Biblioteka siekia naujo automobilio nuomos

Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos naujajai direktorei Indrai Tamašauskienei paprašius nedelsiant spręsti bibliotekos transporto problemą, rytojaus Savivaldybės tarybos posėdyje bus apsispręsta dėl automobilio nuomos bibliotekai klausimo. Kai kurie Tarybos nariai komitetų posėdžių metu pasiūlė rinktis brangesnį variantą – hibridinį automobilį, tačiau tausojantį aplinką. Ankstesniais metais biblioteka taip pat buvo kreipusis dėl naujo transporto įsigijimo, tačiau palaikymo toks prašymas nesulaukė.

Dabartinis – blogos būklės

Rytojaus Tarybos posėdyje bus svarstoma dėl automobilio nuomos J. Lankučio viešajai bibliotekai. Bibliotekos direktorės pridėtame prašyme teigiama, kad šiuo metu bibliotekai priklausantis automobilis „Citroen Berlingo“ yra labai blogos būklės, techniškai netvarkingas, nuolat reikalaujantis brangaus remonto: neveikia pavarų dėžė, neįsijungia 3 pavara, bėga tepalai, būtinas važiuoklės remontas. Automobilio privaloma techninė apžiūra baigsis gruodžio 8 d., taip pat per pastaruosius 12 mėnesių automobilio remontui buvo išleista 1 169 Eur, tačiau ir to nepakanka, kad automobilis pereitų techninę apžiūrą. Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio bibliotekai priklauso 24 filialai – teritorija didelė, vyksta daug renginių, į kuriuos važiuoja bibliotekų darbuotojai, taip pat automobiliu vežamos knygos, dokumentai, įranga. „Labai sunku numatyti kiekvienos dienos važiavimo poreikį mėnesį į priekį, ko reikalauja Klaipėdos r. savivaldybės Bendrųjų reikalų skyrius, kad būtų suteikta galimybė naudotis Savivaldybei priklausančiu automobiliu. Įstaigos veiklos specifika ir dinamika yra tokia, kad automobilis mums yra būtinas. Neturėdama su kuo važiuoti aš, kaip įstaigos vadovė, taip pat negaliu tinkamai administruoti man priklausančių filialų, nes neturiu galimybės jų lankyti ir dalyvauti vykdomose veiklose. Dėl išvardintų priežasčių prašau nedelsiant spręsti šią problemą ir skirti pinigų automobilio įsigijimui arba pinigų veiklos nuomai, kas atsieitų apie 300 Eur per mėnesį papildomų lėšų, kurių biblioteka savo biudžete neturi“, ‒ rašoma bibliotekos direktorės I. Tamašauskienės prašyme Savivaldybei.

Pagal poreikį – visi

Prie Tarybos posėdžiui medžiagos pridėtas ir automobilių veiklos nuomos pasiūlymas, jame siūloma nuomoti „Škoda Octavia“ lengvąjį automobilį. Klaipėdos rajono savivaldybės Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus specialistės Gintarės Plungienės teigimu, prie Tarybos posėdžiui pateikto klausimo pridėtas komercinis pasiūlymas yra tik kaip pavyzdys. „J. Lankučio viešosios bibliotekos direktorė telefonu apklausė keletą nuomos įmonių, išsiaiškino nuomos kainas. Joks konkretus automobilis nėra pasirinktas“, ‒ „Bangą“ informavo G. Plungienė.

Komitetų posėdžiuose teiktas pasiūlymas, kad galbūt biblioteka galėtų pagal grafiką naudotis ir rajono Savivaldybei priklausančiais automobiliais.

„Banga“ domėjosi, kiek Savivaldybės administracijoje yra automobilių ir koks jų paskirstymas skyriams. Klaipėdos rajono savivaldybės administracija turi 8 automobilius. Pagal skyrius jie nėra skirstomi – esą pagal poreikį naudojasi visi, kam reikia transporto.

Pernai visų 8 automobilių rida buvo 138 022 km. Šiemet per 9 mėnesius nuvažiuota 82 123 km.

Siūlė kitas išeitis

Tarybos komitetuose svarstant naujo automobilio nuomos klausimą kilo diskusijų. Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdžio metu Tarybos narys Raimondas Simonavičius siūlė nepritarti sprendimo projektui. „Na, ar dabar tikrai direktorei prireikė tokios prabangos – imti automobilį, mokėti už nuomą apie 450 Eur per mėnesį? Galimas ir kitas variantas: naudoti ir savo asmeninį transportą, sudarant tam tikrą sutartį ir padengiant degalų išlaidas ir t. t. – tai irgi yra nedraudžiama“, ‒ siūlė Tarybos narys.

Frakcijos ,,Kuriam kartu“ narys Viktoras Kura siūlė naudotis Administracijos automobiliais.

Ekonomikos ir biudžeto komiteto posėdžio metu taip pat virė diskusija, kodėl ir koks būtent automobilis būtų reikalingas viešajai bibliotekai. Šiuo metu biblioteka turi „Citroen Berlingo“, liaudiškai vadinamą automobilį su būda, o rytojaus posėdyje prašoma 5 vietų lengvojo automobilio. Tarybos narys Raimundas Daubaris teigė, kad J. Lankučio viešajai bibliotekai seniai reikia naujo automobilio, tačiau minėjo, kad ūkiškiau būtų autobusiukas. Ta pačia mašina naudojasi ir ūkvedys, kuris, pavyzdžiui, ir lentas, ir kitą reikalingą įrangą vežioja.

Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komiteto posėdyje Tarybos narys Vaclovas Macijauskas pateikė siūlymą, jog būtent šis komitetas rekomenduotų nuomai įsigyti aplinkai draugišką automobilį – hibridinį arba elektrinį. „Suprantu, galbūt elektrinis važiuoti į Vilnių dar gal ir netinka, bet įtraukime ir tokį pasiūlymą, o tegul sprendžia savivaldybės Administracija arba biblioteka, kas jiems iš tiesų būtų geriau.“

Monika CALZONAITĖ

Automobilių nuoma Vilniuje ir Kaune https://www.adcrent.com/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių