„Dainų dainelėje“ – unikalus dvynukių Mildos ir Austėjos duetas

Milda ir Austėja Virbauskaitės kartu su muzikos mokytoja R. Valskiene, kuriai itin dėkojo ir mergaičių tėveliai už įdėtą darbą, laiką, pastangas ir energiją.

Vos septynerių Gargždų „Minijos“ progimnazijos pirmokės dainininkės Milda ir Austėja VIRBAUSKAITĖS jau spėjo pakerėti ne vieno širdį. Mergaičių duetas puikiai pasirodė tiek rajoniniame, tiek zoniniame Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ etapuose, o šį sekmadienį pasirodys ir televiziniame etape. „Banga“ domėjosi, kaip prasidėjo Mildos ir Austėjos muzikinis kelias bei kaip sekėsi ruoštis „Dainų dainelei“.
Pradėjo dainuoti nuotoliniu būdu
Jaunųjų dainininkių tėtis Mantas Virbauskas „Bangai“ pasakojo, kad Austėja ir Milda dainuoti pradėjo ketverių metų. „Pati pradžia buvo per koronaviruso pandemiją. Tuometinė mokytoja Šarūnė Petruškevičienė rengė dainavimo užsiėmimus nuotoliniu būdu. Milda ir Austėja pradėjo internetu dainuoti, o grįžusios į gyvas pamokas, toliau dainavo ir dalyvavo pirmame konkurse būdamos vos ketverių“, – mergaičių muzikinio kelio pradžią Gargždų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ prisiminė jų tėtis. Pasak jo, mergaitėms trūko veiklos, tad jos labai laukdavo dainavimo užsiėmimų. Darželyje Austėja ir Milda turėjo net 3 mokytojas – Š. Petruškevičienę, Gretą Karnickę, Aliną Miliauskaitę, kurios labai gerai atsiliepė apie ugdytines, sakė, kad mergaitės turi absoliučią klausą. „Dukrelėms labai gerai sekėsi, visi nustebo, kad tik pagrojus pianinu jos gali išlaikyti natą. „Saulutės“ lopšelio-darželio mokytojos padėjo stiprų pamatą. Pedagogės grojo įvairiais instrumentais, vežė į įvairius konkursus“, – pasidžiaugė M. Virbauskas. Jis pridūrė, kad mergaičių duetas jau dalyvavo apie 10 įvairių konkursų. Jis taip pat prisiminė, kad mergaitės vos nuo dvejų pradėjo groti pianinu, kurį gavo dovanų. Vėliau šeimoje atsirado didesnis, elekt­rinis pianinas, tad dabar Milda Gargždų muzikos mokykloje lanko fortepijono pamokas, o Austėja – smuiko.
Tėveliai Austėjos ir Mildos pasirodymus gali stebėti tik įvairiuose renginiuose, mat mergaitės namie nedainuoja. „Yra pasakiusios, kad mus pamatysite per koncertą. Ir neišprašome namie padainuoti, nes yra užsis­pyrusios“, – juokėsi tėtis.
Laisvalaikiu Austėja ir Milda mėgsta eiti į baseiną, laipiojimo centrą, skaityti knygas, keliauti, lanko teniso būrelį.
Muzika „sustyguoja“
Dvynukių tėtis Mantas „Bangai“ pasakojo, kad Austėja ir Milda yra labai aktyvios, tačiau muzika jas „sustyguoja“, suvaldo. „Mes bijojom, nes jos dvynukės, labai aktyvios, kad bus sunku susikaupti, o muzikai jos moka susikaupti. Įdomu ir tai, kad Milda dainuoja pirmu balsu, o Austėja – antru ir joms sekasi puikiai“, – pasidžiaugė tėtis.
Septynmetės atlikėjos atskleidė, kad labai patinka dalyvauti įvairiuose muzikiniuose konkursuose. Tėtis taip pat pridūrė, kad joms patinka ir konkursuose įteikiami prizai – tai paskata stengtis, nes sunku mokytis, repetuoti, ruoštis konkursams.
Milda „Bangai“ teigė, kad drąsos scenoje suteikia ir tai, kad yra ne viena, o kartu su sese. „Sutariam gerai, bet kartais būna pykčių repetuojant“, – pasakojo „Dainų dainelės“ dalyvė.
Mergaites pirmą kartą dalyvauti „Dainų dainelėje“ paskatino Gargždų „Minijos“ progimnazijos muzikos mokytoja Regina Valskienė, kuri labai atsakingai ir daug dirbo su jaunosiomis dainorėlėmis.


Svajonė – pasisekimas konkurse
M. Virbauskas teigė, kad „Dainų dainelei“ reikia daug pasiruošimo: nuo rūbų parinkimo iki repeticijų, tačiau šeima mielai padeda, kai mokytojams reikia pagalbos. Tėtis pažymėjo, kad visada moko mergaites mėgautis dainavimu: „Mes su žmona joms primename, kad atsipalaiduotų ir pasimėgautų dainavimu scenoje, kad jaustųsi laisvai. Kai viename konkurse dalyvavo po vieną, tada matėsi, kad nėra taip drąsu, kaip dviese.“ Austėja ir Milda atskleidė, kad po „Dainų dainelės“ zoninio etapo tikėjosi patekti į televizinį. Ir dabar jų svajonė yra, kad pasisektų „Dainų dainelės“ konkurse televizijoje. Mergaičių tėtis taip pat nusiteikęs optimistiškai. „Emocijos labai geros, neapsakomai džiugu matyti jas ant scenos, mes vertiname galimybes tobulėti. Kai filmuoju, tai net rankos dreba, bijau jau prie kameros prisiliesti iš to džiaugsmo“, – šypsojosi M. Virbauskas.
Mildos ir Austėjos duetą galima sekti ir jų „YouTube“ kanale „Mildos ir Austėjos kanalas“ bei „Instagram“ – @virbauskaites_twins.
Gabrielė ČIUNKAITĖ
Manto VIRBAUSKO asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *