Damulių ūkelį atranda išrankūs pirkėjai
Prieš metus sumanę auginti daržoves ir Laigių kaime, Endriejavo seniūnijoje, įkūrę ūkį, buvę miestiečiai Kristina ir Aurimas Damuliai nenusivylė. Iš savo užaugintų daržovių jie formuoja krepšelius, kuriuos pristato klientams į namus. „Išmokome kai kurias pamokas ir įgyjame daržininkystės patirties“, – „Bangai“ kalbėjo ūkininkė.
Pernai jauni ūkininkai Damuliai daržovėms buvo paskyrę pusantro hektaro, o šiemet sumažino jų plotą. „Nusprendėme efektyviau išnaudoti žemę, labiau puoselėti daržoves ir gauti didesnį derlių, – atskleidė K. Damulienė. – Mes auginame be mineralinių trąšų, nenaudojame cheminių medžiagų, skirtų kenkėjams ar ligoms naikinti. Auginti natūraliomis sąlygomis nėra lengva ir pigu – vertinu savo darbą, jį turi vertinti ir kiti.“
Ūkininkė kas rytą porą valandų praleidžia bulvių lauke rinkdama kolorado vabalus. Daržoves ravi rankomis. Šią vasarą vargino sausra – teko nemažai laistyti. Užtat dabar toks geras ūpas, kai vis palyja, netrūksta šilumos ir augalai tiesiog akyse veši.
Šiemet ūkininkai pasistatė didelį šiltnamį, kuriame augina paprikas, baklažanus, pomidorus, agurkus – daugiau įvairesnių daržovių pasiūlys pirkėjams.
Prieš mėnesį Damuliai pradėjo prekiauti pirmuoju derliumi – žalumyninėmis daržovėmis, o šią savaitę krepšelis įvairesnis. Jame – burokėliai su lapkočiais, svogūnų laiškai su galvutėmis, cukinijos, agurkai ir klientų labai laukiami žirniai. Be to, prieskoninės daržovės – peletrūnai, mėtos, petražolės. Šis krepšelis kainuoja 20 eurų – brangesnis už ankstesnį: kuo daugiau įvairesnių daržovių, tuo kaina aukštesnė. „Gausėjant daržovių, gali kainuoti ir 30 eurų, – atskleidė K. Damulienė. – Mūsų klientų gausėja – esame vieninteliai, pristatantys į namus Gargžduose ir Klaipėdoje. Šią savaitę jau viskas užsakyta – ne visų pageidavimus galime patenkinti.“
Ūkininkais tapę buvę miestiečiai nenusivylė – stengiasi mokytis iš klaidų. „Supratome, kad reikia pirkti kokybiškas, o ne pigesnes sėklas, – kalbėjo daržininkė. – Išsityrėme savo dirvožemį – paaiškėjo, kad jis rūgštus, tai rudenį kalkinome ir jau matome rezultatus – augalai žymiai geriau auga. Įgūdžių dar trūksta, bet stengiamės jų įgyti – klientai skatina mus tobulėti.“
Virginija LAPIENĖ
Autorės nuotr.