Dėmesio centre – Priekulės Klaipėdos gatvė

Priekulėje penktadienį įvyko Klaipėdos rajono savivaldybės mero Broniaus Markausko, vicemerės Violetos Riaukienės, rajono Tarybos nario Alfredo Šiaulio susitikimas su Automobilių kelių direkcijos, rangovo UAB „YIT Lietuva“ atstovais dėl rekonstruojamos Klaipėdos g. Rekonstrukciją planuojama baigti liepos mėnesį: bus paklota 2 km naujo asfalto, nauji inžineriniai tinklai, dviračių takai ir kt.

Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė informavo, kad bendrovės darbininkai, atlikdami rekonstrukcijos darbus Klaipėdos gatvėje, kelių metrų gylyje maždaug ties seniūnija rado lietaus nuotekų sistemos įrenginio dalių. Kultūros paveldo specialistų nuomone, ši liekana galėtų būti dar iš Prūsijos laikų. Šios istorinio relikto radybos kelininkams nesutrukdys – leista toliau tęsti darbus.

Rekonstruojant pagrindinę Priekulės gatvę, kuri priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai ir pagal kurios parengtą projektą nuo pernai vyksta rekonstrukcija, pastebėta, kad reikalingi papildomi techniniai sprendimai. Mat to nepadarius, kai kuriose gatvės vietose, pavyzdžiui, prie 19-ojo namo liktų iki 3 m atkarpos, kurių dangos nebūtų pakeistos, kai kur dar reikia aukštingumo lygių sulyginimų, nuovažų ir t. t. Tokios atkarpos, kurios dabar netvarkomos, galėjo likti dar ir todėl, kad planuojant projektą prie beveik visų namų Klaipėdos gatvėje dar nebuvo suformuotos žemės sklypų valdos. Šiuo metu tikslinant jų ribas jau reiktų kreiptis ir į NŽT, šaligatvių klojimą prie pat namų Savivaldybė derintų ir su sklypų savininkais.

„Rengiant projektą Automobilių kelių direkcija sakė, kad viskas bus padaryta iki namų, tačiau dabar jie rekonstruoja gatvės teritoriją, kuri pagal planus priklauso Direkcijai, o likę keli nesutvarkyti šaligatvių metrai dabar jau lieka Savivaldybės rūpestis“, – pažadus vykusiuose anksčiau susitikimuose su Direkcija aptariant projektą prisiminė vicemerė V. Riaukienė ir Tarybos narys A. Šiaulys.

Seniūnė D. Bliūdžiuvienė rangovams ir Savivaldybės atstovams išreiškė viltį, kad tuo pačiu bus pertvarkytas ir I. Simonaitytės skverelio kampas.

Artimiausiu metu Klaipėdos rajono savivaldybės meras B. Markauskas planuoja su Savivaldybės specialistais aptarti papildomus darbus Klaipėdos gatvėje, patikslinti finansinį poreikį.

Vilija BUTKUVIENĖ

Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių