Didžioji sodinukų mugė šiemet vilios ne tik sostinės, bet ir uostamiesčio sodininkus bei daržininkus

Visus sodininkus, daržininkus, sodybų šeimininkus vėl kviečia Didžioji sodinukų mugė. Ji jau šį šeštadienį, balandžio 20 d., vyks prie Klaipėdos „Akropolio“, o kitą sekmadienį, balandžio 28 d. – prie Vilniaus „Akropolio“.

„Atėjus pavasariui, sodo ir daržo entuziastai puolė prie darbų. Didelei jų daliai iškilo klausimas – kur įsigyti norimų sodinukų. Puiki vieta tai padaryti – Didžioji sodinukų mugė, mat vienoje vietoje bus galima rasti daugybę pardavėjų ir tikrai didelį augalų asortimentą“, – sakė mugės iniciatorė, renginių agentūros „Gera gyventi“ įkūrėja ir vadovė Ventė Viteikaitė.

Pirmą kartą mugė buvo surengta pernai pavasarį sostinėje ir sulaukė labai didelio susidomėjimo. Ne vieno dalyvio ir lankytojo ji buvo įvertinta kaip geriausia augalų mugė Lietuvoje. Šiemet Didžiąją sodinukų mugę buvo nuspręsta organizuoti ir Klaipėdoje, o nuo kitų metų ji vyks ir Šiauliuose.

„Džiaugiamės, kad ši mugė – tokia populiari, ir kad turime galimybę plėstis į kitus miestus. Pandemijos metu daug kas įsigijo sodybas, ėmė puoselėti seniau turimas, domėtis, kaip patiems užsiauginti maisto, kuris parduotuviniam niekuomet neprilygs… Sodininkystė ir daržininkystė vėl sugrįžo į madą“, – džiaugėsi organizatorė.

Atėjusieji į renginį galės įsigyti vaismedžių, vaiskrūmių sodinukų, daržovių daigų, gėlių bei dekoratyvinių augalų, prieskoninių ir vaistinių augalų, įvairių priemonių daržui ir sodui įrengti bei prižiūrėti, lauko aksesuarų. „Dalyvius atrenkame itin kruopščiai, norime užtikrinti tiek platų asortimentą, tiek kokybę“, – tvirtino moteris, šiuo metu pati besikurianti kaime.

Į mugę pakviesti ir stambūs komerciniai medelynai, ir maži gamtiniai ūkiai, pavieniai augintojai – iš viso daugiau nei pusšimtis dalyvių, suvažiuosiančių iš visos Lietuvos. Bus galima įsigyti tiek Lietuvoje labiausiai paplitusių nuo seno auginamų veislių, tiek retų egzotinių. „Man pačiai šiuo metu įdomiausi senieji augalai, paveldo veislės. Kai kurios jų išlikusios, tačiau dalis baigia išnykti… Norėtųsi jas išsaugoti – juk tai augalai, prisitaikę augti ir derėti mūsų klimato sąlygomis, maitinę ir džiuginę mūsų tėvus, senelius, prosenelius – toliau augindami šiuos augalus tęstume senąsias tradicijas ir taip juos pagerbtume“, – kalbėjo V. Viteikaitė.

Renginyje bus galima rasti obelų, kriaušių, slyvų, vyšnių, trešnių, šermukšnių, riešutmedžių, serbentų, agrastų, aktinidijų, aviečių, gervuogių, šilauogių, sausmedžių bei kitų vaismedžių ir vaiskrūmių, įvairių daržovių sodinukų, o norintys papuošti aplinką galės rinktis iš daugybės rūšių gėlių ir dekoratyvinių augalų. Renginyje dalyvaus nemažai specializuotų ūkių ir garsių Lietuvos kolekcininkų – iš jų bus galima įsigyti vynuogių, aktinidijų, šilauogių, pomidorų, rožių, bijūnų, taip pat – įvairių prieskoninių ir vaistinių augalų.

„Be to esame vienintelė mugė Lietuvoje, kurioje bus galima įsigyti grybų auginimo ruošinių. Grybų auginimas Lietuvoje – dar naujiena, tačiau vis daugiau žmonių apie jį teiraujasi. Lankytojų noras – mums įsakymas, tad į šių metų renginius pakvietėme ir vieną grybais bei grybų auginimo ruošiniais prekiaujantį ūkininką“, – entuziastingai pasakojo organizatorė.

Mugėje taip pat bus galima įsigyti specialių substratų bei komposto, trąšų, mulčio, priemonių nuo kenkėjų, įvairių rakandų ir įrankių, vazonų, vazų, tvorelių, lauko skulptūrų ir fontanėlių, inkilų, girdyklų, aplinką papuošti skirtų amatininkų darbų. Bus galima užsisakyti ir pakeltas lysves ar šiltnamį.

„Norime, kad atėjusieji galėtų rasti visko, ko reikia sodui ir daržui, vienoje vietoje. Lauksime ir turinčių stambesnius ūkius, ir tų, kurių darželis įrengtas balkone. Tikimės, kad visi ras, ko ieškantys“, – sakė pašnekovė.

Ji džiaugėsi, kad renginio lokacija abiejuose miestuose – itin patogi – beveik miesto centre, aplink – daug nemokamų parkavimo vietų. „Be to būsime po stogeliu – tad bus patogu apsipirkti, net jei lytų“, – dar vieną privalumą įvardijo organizatorė. Į renginį kviečiami tiek klaipėdiečiai ir vilniečiai, tiek gyvenantys tolėliau.

Mugės darbo laikas nurodytomis dienomis – nuo 9 iki 16 val. Renginys vyks ir rudenį – rugsėjo 14 d. – Klaipėdoje, rugsėjo 22 d. – Vilniuje. Daugiau informacijos: Facebook

Organizatorių archyvo nuotraukos

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių