Eglių įžiebimas rajone primins pasakas

„Bangos“ asociatyvi nuotr.: kalėdinės puošybos elementas Savivaldybės aikštėje, Gargžduose pasitinkant 2022-uosius.

Nors vyksta karas, nors infliacija tuština pinigines, šv. Kalėdos vis tiek ateis. Tai liudija ir savaitgalį didžiuosiuose Lietuvos miestuose suspindusios žaliaskarės.
Jau šią savaitę bus įžiebta kalėdinė eglė ir Klaipėdos rajono centre – Gargžduose, įvairiaspalvėmis lemputėmis nušvis ir kitų seniūnijų žaliaskarės, kalėdinė pasaka prasideda – paskaityk apie ją.


Palies kiekvieno širdį
„Mielas Kalėdų Seneli…“ – sužinoti, kaip baigsis šis laiškas, kviečia Gargždų kultūros centras. Režisieriaus Vaido Kvedaro režisuota kalėdinės eglės Gargžduose įžiebimo šventė vyks gruodžio 2 d. 18 val. Klaipėdos rajono savivaldybės aikštėje. „Bus labai graži kalėdinė pasaka, kuri pereis per visus amžiaus tarpsnius ir turėtų paliesti kiekvieno širdį. Pati išklausiau visus įrašus – labai patiko sumanymas“, – „Bangai“ sakė Gargždų kultūros centro direktorė Vaida Skuodienė. Anot jos, šventinę nuotaiką kurs Gargždų kolektyvai, dainuos Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos vokalinis ansamblis „Bangelės“, vaidins Gargždų kultūros centro teatralai, pasirodys net daugeliui pažįstama ilgametė pedagogė, senjorus prasmingoms veikloms suburianti Regina Kuneikienė, šoks vaikų šokio studijos „Trepsiukas“ ugdytiniai. Viską vainikuos Violetos ir Viliaus Tarasovų kalėdinių dainų koncertas.
Fejerverkų atsisakyta, tai lemia keletas svarbių aspektų: pirmiausia vyksta karas, antra, turime atsižvelgti į klimato kaitą, trečia, fejerverkų kaina jau yra du triskart didesnė nei būdavo anksčiau. „Ankstesniais metais mokėdavome 1 000–1 200 Eur, o dabar reikia 3 000 Eur. Visa tai paleisti į dangų per kelias minutes? Dabar ne toks laikas“, – įsitikinusi V. Skuodienė. Įdomu tai, kad šventėje pats Kalėdų Senelis nepasirodys, tačiau kad apie jį bus kalbama, kad jis sklandys širdyse ir mintyse, organizatoriai neabejoja.
Šventės biudžetas 6 000 Eur.


Ir spektaklis, ir karavanas
Gruodžio 3 d. kalėdinė eglė bus įžiebta Jakuose, vyks kalėdinis koncertas. Gruodžio 4 d. – Kvietiniuose, kur jau susiformavo tradicija šia proga sukurti vaidybinę pasaką. Gyventojai kviečiami susirinkti vasaros estradoje 17 val., kur bus pristatyta režisierės Kristinos Kazlauskaitės-Kažukauskienės režisuota „Šalčio pasaka“, kvietiniškių bendromis jėgomis megztu šaliku bus apgaubta žaliaskarė, šildysianti širdis visą didžiųjų metų švenčių laukimo laikotarpį.
Vėžaičiuose numatyta programa gruodžio 10 d. Čia nuo pat ryto startuos kalėdinis karavanas, kuris aplankys seniūnijos kaimelius, bus skleidžiama gera nuotaika, o mažieji gyventojai sulauks saldainių. 18 val. bus įžiebiama žaliaskarė, kuri šiemet bus Vėžaičių bendruomenės kieme, kur vyko ir Užgavėnės.
„Jau užuodžiame ateinančių švenčių kvapą, o kalėdinių eglučių įžiebimas jį tik dar sustiprina. Labai norime, kad kalėdinė dvasia ir laukimo džiaugsmas būtų kiekvienuose namuose, tegul iš eglučių įžiebimo švenčių gyventojai parsineša tos vidinės šviesos“, – viliasi Gargždų kultūros centro direktorė V. Skuodienė.


Simbolinis bilietas – varpelis
Priekulės kultūros centras taip pat žada šventinį gūsį renginių. Priekulės miesto eglės įžiebimo šventė prie rašytojos Ievos Simonaitytės paminklo vyks gruodžio 8 d. 19 val. Priekulės kultūros centro direktorė Rūta Steponavičienė akcentavo, jog kiekvienas atvyksiantis kviečiamas atsinešti po varpelį ir taip paskleisti artėjančių didžiųjų metų švenčių laukimo nuotaiką. „Į šv. Kalėdų pradžios ceremoniją, kuri išsiskirs ir Mažosios Lietuvos tradicijų puoselėjimu, susirinkusius žiūrovus džiugins Ernsto Vicherto teatro elnių šeimyna, kuri, šišioniškai tariant, „kels liustą“ ir papasakos nuotaikingą istoriją apie kalėdines tradicijas ir simbolius, kurie taip giliai įsismelkę į mūsų gyvenimus, tačiau ar visi jų istoriją ir prasmę suprantame?“ – retoriškai klausė R. Steponavičienė. Stebuklingą atmosferą Priekulėje kurs Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centro Žvejų rūmų mišrus choras „Cantare“, tik šiam šventiniam vakarui virstantis „špylmonais“.
Organizatoriai viliasi, jog šventė apjungs visą Priekulę: susirinkusiuosius bendruomenė „Priekulės ainiai“ vaišins kalėdiniais gardumynais, o Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos mergaičių ansamblis kartu su choru „Cantare“ šildys net labiausiai sužvarbusiųjų jausmus. Tradiciškai nušvis ilgametė natūraliai auganti žaliaskarė, kurios aukštis siekia apie 24 metrus. Anot R. Steponavičienės, eglės įžiebimo šventės biudžetas – apie 1 500 Eur.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių