Endriejavo kultūros namai: pagaliau artėja įkurtuvės

Statybos ilgai lauktuose Endriejavo kultūros namuose jau juda į pabaigą – darbai pagal sutartį turi būti baigti iki rugsėjo 20 dienos. Bend­ra viso projekto vertė nuo pradžios – beveik 1,5 mln. eurų su PVM. Vietos kultūros traukos centre, kaip ir anksčiau, dirbs 5 darbuotojai.


Darbai vyksta sklandžiai
Endriejavo kultūros namų ir bibliotekos rekonstrukcija prasidėjo dar 2018 m. rudenį, tada planuota buvo rekonstruoti už 630,3 tūkst. Eur. Darbus tuomet pradėjusi bendrovė įsipareigojo per 35 mėnesius užbaigti kultūros namus, tačiau susitarimo neįvykdė. Klaipėdos rajono savivaldybė turėjo skelbti kitą konkursą, naujais rangovais tapo UAB „Pamario restauratorius“.
Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus specialistės Gintarės Plungienės, su dabartiniu rangovu visi darbai vyksta pagal nustatytą grafiką. Savivaldybės atstovei antrino ir „Pamario restauratoriaus“ direktorius Aldas Kliukas ir teigė, kad nekilo jokių nesklandumų. „Statybos darbus planuojame baigti per rugsėjo mėn. Toliau kartu su užsakovu vykdysime objekto pripažinimo tinkamu naudoti procedūras, t. y. priduosime objektą“, – pasakojo A. Kliukas.


Nekantriai laukia atidarymo
Kaip teigė G. Plungienė, kultūros namuose dirbs 5 darbuotojai, jų skaičius išlieka toks pat, kaip ir prieš statybas. Komandą sudarys renginių organizatorius, choreografas, chormeisteris, režisierius ir valytojas.
Veiviržėnų kultūros centro l. e. p. direktorius Marius Kakta „Bangai“ pasakojo, kad Endriejavo kultūros namuose praėjusią savaitę buvo pradėtos šlifuoti grindys, kad būtų galima kloti dangą. Bibliotekoje, pasak direktoriaus, bus dedama kitokia danga, tačiau dar truputį drėgnos grindys. „Biblioteka turės įsigyti baldus, pas mus baldų mažiau, nes nėra tiek daug lentynų, tik keletas. Mums daugiau įrangos reikės: kolonėlių, apšvietimo, veidrodžių šokėjams. Galutinį įsirengimą organizuos Veiviržėnų kultūros centras“, – atskleidė M. Kakta.
Paklaustas, kada planuojamas kultūros erdvės ir bibliotekos atidarymas, M. Kakta teigė, kad tikisi tai padaryti dar šiemet. Tačiau tiksli data nėra žinoma, nes laukia darbų užbaigimas, dokumentų tvarkymas. „Šiuo metu, kol vyksta statybos, pastatas priklauso Klaipėdos rajono savivaldybei. Bet visi labai laukia atidarymo, tiek kolektyvų nariai, tiek gyventojai“, – akcentavo direktorius.
Keičiasi ne tik Endriejavo kultūros namų ir bibliotekos išvaizda, bet ir visa aplinka: naujomis trinkelėmis perklojami pėsčiųjų takai, įrengiami laiptai, šiukšliadėžės, dviračių stovas, suoliukai, apšvietimas, automobilių stovėjimo vietos, pastogė buitinių atliekų ir atliekų rūšiavimo konteineriams.

Gabrielė ČIUNKAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių