Etnomuzikavimas Veiviržėnuose subrandino leidinį

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos projektas „Etnomuzikavimo labirintai Veiviržėnuose“ įamžintas to paties pavadinimo leidinyje.


Vykdydami Klaipėdos rajono savivaldybės finansuojamą etnokultūrinį projektą „Etnomuzikavimo labirintai Veiviržėnuose“, turėjome galimybę kurti edukacijas, giliau domėtis baltiškąja simbolika ir jos panaudojimu dekoro kūryboje. Taip buvo dekoruota Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos sodo teritoriją ribojančio sandėlio siena. Kaip akcentas iškilo gimnazijos mokinių (technologijų mokytojas Dainius Stulpinas) sukurti tabalai. Tai senovinis lietuvių muzikos instrumentas – mušamasis idiofonas, kuriuo buvo naudojamasi muzikinių užsiėmimų metu. Turėjome galimybę į parengtas edukacijas pasikviesti ir Klaipėdos rajono mokinius.
Visą rugsėjo mėnesį mokiniai iš Agluonėnų, Endriejavo, Judrėnų, Kretingalės, Vėžaičių svečiavosi Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje. Dailės kabinete su Alva Giržadiene lipdė keramikos dirbinius, dekoruodami juos baltų ženklais, muziejuje su Valdonija Karaliūniene ieškojo senųjų buities įrankių, tinkančių muzikavimui, su Alvydu Vozgirdu išbandė labiausiai lietuvių liaudyje paplitusius instrumentus, paprasčiausius gaminosi patys ir jais muzikavo. Šilti grupes lydėjusių mokytojų atsiliepimai ir užsiėmimų nuotraukos išspausdinti projekto leidinyje.


Valdonija KARALIŪNIENĖ
Muziejininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių