Europos čempionate Lietuvai atstovaus ir jauna pora!

Šiandien visą Lietuvą užklupęs sniegas primena ne tik apie spūstis keliuose, bet ir apie smagius, šventinius dalykus, kuriuos dovanoja žiemos sezonas. Vienas tokių – jau pirmąjį žiemos šeštadienį Vilniuje įvyksiantis standartinių šokių Europos čempionatas. Ant sostinės parketo susitiks geriausi senojo žemyno šokėjai bei išsidalins prestižinius apdovanojimus.

„Laukiame 50 porų iš maždaug 30 Europos valstybių. Kiekviena šalis į Europos čempionatą deleguoja po dvi vienas stipriausių savo porų – paprastai nacionalinius čempionus, vicečempionus arba trečiosios vietos laimėtojus. Tad tik prasidėjus žiemai, Vilniuje spindės ryškiausi mūsų dienų šokėjai. Standartinių šokių čempionato metu jie programoje atliks penkis šokius – lėtą valsą, tango, Vienos valsą, fokstrotą ir kvikstepą.“ – pasakojo Lietuvos sportinių šokių federacijos generalinė sekretorė Diana Gornatkevičienė.

Lietuvai šiame Europos čempionate atstovaus viena tituluočiausių planetos porų Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė bei šių metų Lietuvos čempionai, jaunas duetas Georgijus Kalašnikovas ir Domilė Šemeškevičiūtė.

Likus kiek daugiau nei savaitei iki atsakingo starto, pakalbinome Georgijų ir Domilę apie jų pasiruošimą.

Georgijau ir Domile, prieš 6 metus pradėjote šokti kartu ir ilgokai laukėte šio starto?

Georgijus: Buvo pauzelių mūsų karjeroje, bet norėčiau pradėti nuo to, kad mes beprotiškai mylime šokius. Sportiniai šokiai yra mūsų pašaukimas ir pagrindinė gyvenimo veikla. Šokame nuo pat vaikystės, todėl kai savo kelyje tekdavo susidurti su vienais ar kitais sunkumais, mes žinojome, kad viskas praeis, o meilė šokiui niekur nedings. Todėl visada judame pirmyn, siekdami tikslų.

Domilė: Na, iš tiesų, turbūt turite mintyje, kad kuomet pradėjome šokti kartu, tai iš pradžių viena ar kita trauma, galų gale – pandemija – mums sutrukdydavo startuoti svarbiose varžybose. Bet mes niekada labai dėl to neišgyvendavome: kas nutiko – nebepakeisi. Bet svarbiausia, kad mums patinka tai, ką darome, mes turime tikslą, matome prasmę ir toliau tęsiam savo veiklą. Į viską žiūrime pozityviai ir iš visko stengiamės pasimokyti.

Visgi, jums jau pavyko sušokti ir laimėti nemažai tarptautinių turnyrų, kuri pergalė labiausiai įsiminė?

Domilė: Tikrai ne vienas mūsų startas buvo sėkmingas, kuomet mums buvo skirta pirmoji vieta. Tačiau man sėkmė yra ne tik geras rezultatas, bet ir tai, kaip po varžybų jaučiuosi sušokusi, ar likau patenkinta savo pasirodymu. Dar man labai svarbi varžybų atmosfera, žiūrovų teikiama energija! Bene labiausiai turbūt įsiminė praėjusių metų turnyras Štutgarte: nors mes visada esame gerai pasiruošę varžyboms, bet tąsyk jaučiausi pasiruošusi itin užtikrintai, geras buvo ir įvertinimas, ir trenerių atsiliepimai.

Georgijus: O aš manau, kad geriausios mūsų varžybos dar laukia ateityjе (šypsosi)… Nors, žinoma, labai įsiminė pirmasis mūsų pasaulio čempionatas, kuriame atstovavome Lietuvai. Tikrai mums buvo svarbus ir, sakyčiau, dramatiškas turnyras, nes pakrypo koja ir paskutinį turą sušokau su pažeistais pėdos raiščiais. Bet mes pabaigėme varžybas ir manau, kad tuomet užsirekomendavome iš pačios geriausios pusės. Net tokiomis aplinkybėmis sušokome gerai.

Šiemet pirmą kartą laimėjote ir Lietuvos čempionatą?

Georgijus: Žinoma, kad nacionalinis čempionatas yra vienos atsakingiausių varžybų metuose, nes nuo čempionato rezultatų priklauso, kas atstovaus šaliai tarptautinėje arenoje. Mes labai džiaugiamės, kad šiemet ši galimybė suteikta mūsų porai.

Domilė: Manau, kad abu esame tokie žmonės, kurie mėgsta varžytis, todėl mums yra svarbu laimėti. Kai per varžybas žengi ant parketo, juk nori parodyti viską, ko geriausio esi išmokęs, įvaldęs ar sukūręs.

O laimėti Lietuvos čempionatą, manau, kiekvienam sportininkui yra ne tik svarbu, bet ir garbė. Galų gale, pergalė nacionaliniame čempionate atveria platesnius kelius ir į tarptautinę areną.

Vienas pagrindinių sportinių šokių metų renginių – Europos čempionatas – šiais metais vyks Lietuvoje. Ar jaučiate daugiau džiaugsmo, ar daugiau įtampos, kuomet arenoje bus daug savų, jus palaikančių žiūrovų?

Domilė: Mane šis faktas, jog šoksime namuose, labai įkvepia! Varžybomis visada stengiuosi mėgautis, man patinka visas tokių dienų procesas! Bet Lietuvoje, kai galės atvažiuoti artimiausi žmonės, draugai, manau, kad bus tik maloniau šokti! Kadangi žinau, kad mūsų Lietuvos sportinių šokių federacija visada labai puikiai organizuoja čempionatus, kad šokėjams čia gera šokti, o žiūrovams būna sukurtas nuostabus reginys, tad gruodžio 2 dienos labai laukiu! Manau, kad mums labai pasisekė, jog toks svarbus startas bus savoje šalyje.

Georgijus: Žinom, kad susirinks nemažai žmonių palaikyti! Bus tėvai, šokėjai iš mūsų klubo, mokiniai, draugai. Ačiū visiems, kas nepraleis!

Kokie Jūsų lūkesčiai?

Georgijus: Manau kiekvienas aukšto meistriškumo sportininkas nori tapti pasaulio čempionu. O šiais metais mes padarysime viską, kas nuo mūsų priklauso, jog patektumėm į Europos čempionato finalą. Kaip sakoma, namuose ir sienos padeda… Stengsimės. Žinoma, prisipažinsiu, jog yra šiek tiek streso, nes jaučiame didelę atsakomybę. Viliuosi, kad žiūrovai mus palaikys, o mes jiems padovanosime kokybišką šokį.

Domilė: Norime, kad mūsų šokis patiktų. Šiai dienai jau viską padarėme, ką galėjome, tad laukiame Europos čempionato. Ir dar būtinai noriu padėkoti visiems, kurie ateis mūsų pasižiūrėti, palaikyti; esame nepaprastai laimingi, jog aplink tiek daug visapusiškai mums padedančių žmonių – ir trenerių, ir draugų, ir giminaičių, ir labai svarbu praktinė dalis – mūsų kostiumai, bateliai. Šiam Europos čempionatui kaip tik parengėme naują įvaizdį!

Daugiau apie G. Kalašnikovo ir D. Šemeškevičiūtės pasiruošimą bei sportininkų kasdienybę skaitykite ir stebėkite Lietuvos sportinių šokių federacijos soc. tinklų paskyrose!

Standartinių šokių Europos čempionatas vyks „Avia Solutions group“ arenoje Vilniuje, gruodžio 2 d. Nuo 19.00 val. prasidės finaliniai čempionato turai, planetos reitingo Lotynų Amerikos šokių varžybos, parodomoji programa, kurioje – ir pasaulio bei Europos breiko čempionė Dominika Banevič – Bgirl Nicka, ir pasaulio hiphopo čempionas Edgaras Kerpė, ir gyvos muzikos orkestras, vadovaujamas Ugniaus Vaiginio. Prie Europos čempionato organizavimo prisideda Nacionalinė sporto agentūra.

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių