Europos regionų komiteto atstovų vizitas Klaipėdos rajone

Europos regionų komiteto Europos aljanso grupės darbo vizitas, vyksiantis rugsėjo 10–12 d., – neeilinis įvykis pristatant Klaipėdos rajoną Europai. Toks vizitas mūsų rajone – pirmasis, atliepiantis žaliojo kurso mėlynosios ekonomikos gaires.
Apie trys dešimtys Europos regionų komiteto narių vizito metu gyvens Radailiuose, lankysis Drevernoje, susipažins su Klaipėdos rajono strateginiais projektais ir pažangos rezultatais, apžiūrės Klaipėdos uostą, dalyvaus konferencijoje Klaipėdos universitete.
Apie šį būsimą neeilinį vizitą „Banga“ išsamiau jau rašė ankstesniuose numeriuose.
„Klaipėdos rajone – šią savaitę išskirtinis įvykis. Mano kvietimu rajone viešės beveik trys dešimtys Regionų komiteto Europos aljanso grupės narių, atstovaujančių skirtingoms Europos valstybėms“, – socialiniuose tinkluose praneša Klaipėdos rajono savivaldybės meras, Europos regionų komiteto Gamtinių išteklių komisijos narys Bronius Markauskas.
Pasak rajono vadovo, ES vis labiau diskutuojant apie žaliojo kurso įgyvendinimą ir Senojo Žemyno siekį, kad iki 2050-ųjų Europa taptų kuo draugiškesnė aplinkai ir tuo pačiu kuo mažiau veiktų klimatą, Regionų komiteto Europos aljanso grupės nariai vizito metu aptars mėlynosios ekonomikos skatinimo priemones ir priims deklaraciją, kuria reikalaus, kad naujoji Europos Komisija ir valstybės narės per kitą kadenciją pirmenybę teiktų jūrų reikalams ir siūlytų stiprinti programas, kuriomis remiami jūrų sektoriai, pavyzdžiui, žuvininkystė.
Deklaracijoje taip pat bus pabrėžiama, kad reikia ES mėlynojo susitarimo dėl vandens politikos, didesnių investicijų į jūrų mokslinius tyrimus, tvarią uostų plėtrą ir jūrininkų darbo jėgos kvalifikacijos kėlimą.
„Esu Europos regionų komiteto atstovas ir ne kartą akcentavau bei rengiau nuomones šia tema. Mums, kaip pajūrio regionui, tai itin svarbu, o šis Europos aljanso darbo vizitas yra žingsnis siekiant užtikrinti, kad jūrų regionai būtų tinkamai remiami ir įgalinami prisidėti siekiant bendrų ES ekonominių ir aplinkosaugos tikslų“, – samprotauja B. Markauskas.
Pasak rajono mero, investicijos, pažangūs sprendimai kainuoja, todėl be tinkamo finansavimo juos pasiekti būtų sudėtinga. Jo nuomone, būtina numatyti šalims finansinę paramą specialių fondų ar programų forma. Finansavimo klausimai ypač aktualūs mažoms šalims, kuriose mažiau investicijų, mažesnis BVP, mažesnės galimybės diegti inovacijas ir panašiai. B. Markauskas siūlo įvertinti mažų šalių poreikius ir spręsti dėl specialiųjų paramos schemų taikymo.
„Tikiu, kad šis vizitas mūsų šalyje duos nemažai naudos. Skatindami tvarią mėlynąją ekonomiką, mes kuriame naujas darbo vietas, stipriname jūrininkystę, pabrėžiama uostų svarba ir investicijų reikalingumas jiems. Galime lyderiauti šioje srityje ir viliuosi, kad tą darysime“, – įsitikinęs rajono meras, Europos regionų komiteto Gamtinių išteklių komisijos narys B. Markauskas.
„Bangos“ inf.
Jono LEMEŽIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių