Gargždai sužibėjo dviračių sporto istorijoje
Savaitgalį Gargžduose vykęs Lietuvos dviračių plento čempionatas – istorinis įvykis, šiame sporte užkėlęs itin aukštą kartelę. Varžytis rajono keliais suplūdusius šimtus sportininkų žavėjo išskirtinė trasa. Pirmą kartą Lietuvoje vyko tiesioginė čempionato transliacija.
Čempionatas vyko tris dienas. Per grupines lenktynes šeštadienį ir sekmadienį dviratininkai, priklausomai nuo dalyvių grupės, 16,8 km ratą įveikė nuo keturių iki dešimties kartų. Dalyvių laukė maksimaliai sudėtingos važiavimo sąlygos. Minijos gatvėje teko įveikti 420 m akmenimis grįstą įkalnę. Iš viso dviratininkų laukė net 168 km. Jų vidutinis greitis siekė 50 km/h. „Tokios unikalios trasos nesu regėjęs per 10 darbo metų Lietuvos dviračių federacijoje. Taip pat itin pasitvirtino trasos skaidymas ratais. Taip žiūrovai labiau galėjo palaikyti savo mėgstamą dviratininką“, – kalbėjo Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentas Romualdas Bakutis ir pabrėžė, kad čempionato organizatoriai dviračių sporte užkėlė itin aukštą kartelę. Jam pritarė ir patys dviratininkai. Pasak jų, Gargžduose įrengta trasa – iššūkis net profesionaliems sportininkams. „Esame įpratę, kad Lietuvoje trasos – lygumos. Tačiau šio čempionato trasa laužė tradicijas ir suteikė galimybę atsiplėšti nuo varžovų“, – pastebėjo varžybų dalyviai.
Kad Gargžduose vykęs čempionatas – aukščiausio lygio, „Bangai“ liudijo ir žymaus dviratininko Gedimino Bagdono sirgalių „Bagdzės fan club“ nariai. „Tokio aukšto lygio varžybų Lietuvoje dar nebuvo. Trasa, organizuotumas – 10 balų. Nenusileista bet kuriam Europos čempionatui. Šias varžybas jauniesiems dviratininkams įvardijome kaip pavyzdines“, – vienbalsiai kalbėjo dviračių sporto entuziastai.
Pirmoji tiesioginė transliacija
Sekmadienį dviračių plento čempionato lenktynės pirmą kartą Lietuvoje buvo transliuojamos tiesiogiai per televiziją. Veteranų ir moterų grupines lenktynes transliavo „Delfi TV“, o vyrų ir jaunimo vaikinų grupinės lenktynės buvo rodomos per „Delfi TV“ ir „Sport 1“ televizijos kanalą. Transliaciją tiesiogiai vienu metu stebėjo apie 10 tūkst. internautų.
Ties starto/finišo zona varžybos buvo transliuojamos „gyvai“ per projektorių, o ant kalno, kur baigėsi akmenimis grįstas kelias ir kur sulaukta žiūrovų antplūdžio, lenktynes sirgaliai stebėjo ir LED ekrane.
Čempiono stiprybė – tėčio palaikymas
Penktadienį varžėsi pavieniai sportininkai, šeštadienį – jaunės ir jauniai, o sekmadienį renginį vainikavo elito sportininkų varžybos. Moterų grupines lenktynes laimėjo Daiva Tušlaitė („Ale Cipollini“), o tarp vyrų pergalę iškovojo Ignatas Konovalovas (FDJ). „Šoninis vėjas, kilimas į akmenuotą įkalnę – buvo patys sunkiausi momentai. Siekti pergalės įkvėpė šeima, o labiausiai motyvavo tėtis. Jis įskiepijo meilę dviračių sportui nuo pat mažens: buvo mano mokytojas, palaikytojas ir kritikas. Šiandien vadovavausi būtent tėčio sugalvota taktika: nukankinti varžovus ir tik paskutiniais kilometrais veržtis į priekį, – emocingai pasakojo I. Konovalovas ir pripažino, kad pergale pradėjo tikėti tik likus 10 km iki finišo tiesiosios. Dabar dviratininko sąskaitoje – 17 Lietuvos pirmenybių medalių.
Užtikrino saugumą
Gargždų sporto centro direktorius Vaidas Liutikas džiaugėsi, kad čempionatas įvyko sklandžiai ir įgyvendintas pagrindinis uždavinys – užtikrintas tiek dviratininkų, tiek sirgalių, tiek vietinių gyventojų saugumas. Gatvėse, sankryžose visas tris dienas budėjo gausus būrys policijos pareigūnų, rėmėjų ir savanorių. „Pagarba organizatoriams. Ramia širdimi stebėti varžybų išleidau savo 9-metį sūnų Domą. Kiekvienoje sankryžoje pareigūnai akylai prižiūrėjo tiek sirgalius, tiek rungtyniaujančius dviratininkus, kontroliavo eismą“, – pasakojo „Bangos“ užkalbinta gargždiškė Jolita. Ji tikino, kad sūnus varžybų įspūdžiais gyvens dar ilgai. Galbūt pats užaugęs bus dviratininku. „Vienas iš čempionato dalyvių net paspaudė ranką. Pamokė, kaip taisyklingai ir saugiai užsidėti šalmą. Šios trys dienos – didžiausias vasaros nuotykis“, – jai antrino Domas.