Gargždų gimtadienio dovana – patirtis didžiojoje scenoje
„O mes – vaikai, o mes – pasaulis“ – taip vadinosi Gargždų miesto gimtadienio dalis, dedikuota Vaikų gynimo dienai, kai praėjusį penktadienį Minijos slėnyje, didžiojoje scenoje, pasirodė įvairūs rajono meno kolektyvai. Vos metukų ar dvejų bitutės su mamytėmis, gimnastės, fėjos, dainininkės, šokėjai – ko tik nebuvo!
Per 200 vaikų
Renginį vedusi charizmatiškoji Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė akcentavo, kad viso penktadienio programa buvo orientuota į vaikus, jaunimą. Net vakare koncertavusios grupės buvo būtent parinktos, atsižvelgiant į tokio amžiaus poreikius. „Prieš tai pasirodė rajono meno kolektyvai, įvairūs būreliai. Iš viso – 20 kolektyvų, per 200 vaikų nuo 1 metų iki 18 metų amžiaus“, – dėstė K. Kazlauskaitė-Kažukauskienė.
Anot jos, tikslas ir buvo rajono vaikams leisti pasirodyti, pasidžiaugti miesto gimtadieniu, o kartu išbandyti didžiąją sceną. „Tai nebuvo konkursas, nebuvo vertinimų, siekėme visi tiesiog pasidžiaugti. Programa šiek tiek vėlavo, tačiau ne visada pavyksta viską suplanuoti minučių tikslumu, tad dėkojame visiems už supratingumą“, – sakė renginio vedėja. Festivalis „O mes – vaikai, o mes – pasaulis“, organizatorių skaičiavimu, jau vyksta kokius 10 metus.
Užuot kontroliavusi mėgavosi
Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ muzikos vadovė Greta Karnickė į didžiąją Gargždų jubiliejinio gimtadienio sceną atlydėjo priešmokyklinukus, kurie pasipuošę tautiniais drabužiais šoko lietuvių liaudies šokį. „Savo darbo praktikoje visada taip elgiuosi. Jei yra paruoštų pasirodymų ir gauname pasiūlymą kažkur dalyvauti, visada pasiūlau vaikams ir dalyvaujame. Jei atitinkame tematiką, kriterijus – tik pirmyn“, – „Bangai“ sakė G. Karnickė. Tačiau pašnekovė pripažino, kad iššūkių būta, juk lopšelis-darželis „Saulutė“ dėl prasidėjusių remonto darbų jau nebedirbo, papildomų repeticijų nebuvo įmanoma suorganizuoti. „Tačiau nusprendžiau paleisti kontrolę ir tiesiog pasimėgauti šia patirtimi. Jei vaikai ir nesušoks tobulai, jiems tai bus didžiulė patirtis, juolab koks pasididžiavimo jausmas, kad tu jau šoki miesto jubiliejuje tokioje scenoje. Manau, tai neįkainojama“, – įsitikinusi Greta. Ji pasidžiaugė, kad „Saulutės“ ugdytiniai pasirodė šauniai.
Pasijuto žvaigždėmis
Vėžaičių kultūros centro „Karuselės“ choreografė Ingrida Sutkienė šypsodamasi kalbėjo, kad tradiciškai dalyvauja Gargždų miesto gimtadienio šventėje. Kitą dieną pasirodė ir jos vadovaujama istorinių šokių grupė, kuri priminė baroko laikus. „O scenoje pasirodę „Karuselės“ vaikai liko patenkinti, viskas buvo puikiai, gavo dalyviai ir saldainių. Žinoma, oras galėjo būti geresnis, bet pastarojo nepasirinksi“, – sakė I. Sutkienė.
Tradiciškai Gargždų miesto gimtadienyje pasirodo ir „Yamaha“ muzikos mokyklos Gargždų klasės ugdytiniai, kurių vadovė Lolita Gabšienė. „Mes visus metus tam ruošiamės, mokomės. Net kalbėjome, kas neišmoks groti, nedalyvaus miesto šventėje, todėl motyvacija buvo labai stipri, vyko intensyvūs užsiėmimai“, – sakė L. Gabšienė. Ji pasidžiaugė, kad tokioje didelėje gražioje scenoje pasirodę vaikai pasijuto tikromis žvaigždėmis, ypač kai matė susirinkusių tėvų, senelių veidus, kurie bylojo apie pasididžiavimą savo vaikais, anūkais – tikra šventė! Socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtas įrašas, kuriame polkos ritmu linguoja mamos su mažosiomis bitutėmis (1–2 metukų vaikais) žaibiškai sumušė visus populiarumo rekordus, sulaukė daugybės pagyrų. „Viskas, ką darome, yra iš širdies, tad labai malonu, kad ir kitiems patinka“, – atvirai kalbėjo L. Gabšienė.
Agnė ADOMAITĖ
Autorės nuotr.