Gargždų gimtadienio programoje – garsūs atlikėjai, dėmesys jaunimui ir šokiams

769-ojo Gargždų miesto gimtadienio programą pristatė (iš kairės): Administracijos direktorius J. Ruškys, Gargždų kultūros centro direktorė V. Skuodienė, Kultūros, sveikatos ir socialinės politikos skyriaus patarėja J. Polekauskienė, rajono meras B. Markauskas.

Trečiadienį Savivaldybėje pristatyta 769-ojo miesto gimtadienio programa, vyksianti birželio 3–4 dienomis. Pasak šventės organizatorių, siekiama, jog šventė būtų įspūdinga ir pritrauktų gyventojus iš viso rajono. Todėl renginio programoje pasirodys tokie garsūs atlikėjai, kaip Karina Krysko, Jeronimas Milius, Dainotas Varnas ir Marijonas Mikutavičius, vyks dragai, breiko čempionatas, sporto renginiai, mugės ir kt. Didelis dėmesys skiriamas masinėms šokių scenoms.

Šventės idėja – vasaros atidarymas

Gargždų gimtadienio programos pristatyme dalyvavo Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, Administracijos direktorius Justas Ruškys, Gargždų kultūros centro direktorė Vaida Skuodienė ir Kultūros, sveikatos ir socialinės politikos skyriaus patarėja Jolanta Polekauskienė. Konferencijoje akcentuota, kad Gargždų miesto gimtadienio šventės režisierius – Vaidas Kvedaras.

Šiemet Gargždų miesto gimtadienis vyks pirmąjį birželio savaitgalį. Šventė praėjusiais metais rengta rugpjūtį dėl aukštų kovido sergamumo rodiklių vasaros pradžioje, taip pat ir dėl karantino apribojimų. Pasak Kultūros, sveikatos ir socialinės politikos skyriaus patarėjos Jolantos Polekauskienės, buvo bandoma sieti miesto gimtadienį su pirmuoju Gargždų paminėjimu istoriniuose šaltiniuose, tačiau vienos datos nėra. „Visi kolektyvai, meno mėgėjai vasarą ilsisi ir juos suburti sunku, tai viena iš renginio datos priežasčių. Norėjosi ryškaus akcento Gargždų mieste, Klaipėdos rajono širdyje, kad ta šventė prasidėtų pirmoji su vasara, su šiluma, su energija“, – teigia J. Polekauskienė pridurdama, jog po Gargždų gimtadienio startuoja ir viso rajono renginių ciklas.

Šventė pasirinkta rengti birželį ir dėl to, kad moksleiviai galėtų pasirengti įvairiems šokių pasirodymams. Miesto gimtadienio akcentu pasirinkta balta spalva, ji simbolizuoja vasarą, tyrumą, švarumą.

Meras Bronius Markauskas džiaugiasi, jog šventės data grįžta į vasaros pradžią ir atskleidžia gimtadienio programos pasikeitimus: „Viena didesnė naujovė – šeštadienį vyks ne tik Garbės piliečio vardo suteikimo ceremonija, bet taip pat bus įteiktos ir Klaipėdos rajono savivaldybės mero padėkos nusipelniusiems žmonėms, kurios anksčiau būdavo teikiamos Mero padėkos vakare. Anksčiau buvo tradicija, kad metų pabaigoje rengiamas Mero padėkos vakaras padėkoti bendruomenei, verslui, socialiniams partneriams. Šią tradiciją sutrikdė pandemijos laikotarpis.“

Renginio biudžetas – 30 tūkst. eurų

Pasak Administracijos direktoriaus Justo Ruškio, Savivaldybė skiria išskirtinį finansinį dėmesį šventei, pritraukiančiai gyventojus iš viso rajono, taip pat ir Lietuvos. Todėl renginiui numatyta skirti trečdaliu daugiau nei pernai – 30 tūkst. eurų, taip pat prisidės ir renginio rėmėjai. „Labai džiugu, kad Kultūros centras daug darbo įdeda ieškodamas tokios programos, kuri kviestų visus susiburti“, – akcentuoja J. Ruškys.

Kultūros centro direktorė Vaida Skuodienė teigia, jog šventė prasidės jaunimui skirta diena. „Birželio 3 d. prasidės renginiu Jaunimo vasaros estradoje. Ten nuo ryto iki 16 val. šurmuliuos viso rajono vaikų mėgėjų meno kolektyvų pasirodymai, įvairios veiklos, vyks maitinimas. Nuo 16 val. –Lietuvos breiko čempionatas, „X faktoriaus“ dalyvių pasirodymai“, – šventės programos veiklomis dalijasi V. Skuodienė.

Antrąją miesto gimtadienio dieną dalyviai bus kviečiami rinktis Minijos slėnyje. Vyks jau tradicija tapusi prekybinė mugė, bus galima stebėti mėgėjų meno kolektyvų pasirodymus, sporto varžybas. Vakarinę šventės programą sudarys Garbės piliečio ir Mero padėkos apdovanojimai, po jų seks įspūdingas koncertas su Karina Krysko, Jeronimu Miliumi, Dainotu Varnu ir Marijonu Mikutavičiumi. „Šventės metu vyks „flashmobas“, choreografai dirba su mokyklų vaikais, linijinių šokių pasirodymai“, – priduria Kultūros centro direktorė.

Šiais metais dėl geopolitinės situacijos fejerverkų atsisakoma. Šventės organizatoriai numato alternatyvą Gargždų miesto gimtadienio uždarymo ceremonijai.

Gabrielė ČIUNKAITĖ

A. VALAIČIO nuotr.

1 Komentaras

  • Kiek dienų truks šventė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių