Gargždų globos centras: tikslas – dar daugiau kokybiškos ir visapusiškos pagalbos

Kartais likimas susiklosto taip, kad vaikams tenka augti ne šeimoje. O susidūrus su tokia patirtimi reikalingas ypatingas globėjų bei specialistų dėmesys. Pagalba reikalinga ir savo širdį šiems vaikams atvėrusiems globėjams. Būtent tuo rūpinasi Gargždų socialinių paslaugų centro padalinys Globos centras, kuris siekia teikti dar kokybiškesnės paslaugas – šio mėnesio Tarybai teikiamas sprendimo projektas dėl centro veiklai reikalingų patalpų Gargžduose įsigijimo.

Šiuo metu Globos centras įsikūręs Gargždų socialinių paslaugų centro patalpose. Čia vykdoma globėjų paieška, vyksta mokymai būsimiems globėjams, veikia savitarpio pagalbos grupės, teikiamos socialinės, psichologinės ir kitos konsultacijos bei paslaugos.

„Tiek buvimas globėjais ar įtėviais, tiek atėjimas į kitą šeimą – svarbus išgyvenimas. Globėjai savo namų duris atveria dažnai išsigandusiems ir sutrikusiems vaikams, dovanoja jiems savo šilumą ir rūpestį. Bet tam reikalingas ir pasiruošimas bei žinios. Ypatingas dėmesys reikalingas ir atsiskyrimą nuo tėvų patyrusiems vaikams. Globos centras būtent ir siekia, kad ir vieni, ir kiti gautų visą reikiamą pagalbą, suprastų vieni kitus, pažintų ir prisitaikytų prie naujo gyvenimo etapo“, – sako Klaipėdos rajono vicemeras Vytautas Butkus.

Kitą savaitę posėdžiausianti Klaipėdos rajono savivaldybės taryba spręs, ar bus įsigytas sklypas su pastatu Topolių gatvėje Gargžduose. Jame įsikurtų Globos centras.

„Įdėta daugybė darbo, kol pavyko rasti vietą, kuri tiktų Globos centro veiklai. Išnaršyta visa rinka, svarstytas naujo pastato statymas, ieškota ir nuomos alternatyvų. Topolių gatvėje esantis namas yra patogioje vietoje, patalpos erdvios, be to, nereikalingi jokie didesnio remonto darbai – galima ateiti ir dirbti. Kadangi visuomenėje pasigirdo įvairių nuogąstavimų, kilo klausimų, noriu nuraminti, kad pastate gyvenama nebūtų. Globos centras veiktų darbo dienomis ir darbo valandomis – nuo 8 iki 17 val. Tik grupiniai mokymai ir savipagalbos grupės keletą kartų per mėnesį vyksta iki 21 val. Su globėjais ir globojamais vaikais dirba specialistai – psichologai, globėjų bei įtėvių rengimo ir konsultavimo specialistai, globos koordinatoriai, kurie suteikia galimybę tobulinti savo gebėjimus vaikų auginimo srityje bei teikia įvairiapusę paramą ir pagalbą, kviečia aktyviai įsitraukti į globėjų bendruomenę, dalyvauti susitikimuose, renginiuose. O krizės atvejais paslaugos teikiamos ne tik globos centre, bet ir globėjų namuose“, – sako Gargždų socialinių paslaugų centro direktorė Viktorija Lygnugarienė.

Eismo trikdžių taip pat nekiltų, o esant poreikiui, būtų svarstoma apie papildomų vietų automobiliams sklype įrengimą.

Lietuvoje veikia 66 globos centrai, kurie padeda vaikams surasti globėjus ar įtėvius ir teikia profesionalią pagalbą, psichologines konsultacijas svarstantiems globoti vaikus, jau globojantiems žmonėms ir globoje augantiems vaikams. Kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje yra globos centras, o didesnėse net keli. Tokių centrų misija – užtikrinti, kad kiekvienas vaikas, netekęs tėvų globos, augtų šeimos aplinkoje, kai tai atitinka jo geriausius vaiko interesus. Globos centro komanda turi pasirūpinti, kad būtų užtikrinti geriausi interesai kiekvieno jų savivaldybės vaiko, kurio šeimą ištiko krizė ar jis neteko tėvų globos.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių