Gargždų kultūrininkų prieglobstis – buvusiose policijos patalpose

Gargždų kultūros centro kolektyvo nariai (iš kairės): sandėlio vedėja Laima Aleknienė, Gargždų kultūros centro direktorė V. Skuodienė, pavaduotoja A. Vaičiulienė, meno skyriaus vadovė Indrė Kryžė, ūkvedys J. Andruška, „Minijos“ šokių ir dainų ansamblio vadovė B. Oželienė, renginių režisierė K. Kazlauskaitė-Kažukauskienė.

Prasidėjus Gargždų kultūros centro modernizacijai kultūrininkai prieglobstį rado buvusios policijos sporto salės pastate. Policija išsikrausčiusi jau seniai, pavasarį šio pastato antrajame aukšte buvo įsikūręs paramos ukrainiečiams centras, vėliau nebesant poreikio jis buvo uždarytas. Rudenį apleistose, įšalusiose patalpose kiek pajėgė, tiek jaukiau įsikūrę kultūrininkai teigia, jog darbui nieko netrūksta, tik šilumos.


Trūko vyriškų rankų
Vadinamoji policijos sporto salė nuosavybės teise priklauso Savivaldybei, tačiau patikėjimo teise yra perduota Sporto centrui. „Be didžiojo sandėlio, mums čia skirta 300 kvadratinių metrų. Kabinetų, vietos užtenka visiems Gargždų kultūros centro darbuotojams“, – sako Vaida Skuodienė, Gargždų kultūros centro direktorė. Tiek ji, tiek jos pavaduotoja Asta Vaičiulienė pirmadienį pasakojo, kad patalpos išties buvo prastos būklės, todėl teko kabinetus tvarkyti, kad darbo vieta būtų bent kiek jaukesnė. Vairuotojas Vytautas Gibieža ir ūkvedys Jonas Andruška net atostogų neturėjo, dirbo vasarą: perdažė sienas, buvo keista grindų danga, nes anksčiau buvusi kiliminė – sulieta ir atgyvenusi. Taip pat pakeisti ir patalpų šviestuvai.
„Rugpjūtis buvo labai įtemptas, iškraustyti didžiulį Gargždų kultūros centrą buvo didelis iššūkis, juolab kad labai trūko vyriškų rankų. Aišku, padėjo, kas galėjo, prisijungė ir meno kolektyvų vadovai, ir režisierius. Suplanuodavome darbus ir sukviesdavome visus talkon. Laikinuose kabinetuose stengėmės įsikurti kaip galima jaukiau, pasikabinome ir paveikslų, juk Kultūros centro modernizacija pagal rangovų darbo grafiką truks apie 16 mėnesių, tad turėtų baigtis tik kitų metų gruodžio mėnesį“, – informavo Gargždų kultūros centro direktorė.

Gargždų kultūros centro direktorė V. Skuodienė džiaugiasi, kad modernizacija vyksta pagal planą, o buvusiose policijos patalpose įsikūrė kiek įmanoma jaukesnį kabinetą.

Fortepijonus perkraustė vilniečiai
Kraustantis iš Gargždų kultūros centro buvo užsakyti konteineriai, kuriuose išvežta viskas, kas jau atitarnavo, nebereikalinga. Pavyzdžiui, du pianinai, kurie jau buvo nusidėvėję, nebederintini. Gargždų kultūros centro pasididžiavimui – fortepijonams „Petrof Mistral“ ir „Petrof Weinbach“ – teko samdyti atskirą firmą iš Vilniaus, kuri juos saugiai transportavo į privataus asmens sandėlį, kuris šildomas, tad tokiems išskirtiniams instrumentams nekenksmingas. „Aštuoni vyrai fortepijonus supakavo ir išvežė. Fortepijonų perkraustymas kainavo 1 800 Eur. Iš viso kraustymasis Gargždų kultūros centrui atsiėjo 3 600 Eur“, – informavo Gargždų kultūros centro direktorė. Priminsime, kad Klaipėdos rajono savivaldybės Kultūros centrui nupirktas prestižinis „Petrof Mistral“ fortepijonas tuomet kainavo 180 000 litų. Tai yra vienas iš didžiausių tokių instrumentų Lietuvoje, jo įstrižainė siekia net 284 centimetrus.
Gargždų kultūros centro įkurtuvės buvusiame policijos komisariato pastate nestandartinės. Šokių ir dainų ansamblio „Minija“ vadovė Birutė Oželienė juokiasi, kad tautiniai kostiumai „įkalinti“: dalis jų laikoma buvusiose sulaikymo kamerose. Dalis instrumentų ir kito Gargždų kultūros centro turto taip pat sukrauta už grotų. „Nepaisant kraustymosi, labai džiaugiuosi, kad meno kolektyvų veiklos modernizacija nesutrikdė. „Minija“ repetuoja Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje, yra 78 nariai, tad kolektyvas dar padidėjo“, – džiaugiasi B. Oželienė.

Renginių režisierė K. Kazlauskaitė-Kažukauskienė laikinose Kultūros centro patalpose nepraranda geros nuotaikos: arbatos puodelis – geriausias šilumos tiekėjas.

Modernizacija – pagal planą
Anot Gargždų kultūros centro direktorės V. Skuodienės, iš viso centre yra 57 etatai (su Gargždų „Minijos“ kino teatro padaliniu). „Mano tikslas buvo išsaugoti visus etatus, ką pavyko padaryti: nereikėjo atleisti nei valytojų, nei budėtojų. Sporto centras kaip tik būtų prašęs papildomų etatų, nes trūko budėtojų, tai dabar liko mūsų. Treniruotės šio pastato sporto salėje vyksta kiekvieną dieną, matome, kaip krepšininkai, pirmą kartą besirungiantys LKL lygoje, stengiasi, treniruojasi net sekmadieniais“, – kalbėjo pašnekovė. Anot jos, valytojos taip pat buvo išskirstytos, vienos valosi čia, kitos po tas įstaigas, kuriose repetuoja kolektyvai.
Gargždų kultūros centro renovacija, pasak V. Skuodienės, vyksta pagal planą. Rangos darbų sutartis pasirašyta su UAB „Statmax“. Jos vertė – daugiau nei 3,5 mln. Eur. O bendrai visam projektui skaičiuojama, jog prireiks 5 mln. 300 tūkst. Eur. Atskirai perkami baldai, garso aparatūra. „Iki šių metų pabaigos yra skirta iš valstybės investicijų programos 557 tūkst. Eur. Tad iki metų pabaigos turime šią sumą išnaudoti. Rangovas užtikrino, jog tai bus padaryta: perkami langai, durys. Jie bus pakeisti iki metų pabaigos“, – dėstė Gargždų kultūros centro direktorė, kuri yra ir Gargždų kultūros centro modernizacijos projekto vadovė.

Šokių ir dainų ansamblio „Minija“ vadovė B. Oželienė šokėjų drabužius, reikalingus pasirodymams, repeticijoms daiktus laiko ir buvusiose sulaikymo kamerose.

Jau ruošiasi Kalėdoms
Vienintelis dalykas, ko trūksta laikinai buvusiose policijos patalpose prisiglaudusiam Gargždų kultūros cent­rui, – šilumos. Kai pastate apsilankė „Bangos“ korespondentė, kabinete užklupo renginių režisierę Kristiną Kazlauskaitę-Kažukauskienę besišildančią rankas virš žvakės. Tačiau į šią situaciją ji žvelgia su šypsena: „Sporto centro direktorius Vaidas Liutikas žadėjo, kad kitą savaitę jau turėtų prasidėti šildymas, tad nepatogumai laikini.“
Artimiausias didesnis Gargždų kultūros centro renginys – „Siaubo mokykla“, taip pat jau ruošiamasi ir Gargždų eglės įžiebimo šventei. Tam numatyta 6 000 Eur iš Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto. Pernai buvo skirta 4 000 Eur, tačiau šiemet atsižvelgiant į infliaciją sumą teko didinti. Žiūrovus pradžiugins, žinoma, ne tik pasirodysiantis Kalėdų Senelis, bet ir muzikinę programą atliksiantys vietos saviveiklininkai bei klaipėdiškiai atlikėjai Violeta ir Vilius Tarasovai. Šventinė programa dar tikslinama, tačiau fejerverkų dėl geopolitinės padėties ketinama atsisakyti.


Agnė ADOMAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių