Gargždų lopšelis-darželis „Saulutė“: auginame fizinį aktyvumą

Gargždų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ reikšmingas vaidmuo skiriamas vaikų sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymui. Fizinis aktyvumas ypač svarbus ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams, kurie sparčiai auga ir vystosi, tad įstaiga dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektų/priemonių rėmimo atrankos konkurse ir gavo finansavimą projekto „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinio ir aktyvaus laisvalaikio įgūdžių skatinimas“ įgyvendinimui.

Susivienijo penkios „Saulutės“

Šio projekto tikslai – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, stiprinti šeimų aktyvaus laisvalaikio įgūdžius, gerinti pedagogų kompetenciją ugdant vaikų fizinio aktyvumo įgūdžius ir skatinti dalijimąsi gerąja patirtimi. Mūsų projekto partneriais sutiko tapti net keturi Lietuvos „Saulučių sambūrio“ nariai: Jonavos lopšelis-darželis „Saulutė“, Prienų lopšelis-darželis „Saulutė“, Pakruojo lopšelis-darželis „Saulutė“ ir Alytaus lopšelis-darželis „Saulutė“.

Sportiškiausių šeimų iššūkis

Viena iš projekto veiklų – šeimų iššūkis „Aš, tėtis ir mama esam sportinė šeima“. Šeimos, priėmusios iššūkį, dalijosi patirtimi, kaip aktyviai leidžia laisvalaikį, sportuoja. Tai buvo naudinga ne tik šeimų sveikos gyvensenos puoselėjimui, bet stiprino tėvų ir vaikų tarpusavio ryšį, skatino aktyviai laiką leisti kartu. Visi dalyviai apdovanoti „Sportiškiausios šeimos“ ženkleliais.

Rudens sporto ir sveikos mitybos šventinė savaitė vyko vienu metu visose penkiose projekte dalyvaujančiose įstaigose. Judėti, būti sveikiems ir stipriems, draugiškai bendrauti skatino organizuotos „Mankštos“, „Estafečių“ ir „Kamuolių“ dienos. Savaitės renginius vainikavo bėgimas aplink darželį ir sveikuoliškos košės ragavimas iš vaikučių suneštų daržovių.

Veikla – vaizdo įrašuose

Projekto metu sukurta gerosios patirties bazė, parengta dešimt vaizdo įrašų, kuriuose vaikai užsiima aktyvia sportine veikla, žaidžia judrius žaidimus, mokosi būti komandos nariais. Kineziterapeutas Romas Žilius kartu su Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ priešmokyklinukais Saule ir Jokūbu bei trimečiais Mažvydu ir Gustu parengė penkis taisyklingo ir naudingo sportavimo vaizdo įrašus su pratimais, skirtais nugaros, sėdmenų, šlaunų ir pilvo preso raumenų stiprinimui ir laikysenos, koordinacijos bei pusiausvyros treniravimui.

Sportavimo džiaugsmą kūrė, žvalią nuotaiką žadino ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jurgita Vaičkutė su „Bitučių“ grupės ugdytiniais, kurie parengė vaizdo įrašą, kaip atlikti rankų raumenų stiprinimo pratimus su lazdomis. Atkaklumą, judrumą, koordinaciją, gebėjimą įveikti sunkumus lavino ir vaizdo įraše užfiksavo ikimokyklinukas Raidas su mama. Alytaus lopšelio-darželio „Saulutė“ ikimokyklinių grupių vaikai kartu su kūno kultūros mokytoja Aušrele Visockiene, Pakruojo lopšelio-darželio „Saulutė“ priešmokyklinukai su ikimokyklinio ugdymo mokytoju Mariumi Diliūnu parodė, kaip įvairios sporto treniruotės lavina vaiko jėgą, valią, ištvermę. Vaizdo įrašai įkelti į socialinį tinklą „YouTube“, jais gali naudotis visi norintys sportuoti ir aktyviai leisti laiką. Sportinių veiklų įvairovė padeda mokytojams, tėvams ir vaikams stiprinti fizinę bei psichinę sveikatą, formuoti teigiamą požiūrį į kūno kultūrą ir sportą.

Įdomi praktinė patirtis

Veikla buvo organizuojama ne tik įstaigoje, bet ir už jos ribų. Gargždų futbolo klubo „Banga“ stadione vyko renginys „Kas tas sportas?“ Priešmokyklinių grupių vaikams futbolo paslaptis padėjo atskleisti šio klubo atstovai Davidas Afonso, Deividas Padaigis ir Monika Grikšaitė. Vaikai susipažino su pagrindinėmis futbolo taisyklėmis ir patyrė daug teigiamų emocijų žaisdami tikrame futbolo stadione su profesionaliais futbolininkais.

Projekto organizatoriai ir partneriai tobulino sveikatos ugdymo kompetenciją nuotoliniuose mokymuose „Taisyklingos laikysenos ugdymas ikimokyklinio amžiaus vaikams“, kurių metu pranešėjai Viktorija Mockienė, ergoterapeutė-visuomenės sveikatos specialistė, ir Romas Žilius, kineziterapeutas, pateikė pedagogams naudingų teorinių ir praktinių žinių, kaip formuoti ir padėti išlaikyti vaikų taisyklingą laikyseną.

Pastebėta akivaizdi nauda

Nors projektas baigėsi, bet įvairios sportinės veiklos bus tęsiamos ir toliau. Jau pirmųjų veiklų metu pastebėjome akivaizdžią naudą – vaikai tapo fiziškai aktyvesni, pradėjo labiau pasitikėti savimi, praplėtė sveikos gyvensenos ir darbo komandoje įgūdžius.

Už projekto įgyvendinimui skirtas lėšos įsigyta dešimt paspirtukų su apsaugos priemonėmis, kurie taip pat skatins vaikus užsiimti judria ir patrauklia veikla. Aktyviai leiskime laisvalaikį, sportuokime ir būkime visi sveiki.

Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ projekto organizatoriai

Projekto organizatorių nuotr.: projekto „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinio ir aktyvaus laisvalaikio įgūdžių skatinimas“ veiklos momentai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių