Gargždų miesto centras pasikeis neatpažįstamai: kviečiame visuomenę susipažinti su naujo detaliojo plano sprendiniais

Modernus turgus, visuomeniniai pastatai vietoje garažų masyvo, naujos viešosios erdvės, pėsčiųjų takai, galimybės verslo plėtrai – taip gali atrodyti Gargždų miesto centrinė dalis. Jau parengtas naujas detalusis planas, kuriame numatyta galimybė pokyčiams, leisiantiems Gargždams tapti šiuolaikišku miestu su moderniu centru. Tad kviečiame dalyvauti projektinių pasiūlymų pristatyme ir išsamiai susipažinti, kaip keisis Klaipėdos rajono centras.

Viešas pristatymas vyks spalio 12 d. 16 val. Klaipėdos rajono  savivaldybės administracijos posėdžių salėje (Klaipėdos g. 2, Gargždai).

Parengtas detalusis planas apima 10 ha teritoriją Gargždų centrinėje dalyje, išsidėsčiusią tarp Klaipėdos ir Turgaus, J. Basanavičiaus ir J. Janonio gatvių.

Kuriant urbanistinę koncepciją, pagal kurią parengtas ir detalusis planas, buvo tartasi su gyventojais, verslu, įstaigomis, veikiančiomis šioje teritorijoje. Apklausa, pokalbiai ir diskusijos parodė, kad daugiausia klausimų keliama dėl automobilių stovėjimo, turgaus, garažų masyvo, pėsčiųjų takų ir perėjimų miesto centre. Teigiama, kad centras nėra patogus pėstiesiems, dviratininkams, nėra kur pastatyti automobilio, o turgus ir garažų masyvas – perspektyvios, tačiau nepatrauklios vietos pačiame miesto centre, kurias reikėtų pertvarkyti, siekiant sukurti naują ir modernų miesto veidą.

Naujame detaliajame plane numatomos pastatų funkcijos, sklypų ribos ir dydžiai, siūlomi reglamentai, statybos zonos, ribos, linijos, servitutai ir kt. Pakeistas detalusis planas leis vykdyti verslo bei gyvenamosios paskirties pastatų plėtrą, persitvarkyti Savivaldybei priklausančioms teritorijoms, sukurti daugiau naujų viešųjų erdvių, visuomeninių pastatų, patogesnę infrastruktūrą. Kad būtų įmanoma išvystyti teritoriją ir patenkinti viešąjį interesą, Savivaldybei dalį sklypų ir pastatų teks paimti visuomenės poreikiams, už tai kompensuojant įstatymų numatyta tvarka.

Gargždų centro koncepcijoje numatoma atsinaujinimo ašis yra naujas turgus ir nauja miesto viešoji erdvė – turgaus aikštė. Garažų teritoriją siūloma konvertuoti ir joje vystyti visuomenines funkcijas. Gatvelės ir perėjimai formuojami siekiant gerinti jungtis centre, su gretimais kvartalais ir Vingio gatve. O dideliems naujiems objektams siūloma įrengti požemines aikšteles. Taip pat, perorganizavus Turgaus gatvę, joje siūloma įrengti kuo daugiau lygiagretaus automobilių statymo vietų.

Visa tai tam, kad Gargždai būtų šiuolaikiškas, darniai vystomas, patogus ir gyvybingas miestas su aiškiai išreikštu centru. Siekiama, kad miesto centras būtų žalias ir draugiškas aplinkai, kur gausu įvairių želdinių, kur patogu bei saugu dviratininkams ir pėstiesiems. Čia netrūks viešųjų erdvių, modernių visuomeninių pastatų, jaukių gatvelių ir praėjimų. Gargždų centras taps traukos objektu. 

Daugiau informacijos apie siūlomus pokyčius rasite Savivaldybės interneto svetainės www.klaipedos-r.lt „Naujienų“ skiltyje.

Su parengtais Gargždų miesto centrinės dalies detaliojo plano sprendiniais galite susipažinti Savivaldybės interneto svetainėje, skiltyje „Skelbimai“, „Teritorijų planavimo viešumas“, „Teritorijų planavimo skelbimai“, „Rugsėjis“ ČIA.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių