Gargžduose kuriasi verslus jaunimas
„Man labai patinka ši veikla, gilinuosi į visus grožio puoselėjimo metodus“, – sakė grožio terapijos specialistė Sandra Smilgevičiūtė.
Toli gražu ne visas jaunimas lekia į užsienį laimės ieškoti. Smagu, kad ir Gargžduose kuriasi jauni, entuziazmo nestokojantys, išsilavinę ir darbštūs jaunieji verslininkai, bandantys žengti pirmuosius savarankiškos veiklos žingsnelius. Šiemet „Lijo“ pastate atsidarė kūrybinga Amatų studija, duris atvėrė ir jaukus grožio terapijos kabinetas.
Puoselėja grožį ir sveikatą
Palangiškė Sandra Smilgevičiūtė Gargžduose atsidūrė neatsitikinai. Su gargždiškiu širdies draugu apsigyvenusiai mieste Sandrai kilo mintis čia pradėti ir savo pirmąjį gyvenime verslą. Jaunutė Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto grožio terapijos bakalaurė sostinėje išmoko veido ir kūno puoselėjimo metodų, masažo, mezoterapijos ir kitų grožio tobulinimo paslapčių.
Šiuo metu Sandra studijuoja Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Slaugos katedroje, kur įgys jau antrąjį, šįkart universitetinį išsilavinimą, sveikatos priežiūros specialistės profesiją. Su draugu jie „Lijo“ išsinuomojo laisvą komercinės paskirties patalpą ir patys savo rankomis įsirengė jaukų, šviesų, švelnių pastelinių spalvų kabinetą, įsigijo visą reikiamą įrangą. Pasak S. Smilgevičiūtės, abu nusprendė, kad nepriims tėvų pagalbos, versis iš savo uždirbtų lėšų.
„Turiu pakankamai ryžto, užsispyrimo, įdėsiu visą „dūšią“ ir, manau, pasieksiu savo svajonės išsipildymo – sukurti grožio versliuką. Man labai patinka ši veikla, gilinuosi į visus grožio puoselėjimo metodus“, – sakė Sandra. Grožio terapijos specialistė dirba su pripažinta, itin kokybiška Izraelyje pagaminta kosmetika, kremais, o makiažams naudoja labai gerą italų kosmetiką. Kabinete atliekamos veido (drėkinimo, giluminio (mechaninio) valymo, stangrinimo, įvairaus masažo), kūno (anticeliulitinė kūno procedūra, atpalaiduojantys nugaros ir viso kūno, taip pat limfodrenažiniai masažai) procedūros, dieninis ir vakarinis makiažas, antakių korekcija ir dažymas.
„Iki Velykų veido ir kūno procedūroms bus taikomos didelės nuolaidos. Tad labai kviečiu visus, ir moteris, ir vyrus, pasigražinti prieš šventes, atjauninti, reikalingomis medžiagomis praturtinti po žiemos pavargusią odą, kad švenčių dienomis tiesiog švytėtumėte“, – maloniai kviečia jaunoji kosmetologė Sandra. Tel. išankstinei registracijai procedūroms – 8 613 20813.
Studijoje – kūrybos versmė
Užsukus į Amatų studiją, taip pat radusią laisvą kampelį „Lijo“ pastate, karaliauja kūrybiška atmosfera. Evelina ir Andrius Rimašauskai palinkę prie darbo: Evelina velia veltinį, Andrius dažo molinę kaukę. Lentynose – jų pačių ir kitų amatininkų, menininkų sukurti įdomūs darbai iš vilnos, medžio, molio, odos. „Iš pradžių įvairiais kūrybiniais darbeliais užsiimdavome laisvalaikiu, taip „žaidėme“ dešimt metų, kol pamatėme, kad namai virto meno dirbtuvėmis“, – šypsosi abu. Evelina mėgo rankdarbius, paskui susidomėjo vilnos vėlimu, keramikos dirbiniais. Andrius pradėjo gaminti medinius baldus, lipdyti originalias vazas, tarsi iš fantastinių filmų primenančias fosilijas. „Savo darbais išpuošėme ir namų interjerą – čia vyrauja medis, molis, vilna. Pavyzdžiui, stovi lempos iš medžio ir molio su nuveltais toršerais. Turime du mažus sūnelius – jie puikūs pagalbininkai, labai noriai molį minko ir veltinį velia kartu su mumis“, – pasakojo jaunieji amatininkai. Ryte, nuvedę vaikus į darželį, Evelina ir Andrius su džiaugsmu skuba į savo Amatų studiją. „Kūryba veža! Žmogui koks nors mūsų darbas gali ir nepatikti, bet jam niekada nekils ranka jo išmesti vien dėl to, kiek daug darbo ir širdies į savo kūrinį įdedame. O žmonės tą jaučia. Kartais darai, kuri kažką, ir užsimiršti iš malonumo, laiko nebeskaičiuoji“, – sako Andrius.
Pabuvojo juodu ir emigracijoje Airijoje, pagyveno ten dvejus metus. Bet traukė namai, grįžo į Gargždus. Andrius užsiėmė kompiuterinės įrangos pardavimu. Paskui kompiuteriai nebetraukė, o dar užėjusi ekonominė krizė galutinai atgrąsė nuo šio verslo. Tuomet pamažu jis pradėjo gaminti medinius baldus, paskui susidomėjo moliu, pradėjo rikiuoti savo darbus lentynose. Evelinos, Šiaulių universitete įgijusios siuvimo technologės ir dizaino specialybę, iš avies vilnos suvelti darbai tiesiog užburia: pasakiškos kepuraitės, šalikėliai, pirštinės, tapkės, rankinės, nuotaikingi žaisliukai, originalūs papuošalai. Spalvingi, šilti, įdomūs, skoningi, ryškūs, praktiški, sveiki žmogui ir aplinkai daiktai.
Rankų darbo kūriniai – visiems
„Man labai norisi tarpusavyje susieti vilną, liną, šilką, tą jau po truputį darau. Va, ėmiau meistrauti sapnų gaudykles. Velti vilną išmokau suradusi pamokėlių internete. Porą metų eksperimentavau, kol jau drįsau su savo darbais „išeiti į žmones“. Šeima, tėvai, giminės, draugai – visi buvo aprūpinti veltinukais, ir jų paklausa yra nuolatinė. Tik kad greitai tie darbeliai nesidaro, jiems reikia laiko. Mes labiau užsiimame amatu, ne menu. Darome daiktus, reikalingus aprangai, buičiai, namų interjerui papuošti. Įsigytus daiktelius gražiai supakuoju, papuošiu, juos galima dovanoti. O jeigu reikia originalios dovanos – ateikite, padarysime“, – sakė Evelina.
„Mūsų užsiėmimas – puiki meno terapija. Pabandęs piešti, lipdyti, kiekvienas gali atskleisti savo gebėjimus. Kūrybos procese pabūni savyje, prapuola visos bėdos, rūpesčiai. Nepastebime, kad liekame ir be pietų“, – juokavo Andrius. Pasak jo, norisi, kad jų kūrybą įvertintų ir pirkėjas. „Pasakysiu atvirai, man nesuprantama, kaip galima atiduoti savo rankų darbą už centus. Mes labai daug įdedame darbo, meilės ir laukiame savojo pirkėjo. Tik svarbu belaukiant iš bado nenumirti“, – vėl juokauja Andrius. Ir jau rimtai pridūrė, kad ypač džiugu gauti didesnius užsakymus – tada esi garantuotas dėl uždarbio – juk reikia išlaikyti šeimą.
Evelina su Andriumi savo Amatų studiją norėtų matyti ne parduotuve, o labiau galerija, atviromis kūrybinėmis dirbtuvėmis, kuriose ne tik patys dirbtų, bet ir rinktųsi bendraminčiai, norintys kartu pavakaroti, pabendrauti, išmokti amatų gudrybių. Juos kvietė atidaryti kūrybines dirbtuves Klaipėdoje, bet juodu pasiliko Gargžduose. „Mūsų miestui reikėjo tokio kampelio. Tai mūsų pusės metų eksperimentas – pažiūrėsime, kaip seksis toliau, tikimės, kad sėkmingai gyvuosime“, – sako Rimašauskai. Amatų studijos kontaktai: internete www.vilnukai.lt, „Amatų studija“ feisbuke, tel. 8 652 88442.
Taigi, jaunimui pradėti savo verslą nėra lengva, tad kviečiame juos palaikyti, nupirkti rankų darbo gaminių ar pasilepinti grožio terapija – tikrai neapsiriksite, nes jaunieji verslininkai dirba labai atsakingai ir nuoširdžiai, atiduodami, kaip jie patys sakė, visą savo „dūšią” ir rankų šilumą.