Gargžduose – šėrykla beglobėms katėms
V. Liepinis ir T. Surplys atgabeno kačių namelį.
Trečiadienį Gargždų centre, Klaipėdos gatvėje, daugiabučių namų apsuptyje, pastatyta pirmoji šėrykla beglobėms katėms. Prie dailaus namelio susirinkę valdininkai ir politikai, stebint gyventojams, diskutavo, ar ši vieta tam tinkama.
Abejojo pasirinkta vieta
Šios savaitės viduryje, apypiečiu, Klaipėdos gatvėje, daugiabučių namų teritorijoje, būriavosi pulkelis vyrų ir moterų. Gražioje erdvėje, priešais LSDDP būstinę išdygo neįprastas namelis, ant kurio betrūko užrašo „Kačių namai“.
Bet pūstauodegės greitai surado šėryklą. Košės, troškinių ir kitų maisto atliekų žmonės nebedėjo ant kanalizacijos dangčių, bet nešė prie šio namelio. „Iš Žemės ūkio ministerijos pernai gavome rekomendaciją įrengti specialias šėryklas beglobiams gyvūnams, – teigė rajono Savivaldybės administracijos ekologas Remigijus Alšauskas. – O iš kur jos atsirado? Beširdžiai žmonės jų atsikratė.“
Ekologas sakė, jog dėl statinio derintasi su Gargždų seniūnija.
Žvelgdami į dailų namelį, susirinkusieji diskutavo. Anot Gargždų seniūno pavaduotojo Juliaus Donausko, meilė gyvūnams – puiku, bet turi būti tvarka. „Žmonės skambina į seniūniją, kad nekontroliuojami gyvūnai veisiasi, platina ligas ir blusas. Jie prašo padaryti tvarką, – kalbėjo jis. – Argi tvarka, kai maisto atliekų katėms pažeriama ant šaligatvio?“
Rajono Savivaldybės tarybos narys Česlovas Tarvydas stebėjosi: „Argi galima statyti katėms namelį šioje vietoje, tarp daugiabučių namų? Juk katinai teršia, platina ligas, o čia žaidžia vaikai.“
Savivaldybės tarybos narė Regina Kernagienė patikino, jog katinai turi savo teritoriją ir bet kur neteršia. „Kita vertus, reikia palaikyti aktyvius vyresnius žmones, kurie rūpinasi beglobiais gyvūnais“, – sakė ji.
Visi sutarė, jog beglobes kates reikia skiepyti ir sterilizuoti, tačiau tam reikia pinigų. R. Alšauskas teigė, jog padėti gargždiškiams pasiryžusi gyvūnų globos namų „Būk mano draugas“ direktorė Galina Kučinskienė. Bet dar kilo abejonių, kaip pavyks jas sugauti, kad atliktų šias procedūras? J. Donauskas teigė girdėjęs, kad „Nuaro“ darbuotojai su gaudykle porą valandų tykojo katino.
Savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Virgilijus Liepinis teigė nepritariantis, kad daugiabučių gyvenamųjų namų teritorijoje stovėtų šėrykla beglobėms katėms.
Savivaldybės Tarybos narė Voldimara Jasmontaitė pritarė gyvūnus mylintiems žmonėms. „Silpnesnius reikia globoti“, – įsitikinusi ji.
„Tegul žmonės savo butuose globoja benames kates – jas prausia, sterilizuoja“, – siūlė išeitį Č. Tarvydas.
Dauguma pritarė, kad reikia mylėti gyvūnus – negalima beglobių palikti likimo valiai, tačiau reikia skiepyti ir sterilizuoti.
Namelį padovanojęs verslininkas Tadas Surplys sakė, kad tokio pat užsiprašęs verslininkas iš Kvietinių. „Jis nori šerti beglobes šio kaimo kates“, – sakė vyras.
Civilizuotai mažinti populiaciją
Šalia esančio daugiabučio gyventoja Liucija Kernagienė pasakojo, jog čia būdavo daug kačių, tačiau vaikai jas mušdavo pagaliais, o vėliau kažkur dingo – įtarė, jog kažkas nunuodijo. Buvusi mokytoja Liucija sakė, kad savo namuose globojanti katę Meilutę, o anūkas Rytis – net dvi beglobes priėmęs.
Šioje daugiabučio teritorijoje sutikta gyventoja Daiva pasidžiaugė gražiu kačių nameliu ir neprieštaravo, kad jis čia stovėtų. „O kur dėtis beglobiams gyvūnams? Reikia jais pasirūpinti. Be to, vyresniems žmonėms bus užsiėmimas“, – ištarė jauna moteris.
G. Kučinskienė, sužinojusi apie šią gargždiškių iniciatyvą, pagyrė: „Šaunuoliai. Jau ne viename mieste yra tokių šėryklų beglobiams gyvūnams. Nevalia žudyti juos – reikia civilizuotai mažinti populiaciją. Mūsų visuomenėje ir taip daug žiaurumo. Ir nereikia vadovautis žiaurių žmonių nuomone, bet reikia eiti humanišku keliu.“
G. Kučinskienė sakė, jog paramos sulaukianti iš geros valios žmonių. Jeigu bus galimybė, padės gargždiškiams sterilizuoti beglobes kates. Ji džiaugėsi, kad mūsų mieste yra gyventojų, tyliai besirūpinančių žmonių pamestais gyvūnais.