Gerais tėvais savo vaikams tampame, ar tokiais gimstame?

Tai dažnas klausimas, kai stengiamės kasdienybėje suderinti motinystės atsakomybes su kitomis pareigomis. O dažnai ieškant atsakymų nerandame to vienintelio. Todėl Family Lab Academy Kaipėda kiekvienais metais kviečia mamas ir tėčius augti drauge dalinantis žiniomis ir patirtimis, ieškoti atsakymų padedant kompetentingai lektorių komandai.  Kalbamės su Family Lab Academy Klaipėda vadovėmis Indre Neimante ir Simona Valantine.

Pasidalinkite savo patirtimi – gerais tėvais gimstame, ar visgi reikia mokytis šioje srityje?

“Išties motinystėje ir tėvystėje vieniems sekasi gana paprastai, jie ima domisi, taiko ir mokosi praktikoje. Kitiems taip lengvai nepavyksta ir reikia ieškoti ne tik žinių, bet ir pagalbos. Tačiau nuolat domėtis, kas vyksta vienu ar kitu amžiaus tarpsniu ir suprasti vaiką – labai svarbu augti su juo”, teigia Indrė Neimantė.

Jai antrina Simona Valantinė paminėdama, jog “daugelis vaikų nori augti ir savo žinias auginti bendruomenėje, kuri suteikia ne tik energijos, jėgų, bet ir motyvacijos kasdienybėje. daugelis iššūkių, kurie atrodo labai sunkūs pavieniui – bendruomenėje jie įveikiami labai lengvai:

O kaip greičiausia reikalingas žinias įgyti? Arba rasti atsakymus tėvystėje?

“Išties labai svarbu tikslingai skaityti, gebėti atsirinkti reikalingą informaciją ir pasirinkti tinkamus kanalus, kur mokytis. Ypatingai mamoms kyla labai daug baimių, nerimo ir kaltės, kai pradedama skaityti įvairius forumus ir vadovautis įvairiomis nuomonėmis, patyrimais. Patyrimai yra puiku, kai dalinamės esant kartu, kalbantis ir diskutuojant, tačiau svarbu vadovautis profesionalų nuomonėmis ir dažnu atveju turėti net keletą skirtingų nuomonių, nes kartais vieno teisingo atsakymo nėra”, teigia I.Neimantė.

S. Valantinė papildo, kad “norint augti tėvystėje, reikia mažiau lygintis su kitomis mamomis, o vaikučius – su kitais vaikais. Labai svarbu matyti savo vaiko raidą ir nesilyginti, nestebėti, kad kiti pirmieji atliko vienus ar kitus dalykus. Tai kelia įtampą, todėl kalbamės su mamomis, kad geriau matyti tik pačią šeimą, savo vaikus ir galvoti tik apie save. tai suteikia daugiau energijos ir pozityvo kasdienybėje”.

Kodėl šiais metais pasirinkote kalbėti tokiomis temomis?

“Metų eigoje kalbamės su mamomis ir tėčiais, girdime, kas jiems rūpi ir kokiomis temomis kyla daugiausiai iššūkių. Vieni dažniausių klausimų, kurie kyla vaikams augant – tai vaikų emocijos, kaip jas suprasti, kaip mokytis patiems jas valdyti ir kaip padėti vaikas? Domimasi nuolat darželio tema bei kaip pasiruošti adaptacijos procesui, nes tikrai tėveliai turi daug mitų, kurie tikriausiai atsinešti. Itin aktualios temos apie vaikučių žindymą, primaitinimą bei pirmąją pagalbą. Šios temos paliečiamos kiekvienais metais.”, teigia S. Valantinė.

I. Neimantė papildo, jog “labai daug klausimų tėvams kyla kaip lavinti vaiko kalbą namuose. Tėvai išties baiminasi, jei vaikutis ilgėlesnį laiką nekalba. Todėl su tvais nukeliaujame ir į kitą aktualią temą apie informacinių technologijų naudojimą namuos, dalinamės patarimais, kaip buityje jų kuo mažiau naudoti arba naudoti tikslingai”.

Pristatykite šių metų temas.

Šiais metais lauksime Jūsų tokiuose praktiniuose seminaruose su profesionalia lektorių ir mokytojų komanda.

  • 2023-01-09, 10 val. „Kaip su vaikais neįkliūti į išmaniųjų technologijų pinkles ir kuo jas pakeisti?” Lekt. I. Neimantė
  • 2023-01-10, 18 val. Seminaras „Pirmoji pagalba namuose. Kaip ir kokius sprendimus galima ir turime priimti?”  „Mama aš sergu” gydytoja, vaikų chirurgė Jovita Laurinaitytė
  • 2023-01-11, 10 val. „Kaip lavinti vaikų kalbą namuose? Lekt. E. Mickuvienė
  • 2023-01-13, 10 val. „Ergoterapijos nauda 1-2 m. vaikams” Lekt. E. Ruginė
  • 2023-01-16, 18 val. „Vaikų emocijos: ką turime suprasti ir ko mokyti?” Lekt. D. Šafranauskė
  • 2023-01-18, 10 val. „Primaitinimas ir toliau tęsiant žindymą” Lekt. E. Gurčinė
  • 2023-01-20, 10 val. „Kodėl darželiui reikia ruoštis jau dabar? Adaptacijos mitai” Lekt. J. Starkutė.

Registracija www.familyacademy.lt/klaipedosdienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių