Gimnazistams ir mokytojams apsikeitus vaidmenimis įvyko stebuklas

A. VALAIČIO asociatyvi nuotr.

Mes, gimnazistai, mėgstame skųstis ilgomis pamokomis, sunkiais namų darbais ar ne visada mus teisingai suprantančiais mokytojais. Deja, kartais pamirštame, koks sunkus jų darbas, neįvertiname jų didžiulio atsidavimo. Mokytojų diena – tai viena iš tų progų, kai nuoširdžiai galime jiems padėkoti ir prisiminti, kokią teigiamą įtaką visam gyvenimui mums palieka būtent mokytojai.


Pajuto darbo vienybę
Tarptautinės mokytojų dienos proga Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje vyko ypatinga šventė. Ją inicijavo mokinių prezidentūra kartu su pavaduotoja neformaliajam ugdymui Rasa Rusteikiene ir mokinių prezidentūros kuratore Eimante Kiaulakiene. Mūsų mylimi mokytojai galėjo pailsėti nuo vedamų pamokų pasiutpolkės, patys grįžti tarsi laiku atgal ir prisiminti, koks jausmas buvo sėdėti mokykliniame suole ir atlikti mokytojų pavestas užduotis. Tuo tarpu dvyliktokai pasimatavo mokytojo profesiją, kuri, pasirodo, nėra tokia lengva kaip daugumai galėtų pasirodyti. Gimnazijoje anksčiau puoselėtą tradiciją buvo nutraukęs pandemijos karantinas.
Pedagogės R. Rusteikienė ir E. Kiaulakienė džiaugėsi nuosek­liu komandiniu darbu, mokinių entuziazmu sukurti mokytojams pačią gražiausią ir įsimintiną šventę. Gimnazijos mokinių prezidentė Darija Sermontytė pabrėžė, jog šią dieną, kaip niekada anksčiau, visos mokyklos kolektyvas dirbo išvien kaip tikra bendruomenė.
Moksleiviams labiausiai patiko stebėti, kaip mokytojai stengėsi suvaidinti mokinius ir prisiminti savą paauglystę. Jaunuoliams dar niekada neteko matyti tokių laimingų ir atsipalaidavusių mokytojų. Rodos, įvyko gražus stebuklas, kai mokiniai ir mokytojai apsikeitė vaidmenimis. Ši šventė pakeitė gimnazistų požiūrį į mokytojus, leido juos geriau suprasti. Mokinių prezidentūros nariai džiaugėsi galėdami pamatyti mokytojus iš kitos perspektyvos ir sukurti jiems saugią ir jaukią šventinę atmosferą.


Abiturientų sėkmė būti mokytojais
Abiturientės Gabija, Erika ir Uršulė (IVc) suprato, kad mokytojo darbas yra labai varginantis ir reikalaujantis itin tvirto charakterio. „Buvo sunku, ypač per pirmąją pamoką su gimnazijos pirmokais, visi užsimiegoję, niūrūs, o ir mes truputį jaudinomės. Tikėjomės nepaklusnių, atsikalbinėjančių paauglių, bet džiaugiamės, kad mūsų lūkesčiai nepasiteisino ir viskas praėjo sklandžiai“, – apibendrindamos kalbėjo dvyliktokės. Jos paminėjo, kad buvo labai įdomu būti mokytojo vietoje ir stebėti, kaip mokiniai elgiasi. Abiturientės visgi mokytojomis būti nenorėtų dėl per didelės atsakomybės.
Dvyliktokėms Erikai ir Enrikai iš IVe patiko ši patirtis. Pasirinko būti etikos mokytojomis, nes šios pamokos metu paauglės gali pabendrauti su mokiniais, o kitose pamokose mokomasi labiau teorijos, o ne paties bendravimo: „Buvo įdomu su gimnazistais pašnekėti mums visiems aktualiomis temomis“; „Iš pradžių pamokos klostėsi sunkiai, bet vėliau įsivažiavome, susibendravome ir buvo gerokai lengviau“. Gimnazistės patvirtino, jog ši patirtis vertinga ne tik tiems, kurie žada rinktis mokytojo specialybę, bet ir tiems, kuriems įdomu pasižiūrėti, kaip viskas atrodo iš mokytojo pusės.
Živilė Dargytė iš IVd pasirinko būti matematikos mokytoja, nes šis dalykas jai geriausiai sekasi ir patinka nuo pat mažumės. Pasak mokinės, visi vaikai buvo draugiški, bendraujantys, tiesa, kai kurie triukšmavo, bet pakėlus balsą nurimo. „Įdomu pasikeisti su mokytoju vietomis, patirti tą jausmą, galbūt suvokti, kad tai tavo ateities profesija. Mielai pakartočiau šią patirtį dar kartą“, – atskleidė Živilė.


Pedagogų atsiliepimai
Matematikos mokytoja Aušra Naujokienė:
– Šventė patiko labai. Buvo daugybė staigmenų, daug geros nuotaikos. Viskas puikiai suorganizuota ir stipriai padirbėta. Galėjome pasijusti mokiniais, prisiminti, kad ir mokiniams nėra taip lengva. Tikrai labai graži šventė, dėkoju organizatoriams už tokį gražų Mokytojų dienos paminėjimą.
Rusų k. mokytoja Kristina Ruškienė:
– Nežinojau, ką daryti, ar rašyti kažkam padėkas? Buvo puiki, nuostabi šventė. Reikėtų padėkoti mokinių prezidentūrai, pavaduotojai Rasai, vadovams, kurie prisidėjo prie šventės organizavimo. Esame dėkingi ir dvyliktokams, kurie mus pavadavo, leido pailsėti.
Chemijos mokytoja Jurgita Gerulskienė:
– Fantastinė mokytojų diena! Vien įėjimas, mūsų pasitikimas iš karto praskaidrino nuotaiką. Kai mokiniai rodė savo talentus, pradėjo dainuoti, per kūną nubėgo šiurpuliukai. O galimybė tapti mokiniais leido prisiminti laikus, kai ir patys lankėme mokyklą.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Zofija Vaitkuvienė:
– Visada yra smagu, kai įvertina ir yra šventinė diena. Šiemet labai įdomiai sugalvojo mokinių prezidentūra, savivalda, kad abiturientai veda pamokas ir gauna galimybę pažinti karjerą, galbūt ir kitaip vertina, kiek sudėtinga būti mokytoju. Buvo labai gražūs muzikiniai pasveikinimai, skambėjo eilėraščiai ir vyko įvairūs žaidimai. Labiausiai įsiminė pati pradžia, smuiko melodija ir Marcelijaus Martinaičio perdarytas tekstas pagal Kukutį. Kadangi renginyje nemažai „mokytojų“ buvo mano mokinės, stengiausi pastebėti, ar ne mane parodijuoja. Kelias detales atpažinau, kaip: „Na, atsistokit ir pasirodykit, kiek užaugot.“
Matematikos mokytojas Gied­rius Žemaitis:
– Mano nuomone, šis renginys tikrai pasiteisino, jau seniai to nėra buvę. Džiaugiuosi, kad ši tradicija atgijo ir tikiuosi, kad kitais metais bus kažkas panašaus. Puiku, jog pamokos buvo pavaduojamos ir mokytojai taip pat buvo mokomi. Labiausiai įsiminė šokiai. Vienintelė pastaba, jog paskutinėse pamokose trūko išbaigtumo.

Danielė DOMEIKYTĖ
Jaunųjų korespondentų klubo narė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių