Grožio puoselėjimas – šeimos tradicija

Autorės nuotr.: žydinčių augalų apsuptyje 40 metų gyvena balsėniškiai
Virginija ir Stasys Kundrotai.

Vienoje iš gražiausių sodybų Balsėnuose, Veiviržėnų seniūnijoje, gyvenantys Virginija ir Stasys Kundrotai šią vasarą minėjo 40 metų bendro gyvenimo sukaktį. Grožio puoselėjimas, jaukių namų kūrimas – šeimos kasdienybė, ją jungiantis pomėgis.


Balsėniškis nagingas medžio meistras Stasys Kundrotas užaugo tėvų išgražintoje sodyboje. Jis prisiminė, kad 1976 metais Jolandos ir Zenono Kundrotų sodyba respublikiniame sodybų aplinkos tvarkymo apžiūros konkurse laimėjo pirmąją vietą. Taigi buvo plačiai pagarsintas šio kaimo vardas, pagerbti ir grožį kūrę sutuoktiniai. „Tėvai gavo nepaprastą tuo metu dovaną – kelionę į Čekoslovakiją ir Vokietiją“, – kalbėjo Stasys.
Virginija čia atitekėjo iš Saugų. „Jau 40 metų mes kartu“, – šypsojosi ji. Kartu su auksarankiu vyru tęsia šeimos tradiciją – išmoningai tvarko aplinką. Šeimai tai ne prabanga. „Kasdienis mūsų darbas – prižiūrėti augalus, gėles. Žinoma, tam reikia pinigų, bet labiausiai – darbo ir meilės“, – patikino V. Kundrotienė.
Šioje išskirtinėje sodyboje yra Stasio išdrožtų meniškų aplinkos interjero detalių. Tačiau jis sugeba ir sudėtingesnius daiktus meistrauti. Antai pagamino ąžuolinius virtuvės baldus.
„Išėjau užtarnauto poilsio ir meistrauju. Savo namams, savo malonumui“, – šypsojosi S. Kundrotas.

Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *