Gyvybę teko gelbėti koridoriuje
Praėjusią savaitę Gargždų šeimos medicinos klinikos gydytojams teko didžiulis išbandymas. Pas šeimos gydytoją atvykusį pacientą ištiko klinikinė mirtis, jį teko gaivinti tiesiog koridoriuje. Kiekviena minutė buvo auksinė. Medikų profesionalumo dėka vyriškį pavyko išgelbėti.
Reagavo žaibiškai
„Tėtis turėjo problemų dėl širdies ritmo. Lankėsi pas šeimos gydytoją Agnę Jakubčionytę. Šįkart nuėjęs į Gargždų šeimos medicinos kliniką pasijuto blogai ir nugriuvo tiesiog koridoriuje“, – pasakojo „Bangos“ redakcijoje apsilankęs sūnus Saulius Lankutis. Kiti pacientai iškart pakvietė gydytoją A. Jakubčionytę. Šiai teko gaivinti žmogų čia ir dabar. „Anksčiau dirbau Kretingos ligoninės Priėmimo skyriuje, tad ne kartą teko gaivinti žmones. Tačiau Priėmimo skyriuje tam yra pasiruošta. Šiuo atveju teko viską atlikti koridoriuje. Padėjo Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vyriausiasis gydytojas Petras Serapinas, slaugytojos Daiva Drakšienė ir Virginija Šepikaitė. Prisijungė ir greitosios medicinos pagalbos felčerė, vairuotojas. Kiti pacientai taip pat klausinėjo, kuo galį padėti“, – ekstremalią situaciją prisiminė šeimos gydytoja A. Jakubčionytė. Anot jos, gaivinimas truko ilgai. Tik atkūrus ritmą pacientą buvo galima paguldyti į reanimacijos palatą.
A. Jakubčionytė Gargžduose dirba tik nuo birželio mėnesio, tačiau sakė spėjusi susipažinti su pacientu, žinanti jo problemas. Jam nugriuvus reagavo žaibiškai. „Tiek iš profesinės, tiek iš žmogiškosios pusės labai gera, kad pacientą pavyko atgaivinti“, – džiaugėsi medikė.
Vadina laimės kūdikiu
S. Lankutis sakė žinąs, koks sunkus darbas yra žmogaus gaivinimas. Jis reikalauja tiek fizinio, tiek moralinio pasirengimo. „Gydytojai teko koridoriuje atlikti elektrošoką. Tai sugebėtų padaryti toli gražu ne kiekvienas. Gargždų PSPC medikams, ypač A. Jakubčionytei, jausime dėkingumą iki gyvenimo pabaigos. Jau nunešėme su šeimyna glėbį gėlių, tačiau tai niekis, palyginti su išgelbėta žmogaus gyvybe“, – kalbėjo sūnus. Jis pasakojo, kad tėtis Antonas jau ne pirmą kartą tapo laimės kūdikiu. Anksčiau po apendicito operacijos jam buvo prasidėjęs vidinis kraujavimas. Kai išgyveno, gydytojai taip pat juokavo, kad gali švęsti antrąjį gimtadienį. „Jei dabar jis būtų nugriuvęs gatvėje – viskas. Laimė, kad nelaimė atsitiko gydymo įstaigoje“, – neatsidžiaugė sūnus.
Tiek jis, tiek jo brolis Mindaugas dirba užsienyje – Anglijoje, Airijoje. „Galime palyginti sveikatos priežiūros įstaigas. Lietuvoje dirba išties profesionalūs gydytojai, reikia tik džiaugtis. Tiek Anglijoje, tiek Airijoje pagrindinis vaistas – paracetamolis. Ten jis išrašomas nuo visų ligų. Ne veltui tautiečiai grįžta tėvynėn ir dantų tvarkytis, ir gydytis“, – pastebėjo S. Lankutis.
- Gargždų PSPC vyriausiasis gydytojas Petras SERAPINAS: „Profesinėje veikloje teko ne kartą susidurti su tokiomis situacijomis. Reanimacijos skyriuje – tai dažnas reiškinys. Tačiau šeimos medicinos klinikoje žmones gaivinti tenka rečiau. Pasitaiko per kelerius metus kartas. Yra buvę. Kiekviena situacija skirtinga. Tačiau šio atvejo nesureikšminčiau. Vieną dieną pasisekė atgaivinti, kitą – gali nepasisekti. Toks gydytojo darbas. Tad vieną dieną gauname pagyras, kitą dieną – skundus. Nors visais atvejais padarome viską, ką galime.“