„Hidrostatybos“ tradicijos išugdė lojalių profesionalų komandą

2018 m. išrinkti geriausi „Hidrostatybos“ darbuotojai su valdybos pirmininku J. Dumašiumi (trečias iš kairės) ir generaliniu direktoriumi Ignu Dauniu (trečias iš dešinės). „Laikausi nuostatos, kad nei pareigybės, nei pinigai neturi užgožti pamatinių vertybių – nuoširdumo ir žmogiškumo. Todėl siekiu, kad šios nuostatos bendrovėje būtų atspirties tašku kiekvienam įmonės darbuotojui: pradedant darbininku ir baigiant vadovu“, – įsitikinęs „Hidrostatybos“ valdybos pirmininkas

J. Dumašius.

„Mano darbuotojai – mano šeima“, – tokia filosofija vadovaujasi didžiausios statybinio profilio įmonės Vakarų Lietuvos regione UAB „Hidrostatyba“ valdybos pirmininkas Jonas Dumašius. Socialiai atsakingoje bendrovėje suburta profesionalų komanda, kurioje žmogus kaip asmenybė vertinamas nepriklausomai nuo jo užimamų pareigų ar juolab amžiaus. Neatsitiktinai kiekvienų metų sandūroje „Hidrostatyba“ rengia senjorų vakarą, kuriame pagerbiami daug metų bendrovei atidavę buvę ir esami darbuotojai. Taip pat organizuojami tradiciniai „Geriausio metų darbuotojo“ rinkimai, motyvuojantys tapti savo srities profesionalais.

„Hidrostatybos“ senjorai kasmet prieš didžiąsias metų šventes suburiami prie šventinio stalo, juos aplanko ir Kalėdų Senelis. Moralinė grąža neįkainojama

UAB „Hidrostatyba“ valdybos pirmininkas J. Dumašius „Bangai“ pasakojo, kad tradicija pagerbti bendrovės senjorus susiformavo prieš 5 ar 6 metus. „Daugelis jų bendrovėje dirbo daug metų, kai kurie – po kelis dešimtmečius, vėliau išėjo užtarnauto poilsio. Mes visi kažkada būsime senjorai ir norėsime, kad mus kažkas prisimintų, kažkur pakviestų, kad atsirastų sąlygos pabendrauti, pasidalinti savo prisiminimais, dabarties džiaugsmais ir rūpesčiais. Man smagu matyti, kaip „Hidro­statybos“ senjorai, suburti prie šventinio stalo, pamiršta ligas, kasdienius rūpesčius. Čia jie visi lygūs: nebėra nei vadovų, nei pavaldinių“, – nuoširdžiu buvusių kolegų bendravimu džiaugiasi J. Dumašius. Paklaustas, ką atsakytų kritikams, jog senjorai pridėtinės vertės bendrovei nebekuria, tad kasmetinė jų vakaronė tolygi neefektyviam lėšų panaudojimui, atsakė: „Lėšas kaip įmonės savininkas aukoju iš savo pelno, kurį galėčiau išsimokėti dividendų pavidalu. Tačiau ne viskas pinigais matuojama. Kaštai ne tokie dideli, o moralinė grąža neįkainojama.“

J. Dumašius ne kartą yra akcentavęs, jog vystydamas verslą visada pirmiausia galvojo apie žmones: „Nei naujausias kompiuteris, nei moderniausias ekskavatorius niekada nepakeis žmogaus. Todėl tiek paprastas darbuotojas, tiek inžinierius man vienodai svarbūs. Jų atlyginimai skiriasi, tačiau pagarba jiems tokia pati.“

Į darbą – kaip į šventę

Dar valstybinėje melioracijos įmonėje pradėjusi dirbti klaipėdiškė Eleonora Brazdeikienė vėliau liko dirbti „Hidrostatyboje“. „Pradžioje dirbau technike, o karjeros pabaigoje – cecho viršininke. Iš viso 40 metų. Į darbą eidavau kaip į šventę, galėjau save realizuoti. Dabar, kai pasižiūriu, visur rankos pridėtos: „Hidrostatybos“ teritorija išplėsta, administracijos pastatas taip pat anksčiau buvo tik dviejų aukštų. Daug užplūsta prisiminimų, kuriais kalėdinėje vakaronėje galime dalintis su senjorais. Pamatome, kaip kas pasikeitė, sužinome, kas kiek anūkų susilaukė, ką nuveikė per metus. Tai labai jautrus ir nuoširdus vakaras. Atėjusiuosius iškart pasitinka židinio šiluma, papuošta salė. Valdybos pirmininkas taria žodį. Apsilanko Kalėdų Senelis, šiemet kiekvienam padovanojęs po „Hidrostatybos“ kalendorių ir kalėdinį kalakutą. Tad senjorai vėliau turėjo kuo papuošti ir savo artimųjų šventinį stalą. Būna pasirūpinama ir transportu: senjorai atvežami ir parvežami namo. Smagu kasmet pasipuošus susiburti, pabendrauti“, – sakė „Hidrostatybos“ senjorų klubo prezidentė, senjorų vakaro organizatorė E. Brazdeikienė.

Už galimybę susirinkti ir pabūti visiems drauge dėkingas jaučiasi ir gargždiškis Petras Žibas: „Kiekvienais metais, kai tik artėja šv. Kalėdos, laukiam, kada būsim sukviesti. Melioracijos įmonėje dirbau meistru, „Hidro­statyboje“ iki 2008 m. – darbų vykdytoju, o nuo 2009 m., kai suėjo pensinis amžius, pradėjau dirbti betonuotoju brigadininku. Tiek metų išdirbau vienoje bendrovėje ir nebuvo nė karto, kad atlyginimo neišmokėtų. Visada buvo sąžiningai mokami mokesčiai, jokių „vokelių“, tad dabar džiaugiuosi sukauptu darbo stažu ir nesiskundžiu pensija. Tokių darbdavių kaip „Hidrostatyba“ Lietuvoje yra vienetai. Ši bendrovė sąžiningu darbu išsikovojo vietą rinkoje.“ Darbovietei lojalus pašnekovas pasakojo renkantis įvairiausias iškarpas iš žurnalų, laikraščių apie „Hidrostatybos“ veiklą, net pačiam taip pat yra tekę rašyti.

Daug lėmė vadovo pozityvumas

„Hidrostatybos“ senjorai džiaugiasi galėję būti klestinčios bendrovės dalimi. Anot jų, daug lėmė būtent valdybos pirmininko J. Dumašiaus pozityvumas, pagarba kiekvienam darbuotojui. „Jis sąžiningas ir teisingas kaip vadovas. Valdybos pirmininkas ne kartą yra minėjęs, jog vienas, be darbuotojų, nieko nepadarytų, tad kiekvieno indėlis yra vertinamas. Tai motyvuoja kolektyvą bendriems siekiams“, – įsitikinęs ilgametis „Hidrostatybos“ darbuotojas gargždiškis Algimantas Lapė.

Jo nuomonei antrino ir senjorės Aldona Poškienė bei Aldona Kulingauskienė. „Darbuotojus šioje bendrovėje visada siejo šilti santykiai. Buvome aprūpinti naujausiomis techninėmis priemonėmis. Jei kildavo asmeninių problemų dėl sveikatos ir pan., vadovai taip pat atsižvelgdavo, padėdavo. Čia buvo diegiamas teigiamas požiūris į darbą, gyvenimą, ko taip trūksta. Likdavo laiko ir pomėgiams, šokau linijinius šokius, Estijoje buvome pasiekę net masiškiausio šokio rekordą“, – prisiminė A. Kulingauskienė. Pasak A. Poškienės, valdybos pirmininkas J. Dumašius, tada dirbęs direktoriumi, buvo vadovo idealas, daugeliui dabartinių bosų iš jo vertėtų daug ko pasimokyti: „Nuostabus žmogus, dėl to į darbą išties eidavome nuotaikingai. Kad mus dabar suburia, puiku. Mano dukra dirba Klaipėdoje, bet Kalėdoms tokių dovanų negauna, o aš jau tiek metų esu nepamiršta.“

Įvertinimas rinkimuose motyvuoja

Ne mažiau dėmesio nei senjorams skiriama ir dabartiniams darbuotojams. Norint juos suburti ir išlaikyti, reikia motyvacinės sistemos, nepakanka atlyginimo. Kasmet „Hidrostatyboje“ yra rengiami geriausių darbuotojų rinkimai. Ši prasminga įmonės savininkų iniciatyva bendrovėje tapo gražia tradicija ir gyvuoja jau antrą dešimtmetį. „Geriausio metų darbuotojo“ rinkimai vyksta dviem etapais: pirmame etape yra siūlomi kandidatai rinkimams į šias nominacijas: „Geriausias specialistas“, „Geriausias padalinio vadovas“, „Geriausias bendrovės vairuotojas“, „Geriausias ekskavatoriaus mašinistas“, „Geriausias traktoriaus mašinistas“, „Geriausias kvalifikuotas darbininkas“. Surinkę daugiausia balsų penki pretendentai į kiekvieną nominaciją yra įtraukiami į rinkimų biuletenius. Antrame etape vyksta slaptas balsavimas. Rinkimuose dalyvauja visi bendrovės darbuotojai. Kiekvienas rinkėjas gauna slaptam balsavimui biuletenį su kandidatų pavardėmis. Biuletenyje paliekamos tų kandidatų pavardės, už kurias rinkėjas atiduoda savo balsą, kitos – išbraukiamos. Šiemet rinkimuose dalyvavo 214 bendrovės darbuotojų iš 297. Rinkėjų aktyvumas – 72,05 proc.. Rinkimai demokratiški ir skaidrūs. Pagal „Geriausio metų darbuotojo“ rinkimų nuostatus nominantams yra įteikiamos 200 Eur piniginės premijos ir vardiniai atminimo medaliai. Kolektyvinė geriausių darbuotojų nuotrauka yra eksponuojama bendrovės informaciniame stende. „Yra net tokių atvejų, kad kažkada geriausiųjų sąraše buvo tėtis, o dabar sūnus. Tad bendrovės istoriją tęsia ir šeimų istorijos“, – šypsodamasis kalbėjo „Hidrostatybos“ valdybos pirmininkas J. Dumašius. Jis prasitaria ne kartą klausęs darbuotojų, ar jiems reikalinga ši tradicija, ir visada sulaukdavęs teigiamo atsakymo.

„Geriausio specialisto“ kategorijoje 2018 m. nugalėjo komercijos vadybininkas Kęstutis Raščiauskas. Beveik prieš dvejus metus į kolektyvą įsiliejęs specialistas greitai tapo profesionaliu komandos nariu. Atstovauja įmonei ne tik darbo, bet ir įvairiuose komandiniuose renginiuose: sporto varžybose, „Protų mūšyje“ ir pan. „Man geriausių darbuotojų rinkimai buvo staigmena. Ne kiekviena bendrovė gali sau leisti tokius organizuoti. Esu dėkingas už įvertinimą, gautą moralinę paskatą, kuri yra žymiai vertingesnė nei gauta piniginė premija“, – „Bangai“ sakė K. Raščiauskas.

Įveikė „Rail Baltica“ iššūkį

„Geriausiu statybos vadovu“ nominuotas darbų vykdytojas Laurynas Stonkus. Vienas iš įsimintiniausių jo objektų – geležinkelio transporto projektas „Rail Baltica“, turintis sujungti Varšuvą per Kauną ir Rygą su Talinu, bei keltu ar tuneliu – su Helsinkiu. Per 1 parą reikėjo pakloti per du geležinkelio kelius pralaidą atviru būdu. Buvo duota eismo pertrauka, tad viską reikėjo sustyguoti, kad darbai vyktų sklandžiai minučių tikslumu. Už pradelstą laiką grėsė didžiulės piniginės baudos ir reputacijos praradimas. Šis iššūkis buvo sėkmingai įveiktas.

„Geriausias bendrovės vairuotojas“ – Juozas Žilius, „Hid­ro­statyboje“ vairuojantis jau 33 metus ir neturėjęs eismo įvykių. Kolegos juokaudami jį vadina donoru, mat nuo jo priklauso, ar objektuose dirbanti technika laiku bus aprūpinta degalais. „Smagu, kad yra tokie rinkimai, tai paskatinimas kitąmet dirbti dar geriau“, – sakė gargždiškis J. Žilius.

Ervinas Karalius buvo tituluotas „Geriausiu ekskavatoriaus mašinistu“. Jis dirba ilgastrėliu ekskavatoriumi (15 metrų ilgio). Atviru būdu kasa tranšėjas (8 metrų ir gilesnes), į kurias klojami vandentiekio, lietaus nuotekų vamzdžiai (2 metrų diametro). Šis darbas neabejotinai reikalauja aukščiausio lygio profesio­nalumo. „Esu patenkintas savo darbu, apdovanojimas taip pat nudžiugino. Kur išleidau premiją? Juk švenčių daug buvo“, – atvirai kalbėjo E. Karalius.

Premiją skirs navigacinei sistemai

„Geriausio buldozerio mašinisto“ kategorijoje išrinktas Voldemaras Vitkus, kuris yra kompiuterizuoto greiderio operatorius. Suvedus į mechanizmo kompiuterį reikalingus paramet­rus, greideris automatiškai palaiko užprogramuotus nuolydžių kampus ir aukščius. Šiuolaikinės technikos valdymas reikalauja ne tik mechanikos žinių, bet ir kompiuterinio raštingumo. „Bendras mano stažas yra apie 35 m., tačiau su moderniais mechanizmais dirbu gal kokius 4 m. Juokauju, kad esu užaugęs kone traktoriaus kabinoje, tad šis darbas man patinka. Premija, žinoma, pamalonino, už ją ketinu nusipirkti navigacinę sistemą“, – atskleidė V. Vitkus.

„Geriausias kvalifikuotas darbininkas“ – šaltkalvis Mindaugas Žala. Žmogus, teikiantis skubią techninę pagalbą sugedus technikai ir mechanizmams objektuose. Iš Molėtų atvykęs ir Klaipėdos krašte įsikūręs M. Žala kolegų yra vadinamas auksarankiu, mat net sudėtingiausiomis sąlygomis geba „prakalbinti“ bet kokį mechanizmą. „Bangai“ M. Žala pasakojo „Hidrostatyboje“ dirbantis jau 11 metus, darbo sąlygos tenkina, o premijos dar nespėjo išleisti, neapsisprendžia, ką pirkti.

Papildoma išmokų programa

Pamatinėmis vertybėmis grindžiamas verslas leidžia darbuotojams jaustis įmonėje saugiai, stiprina jų pasitikėjimą bendrove ir skatina aktyviai dalyvauti jos veikloje. Ne dažnoje privačioje kompanijoje veikia darbdavio iniciatyva prisiimta „Papildomų socialinių lengvatų ir išmokų programa“.

„Hidrostatyba“ yra numačiusi, jog bendrovės inžinerinio-techninio profilio darbuotojams, minint darbinės veiklos bendrovėje 10, 15, 20, 25 ir 30 metų sukaktį, išmokama pradedant 60 Eur ir pridedant po 50 Eur už kiekvieną išdirbtą penkmetį. Bendrovės inžineriniams-techniniams darbuotojams, pažymint 50, 60, 70 metų asmenines sukaktis, išmokama atitinkamai 150, 200, 250 Eur dydžio vienkartinės piniginės išmokos. Bendrovės darbuotojui sukūrus šeimą skiriama 200 Eur išmoka. Tokia pat suma skiriama ir gimus atžalai. Bendrovės darbuotojui, nuotoliniu būdu studijuojančiam pagal bakalauro, magistro ar doktorantūros programas, bendrovė gali apmokėti iki 50 proc. studijų kainos. Tai tik keletas „Papildomų socialinių lengvatų ir išmokų programos“ punktų.

Inžinerinio-techninio personalo darbuotojai, švenčiantys apvalias darbo sukaktis įmonėje, yra tradiciškai kviečiami į „Geriausio metų darbuotojo“ pagerbimo popietę. 2018 m. „Hidrostatyboje“ taip pat būta gražių sukakčių. Dešimtmetį įmonėje šventė projektų apskaitininkė Vanda Jurgulienė ir darbų vykdytojas Gediminas Paulikas, penkiolikos metų darbo sukaktį pažymėjo darbų vykdytojas Aleksandras Frolovas, o meistrė Diana Jurjonaitė atšventė trisdešimties metų darbinę sukaktį. Darbo sukaktuvininkams buvo skirti ne tik nuoširdūs padėkos žodžiai, gėlės, bet ir programoje numatytos piniginės premijos.


2018 m. išrinkti geriausi darbuotojai:

  • „Geriausias specialistas“ – Kęstutis Raščiauskas;
  • „Geriausias padalinio vadovas“ – Vaidotas Šimkūnas;
  • „Geriausias statybos vadovas“ – Gediminas Paulikas, Laurynas Stonkus;
  • „Geriausias bendrovės vairuotojas“ – Juozas Žilius, Vladimiras Šidlovskis;
  • „Geriausias vienkaušio ekskavatoriaus mašinistas“ – Ervinas Karalius, Povilas Skliuderis;
  • „Geriausias traktoriaus (buldozerio) mašinistas“ – Voldemaras Vitkus, Mindaugas Saudargas;
  • „Geriausias kvalifikuotas darbininkas“ – Mindaugas Žala, Audrius Eitkevičius, Darius Arnašius.

Agnė ADOMAITĖ

A. VALAIČIO ir „Hidrostatybos“ nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content