Į Klaipėdos rajono paramos šeimai centrą – dėl judėjimo techninės pagalbos priemonių

Ištikus negaliai, sutrikus judėjimui ar kitiems funkciniams gebėjimams žmogus gali pasinaudoti techninėmis pagalbos priemonėmis.

Techninės pagalbos priemonės – bet koks neįgaliųjų naudojamas specialus ar standartinis gaminys, įrankis, įranga ar techninė sistema, padedanti išvengti, kompensuoti, sumažinti arba pašalinti sutrikusių funkcijų įtaką sveikatos būklei, asmens savarankiškumui, ugdymuisi, darbinei veiklai. Techninių pagalbos priemonių naudojimas pagelbsti, palengvina  ir pagerina žmogaus gyvenimo kokybę tiek pačiam naudotojui, tiek jų šeimos nariams slaugant ir prižiūrint savo artimąjį.

Klaipėdos rajono paramos šeimai centras organizuoja judėjimo techninės pagalbos priemonių aprūpinimą Klaipėdos rajono gyventojams, savo gyvenamąją vietą deklaravusiems Klaipėdos rajono savivaldybėje, kuriems nustatytas neįgalumo ar darbingumo lygis, sukakusiems senatvės pensijos amžių, asmenims, kurie po ūmių traumų, sužeidimų ar ligų ir turi akivaizdžių neįgalumo požymių, kurie laikui bėgant nepasikeis (kol jiems neįgalumas ar darbingumo lygis dar nenustatytas).

Minėti asmenys gali kreiptis dėl neįgaliųjų vežimėlių, vaikščiojimų priemonių (vaikštynių su ratukais ir staliuku, lauko vaikštynių, vaikščiojimo rėmų, ramentų, lazdų), naktipuodžių kėdučių, tualeto paaukštinimų, vonios/dušo kėdučių, vonios lentų, automatiškai reguliuojamų lovų, lovų staliukų, čiužinių praguloms išvengti ir kt.

Nuo 2023 m. liepos 1 d. įsigaliojo nauja aprūpinimo judėjimo techninėmis pagalbos priemonėmis tvarka, kurių įsigijimui judėjimo negalią turintys asmenys gali gauti kompensacijas. Asmuo gali nusipirkti jam reikalingą judėjimo techninės pagalbos priemonę ir iš karto pateikti Techninės pagalbos neįgaliesiems centrui šios priemonės įsigijimo dokumentus, t. y. atsisakoma reikalavimo iš pradžių gauti Techninės pagalbos neįgaliesiems centro sprendimą dėl įsigijimo išlaidų kompensacijos skyrimo ir tik paskui pirkti. Ši tvarka negalioja įsigyjant daugiafunkcį elektrinį vežimėlį, individualiai gaminamą vežimėlį ir papildomas vežimėlio dalis ir detales.

Kreiptis dėl judėjimo techninės pagalbos priemonių gali pats asmuo, jo tėvai (įtėviai), sutuoktinis, pilnamečiai vaikai, globėjai (rūpintojai) arba jo įgaliotas atstovas, arba asmeniui atstovaujantis gyvenamosios vietos savivaldybės socialinis darbuotojas, arba asmeniui atstovaujantis neįgaliųjų asociacijos atstovas, ir pateikti reikalingus dokumentus: nustatytos formos prašymą (pildomas vietoje), išrašą iš medicininių dokumentų Nr. 027/a, Nr. 025/a arba klinikinių elektroninių dokumentų kopijas E027, E025, E003), asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę, neįgaliojo pažymėjimą arba senatvės pensinį amžių patvirtinantį dokumentą, įgaliojimą arba sutikimą atstovauti asmeniui, specialiojo nuolatinio slaugos poreikio nustatymo pažymą (reikalinga norint gauti automatiškai reguliuojamą lovą, čiužinį, lovos staliuką). Išrašai iš medicininių dokumentų galioja 12 mėnesių (medinėms, metalinėms lazdelėms, ramentų antgaliams, pažastinio ramento rankenoms ir pažasties paminkštinimui gydytojo pažymos nereikia).

Už kai kurias judėjimo techninės pagalbos priemones yra mokamas vienkartinis mokestis Techninės pagalbos centrui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Už naktipuodžio kėdutę 20 Eur, už naują vaikštynę su staliuku 20 Eur, už naudotą vaikštynę su staliuku 10 Eur, už automatiškai reguliuojamą naują lovą 100 Eur, už automatiškai reguliuojamą naudotą lovą 50 Eur. Visos išduotos judėjimo techninės pagalbos priemonės, kai tampa nebereikalingos arba netinkamos naudoti (išskyrus naktipuodžio kėdutes, tualeto paaukštinimus, vaikščiojimo lazdeles, čiužinius) švarios, tvarkingos bei sukomplektuotos grąžinamos Klaipėdos rajono paramos šeimai centrui. Pasitaiko atvejų, kad asmenys, pasiėmę judėjimo techninės pagalbos priemones, jų nenaudoja, todėl labai prašome jas grąžinti, nes eilėje visada laukia asmenys, kuriems jos labai reikalingos.

Išsamesnė informacija apie aprūpinimą judėjimo techninės pagalbos priemonėmis ir kompensacijas joms gauti teikiama tel.: (8 46) 41 39 99, 8 606 21 929.

Informaciją parengė Klaipėdos rajono paramos šeimai centro vyriausioji socialinė darbuotoja Loreta Daukšienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content