Į platųjį kelią išlydėti „Vaivorykštės“ abiturientai

Aidint garsiems aplodismentams trečiadienio popietę Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje įteikti brandos atestatai „Vaivorykštės“ gimnazijos XXVII laidos abiturientams. Norinčių pasveikinti artimųjų, šeimos narių susirinko tiek, kad daliai teko stovėti, tačiau džiugi ceremonija neprailgo.

Linkėjo drąsos siekti svajonių

Iškilmes vedusi Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Nijolė Balčikonytė informavo, jog yra 132 abiturientai, kad būtų peržengtas brandos egzaminų slenkstis reikėjo tiek mokytojų, tiek mokinių abipusio darbo. Dėl vėluojančių apeliacijų rezultatų keliems abiturientams atestatai bus įteikti šiek tiek vėliau.

Sveikinimo žodį abiturientams ir jų tėvams, pedagogams tarė ir rajono šimtukininkus Savivaldybės vardu apdovanojo vicemeras Vytautas Butkus, kuris taip pat prieš 11 metų baigė Gargždų „Vaivorykštės“ gimnaziją. Abiturientus jis ragino išlaikyti pagarbą ir meilę savo gimtajam miestui, taip pat vertinti studijų laiką, plėsti akiratį ir pažinčių ratą studijuojant, gyvenant didmiesčiuose drąsino didžiuotis, iš kur esantys, ar tai iš Gargždų, ar tai iš Vėžaičių ir pan. „Svarbiausia, nebūkite tie žmonės, kurie gyvena tik dėl materialių dalykų: dėl automobilių, namų, statuso visuomenėje. Palinkėsiu gyventi dėl savo šeimos, artimųjų, savęs atradimo“, – kalbėjo vicemeras.

Brandos atestatus pašventinęs kunigas Mindaugas Stonys priminė popiežiaus Pranciškaus žodžius: „Atminkite – Jūs esate reikalingi pasauliui, reikia jūsų entuziazmo, kūrybiškumo, džiaugsmo, kurio jūs esate pilni.“ M. Stonys ragino abiturientus svajoti ir turėti drąsos siekti savo tikslų, kiekvienam atpažinti savo gyvenimo pašaukimą.

Už šimtą – po šimtą

8 – tiek šiemet rajono abiturientams pavyko gauti šimtukų. Jau ketvirtus metus iš eilės tęsiama tradicija šimtukininkams įteikti Savivaldybės pinigines premijas – po 100 eurų už kiekvieną gautą 100 balų įvertinimą. Visus rajono šimtukus pelnė būtent „Vaivorykštės“ gimnazistai. Iš lietuvių kalbos valstybinio brandos egzamino 100 balų įvertinimus gavo Gustė Alsytė ir Samanta Simutytė. Iš fizikos egzamino – Žilvinas Duotas, iš anglų kalbos – Ieva Jackevičiūtė, Gabija Lūžaitė, Viktorija Lachajūtė, Sigita Sadauskaitė ir Justas Vanagas.

Brandos atestatas su pagyrimu įteiktas Dovydui Piaulokui. Pagerbti ir abiturientai, praleidę mažiausiai pamokų (ne daugiau 10 pamokų). Šiemet rajone tokių buvo penki. Padėkos raštais bei Savivaldybės dovanomis apdovanoti Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos abiturientai Aurimas Kubilius (praleido 5 pamokas) ir Aivaras Kubilius (praleido 10 pamokų). Taip pat Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientės Gustė Alsytė (nepraleido nei vienos pamokos), Kotryna Marija Liekytė (praleido 9 pamokas), Rugilė Širakovaitė (praleido 9 pamokas).

Prieš „Vaivorykštės“ gimnazistams įteikiant brandos atestatus gimnazijos direktorė Ona Sturonienė sakydama kalbą pastebėjo, kad gyvename permainingais laikais, šiemet pirmieji metai, kai brandos egzaminus išlaikę abiturientai gavo skaitmeninius brandos atestatus, tad prireikė papildomų pastangų šiai gimnazijos baigimo šventei surengti, už tai padėkota visiems prisidėjusiems.

Agnė ADOMAITĖ

Autorės nuotr.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos šimtukininkai su vicemeru V. Butkumi ir Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus patarėja Vilma Gudzevičiene.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių