Į poilsio zoną ties „Raganaite“ veržiasi šiukšlintojai

Į „Bangos“ redakciją užsukęs klaipėdiškis Povilas J. piktinosi, jog Vėžaičių seniūnijos Gerduvėnų kaime, poilsio zonoje prie Minijos, ties automagistralės Vilnius–Kaunas–Klaipėda 290-uoju kilometru, keliukas palei upę užtvertas. Tačiau aplinkosaugininkai tvirtino, jog niekas nedraudžia vaikščioti privačioje valdoje, prieiti prie vandens. Poilsiautojų gerove šioje zonoje turėtų pasirūpinti šių teritorijų savininkai – rajono Savivaldybė ir privatūs sklypo šeimininkai.

Įvažiuoti negalima, bet vaikščioti nedraudžiama

„Privati valda aptverta, varteliai užrakinti. Už tvoros – poilsio kompleksas „Raganaitė“, bet ten nepateksi. Pasiskambinus reklamoje nurodytu telefonu ir paklausus, kodėl užrakinta, savininkas liepė susirinkti šiukšles ir eiti prie upės. Kokį užnugarį jis turi, jeigu taip gali elgtis? – piktinosi Povilas. J. – Prieigose prie įvažiavimo, kuris užtvertas užkardu, primėtyta buitinių šiukšlių, už tvoros upės pakrantė irgi nusėta šiukšlėmis, netgi priversta statybinių atliekų.“

Vieną dieną kartu su Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos rajono agentūros vedėju Algirdu Vaitkumi apsilankėme šioje gražioje poilsio zonoje. Teritorija, kurioje yra poilsio kompleksas „Raganaitė“, iš tiesų aptverta tvora. Tačiau A. Vaitkus sakė, jog tai ne sklypo savininkas, o kelininkai aptvėrę – dėl saugumo. Automobiliai gali sustoti čia pat esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, bet į „Raganaitės“ teritoriją nepateksi – varteliai užrakinti. Čia nėra nei šiukšliadėžės, nei tualeto.

Grįžtame prie asfaltuoto keliuko palei Miniją, bet kelią pastoja užkardas. Informacinis ženklas įspėja, kad tai privati valda, kad be savininko leidimo negalima kurti laužo, kepti šašlykų, statyti palapinę ir kita. Tačiau įeiti į šią teritoriją, vaikščioti palei Miniją niekas nedraudžia. Ir galvoji: ko čia važiuoti, jeigu galima tik pasivaikščioti? Niekas neišvarė. Tačiau upės pakrantėje akis badė šiukšlės, ne tik buitinės, bet ir statybinės atliekos. Ir ką tik nupjautos vejos žolė, medelių liekanos. Jų neatneši – reikėjo atvežti. Ar ne dėl to piktinasi žmonės, kad negali įvažiuoti ir išmesti šiukšlių?

Prieigose į privačią teritoriją – pilna šiukšlių, tų, kurias palieka atsipūsti, išgerti kavos ar arbatos užsukę pravažiuojantieji. Pasak A. Vaitkaus, ši teritorija priklauso Vėžaičių seniūnijai, kurią įspėjo, kad apšvarintų, įspėtas ir privataus sklypo savininkas. „Patikrinsime ar susitvarkė: jeigu ne, bausime pagal Administracinių nusižengimų kodeksą“, – kalbėjo A. Vaitkus. Bet jis patikino, jog privačioje teritorijoje užtvertas keliukas – ne aplinkosauginis pažeidimas.

Prie Minijos – gamtinių reikalų

Vienas iš šio sklypo bendrasavininkų Andrius Jokšas apmaudą liejo dėl žmonių, šiukšlinančių „Raganaitės“ aplinką, kad „valdiškoje“ teritorijoje nėra nei šiukšlinės, nei tualeto, todėl į aikštelę atriedėjusieji automobiliais, tūpdavo prie jo pastato atlikti gamtinių reikalų, šiukšlino teritoriją, Taigi buvo priverstas vartelius užrakinti. Pašnekovas kalbėjo, jog dabar pravažiuojantieji išlipa prie Minijos ir puola į krūmus nusilengvinti. „Tai jau tapo viešuoju tualetu. Ne kartą sakiau VĮ „Automagistralė“ vadovui, kad čia pastatytų tualetą“, – piktinosi A. Jokšas.

VĮ „Automagistralė“ Raseinių kelių tarnybos vadovas Pranas Gedminas dėstė, jog poilsio zonoje prie Minijos, ties automagistralės Vilnius–Kaunas–Klaipėda 290-uoju kilometru, aikštelėje WC nenumatoma įrengti, nes ji nėra aktuali eismo dalyviams. „Atstumas nuo Klaipėdos – 20 km, o iki artimiausios prie automagistralės esančios kavinės ar degalinės – 3 km“, – akcentavo jis.

P. Gedmino teigimu, ši poilsio zona aktuali aplinkinių vietovių gyventojams bei poilsiautojams kaip laisvalaikio praleidimo vieta. „Ji priklauso Klaipėdos rajono savivaldybei ir privatiems asmenims, todėl šios zonos pritaikymu poilsiautojų reikmėms jie ir turėtų pasirūpinti“, – sakė pašnekovas.

V. Gedminas patvirtino, jog „Automagistralei“ priklausanti teritorija dėl eismo saugumo aptverta, įvažiavimas iš automagistralės pusės neuždarytas ir priklauso nuo teritorijos savininkų. „Automagistralė“ pasirūpina privažiavimų dangos būkle ir švara, šalikelių šienavimu bei kitais darbais, priklausančiais pagal nustatytus kelių priežiūros normatyvus.

Rajono Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas „Bangai“ kalbėjo, jog apie situaciją šioje poilsio zonoje girdi pirmą kartą. „Spęsime dėl tualeto ir šiukšliadėžės šioje vietoje, kad būtų palaikoma tvarka ir švara“, – pažadėjo jis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių