Įgyvendintas projektas „Šiaurietiškas ėjimas Gribžinių kaime“

Gribžinių kaime lapkričio 26 d. įvyko paskutinė šiaurietiško ėjimo treniruotė su lektore ir trenere Rima Leonauskiene. Treniruotės buvo vykdomos pagal projektą „Šiaurietiškas ėjimas Gribžinių kaime“.


Gribžinių bendruomenės projektui „Šiaurietiškas ėjimas Gribžinių kaime“, parengtam pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2022 metų veiksmų plano 1.1.6 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo bandomąjį modelį, Klaipėdos rajono savivaldybė skyrė 1 228 Eur. Už juos buvo įsigyta šiaurietiškų lazdų ir skirta šiaurietiško ėjimo mokymams su trenere organizuoti. Šiaurietiško ėjimo dalyviai, padedami trenerės R. Leonauskienės, turėjo galimybę net 22 valandas skirti mokymuisi vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis. Iš pirmo žvilgsnio nesudėtingas sportas, tačiau perprasti jo techniką dalyviams pavyko ne iš karto. Atidi ir rūpestinga trenerė padėjo suprasti, kur daroma klaidų, kaip taisyklingai naudotis lazdomis ir pasiekti pačių geriausių šio sporto rezultatų.
Gribžinių bendruomenė dėkinga Klaipėdos rajono savivaldybei, patvirtinusiai jų projektą ir skyrusiai lėšų. Bendruomenė nėra gausi, tačiau vykdoma veikla visada stengiasi įtraukti ne tik narius, bet ir Gribžinių kaime bei kituose aplinkiniuose kaimuose gyvenančius žmones. Kadangi neturime bendruomenės namų ar kitų patalpų, tai ši sporto rūšis labiausiai atitiko mūsų galimybes. Šiaurietiškam ėjimui nereikia nei sporto salės, nei aikštės, pakanka naudotis aplinka, kurioje gyvenama. Gribžinių kaimo aplinka tiesiog ideali šiaurietiškam ėjimui – vietinis kelias neapkrautas transporto priemonėmis, tad visada galima mėgautis tyru oru, o pabodus eiti lygiu keliu, galima nusileisti į Minijos upės slėnį ir išmėginti kopimą stačiais šlaitais.
Treniruotėse dalyviai ne tik patyrė fizinę naudą, bet ir mėgavosi bendryste. Projektui pasibaigus, daugelis pritarė idėjai ir toliau kiekvieną šeštadienio rytą burtis bendram ėjimui su šiaurietiškomis lazdomis.
Dėkojame lektorei ir trenerei R. Leonauskienei, išmokiusiai šiaurietiško ėjimo technikos, ir visiems dalyviams, ėjusiems drauge.


Gribžinių bendruomenė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių