Ilgametė pedagogė krašto pažinimui buria artimuosius

Šeimos kelionių planavimas ir giminės skatinimas savaitgaliais pažinti Lietuvą – naujas gargždiškės pedagogės Daivos Kontrimienės užsiėmimas. Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje 43-ejus metus technologijų mokytoja dirbusi Daiva šį rudenį nutarė atsisveikinti su mokykla. Patyrusi pedagogė sako, kad yra laikas sustoti, perduoti estafetę jaunesniems kolegoms. Išėjusi į pensiją ji judriai leidžia laisvalaikį, kartu su anūkais apžvelgia artimiausias apylinkes, o šeimos vyresniosios kartos narius, gimines savaitgaliais paskatina kartu aplankyti įdomiausias ir gražiausias Lietuvos vietas.
Taip tarsi ir du zuikiai nušaunami: stiprėja giminės bendrystė ir plečiasi visų akiratis. Geri kelionių įspūdžiai sukuria pozityvią nuotaiką ir įkvepia naujiems pažintiniams žygiams.
Turiningos savaitgalio išvykos
Kelionių mėgėja, mokytojaudama aplankiusi keliasdešimt užsienio šalių, D. Kontrimienė kaip priešnuodį rudens depresijoms, kasdienybės stresams artimiesiems pasiūlė savaitgalio kelionių planą. Svarbiausias tikslas – pamatyti ką nors naujo visiems kartu, paskui aptarti. Išvykos netolimos, kelių valandų, bet įspūdžių – su kaupu. Svarbiausia bendrystė, kuri skleidžia pažinimo džiaugsmą. „Dažnai gi padejuojame, kad to ar ano nespėjame. Tačiau kai susiplanuoji, susitelki, vienas kitą paskatini, tai to laiko turiningam laisvalaikiui atsiranda. Bent jau savaitgaliais stengiamės pabūti toliau nuo televizorių, socialinių tinklų, niekam nereikalingos informacijos gausos. Mokėkime pasidžiaugti tuo, kas yra netoliese, tai nereikalauja nė kažkokių didelių finansinių išteklių. Štai su anūku Nojumi aplankėme Dovilano piliakalnį, priminiau jam legendą apie Dovilaną. Oho, kiek antrokui buvo įspūdžių, visą vakarą dar ir tėveliams pasakojo!“ – savo laisvalaikio patirtimi dalijosi Daiva.
Pirmoji D. Kontrimienės suplanuota išvyka – Pagramančio regioninis parkas ir neseniai atidarytas apžvalgos bokštas. Nė valandos iš Gargždų iki Pagramančio netrunkanti kelionė keliauninkams paliko neišdildomą įspūdį. Pamačius tokį gamtos grožį, sutvarkytas apylinkės įžymias vietas, visiems iš nuostabos plėtėsi akys. Pasižadėta čia atvykti kiekvienu metų laiku: mėgautis tuo grožiu vasarą, rudenį, žiemą, pavasarį. Verta. O kai apsižvalgėme apžvalgos bokšte, prisiklausėme Jūros ir Akmenos upių srovenimo, ąžuolų šnarėjimo, užsukome į Pagramančio regioninio parko lankytojų centrą įsigyti bilietų. Ne, jokios prievolės juos pirkti nėra. Po apylinkes vaikščioti ir į bokštą kopti gali veltui. Bet kai prie upių santakos nusileidimo laiptelių pamatėme lentelę su užrašu, kad laipteliai padaryti panaudojus lankytojų aukas, nuskubėjome ir mes prisidėti. O čia dar kartą buvome maloniai nustebinti: lankytojų centro administratorė, pagramantiškė Rita Krompalcienė taip entuziastingai mums aprodė centro ekspoziciją, kad mes dar kartą pasitvirtinome nuostatą čia sugrįžti.
Centro ekspozicija – įdomi
Lankytojų centro modernioje ekspozicijoje „Almančios rėvos“ lankytojai ras informaciją apie regioninio parko vertybes, lankomus objektus, turistinius maršrutus. Čia taip pat galima užsisakyti ekskursiją po Pagramančio regioninį parką, įsigyti saugomų teritorijų produkto ženklo gaminių ir suvenyrų. Centre sudomina ne tik interaktyvi ekspozicija apie Šilalės kraštą, bet ir parodų salė, dabar pristatanti vieną už kitą gražesnius Mažosios Lietuvos delmonus, čia vietos atsirado ir vaikų žaidimų salelei. Žodžiu, tai puikios galimybės visos šeimos nuo mažiausio iki didžiausio edukacijai.
Pagramančio regioninio parko lankytojų centro administratorė R. Krompalcienė akcentavo, kad vienas įdomiausių Pagramančio simbolių – kabančių tiltų gausa. Jų regioniniame parke siūbuoja net 12. Anksčiau jie buvo nepamainoma susisiekimo priemonė vietiniams žmonėms. Ypatingą Pagramančio apylinkių grožį kuria 9 piliakalniai, Jūros ir Akmenos upės, 12 fantastiškų atodangų. Unikalų kraštovaizdį suformavo 200 tūkst. metų trukęs ledynmetis, tirpsmo vandenys atrideno riedulius, susluoksniavo atodangas, išraižė upelius.

Išskirtinė regioninio parko vieta – 250 metrų ilgio Didžioji Akmenos rėva. Šis gamtos paminklas susiformavo tirpstant ledynams. Akmenos upė, kaip ir sako pavadinimas, labai akmenuota, čia sugulęs visas riedulynas. Jokiame kitame Lietuvos regioniniame parke nėra nieko panašaus.
Gargždiškės D. Kontrimienės suplanuota išvyka šeimai padarė neišdildomą įspūdį, tad ištaikius laisvą savaitgalį artimųjų būrelis kitą kartą jau aplankė Platelių apylinkes, o dabar Daiva planuoja naują išvyką: Kauno rajone esantį įspūdingą Kadagių slėnį.
Vilija BUTKUVIENĖ
Autorės nuotr.