Impulsas Gargždų plėtrai – „Aldastos“ daugiabučių kvartalas

UAB „Aldasta“ vystomas Gargždų Karaliaus Mindaugo kvartalas nemažina tempo. Priešingai – didina apsukas ir jau baigia ne tik statyti ketvirtąjį septynaukštį, bet ir pradeda įgyvendinti naują užmojį – šalia pirmuoju etapu išdygs keturi penkiaaukščiai, antruoju etapu – penki penkiaaukščiai!

Bendrovės vadovas gargždiškis Algimantas DAUGĖLA atvirai sako, jog statybas diktuoja poreikis. Į Gargždus nori atsikraustyti daug jaunų šeimų, į Tėvynę grįžta emigrantai, kiti tiesiog investuoja į nekilnojamąjį turtą. Keturi penkiaaukščiai dar nepastatyti, o dvejų butai, komercinės patalpos jau rezervuoti. „Gargždai plečiasi, gyventojų daugėja“, – džiaugiasi ambicingus projektus įgyvendinantis A. Daugėla.

Autorės nuotr.: UAB „Aldasta“ vadovas A. Daugėla džiaugiasi, kad Gargždai plečiasi, gyventojų daugėja.

Vietoj fiasko – sėkmė

Pašnekovas prisimena, jog daug kas jį bandė atkalbėti ir nuo septynaukščių statybos, profesionalūs nekilnojamojo turto specialistai prognozavo fiasko. „Sakė, jei per penkerius metus parduosiu vieną daugiabutį, tai bus labai gerai. Tačiau situacija susiklostė kitokia. Laisvų butų septynaukščiuose seniai nebėra, o pretendentų vis dar du į vietą“, – kalba UAB „Aldasta“ vadovas A. Daugėla. Jo teigimu, būtent ši paklausa ir padiktavo sprendimą toliau investuoti į gyvenamąją statybą. Miestas turi augti, iniciatyvos reikia imtis privatininkams.

Daugelis gargždiškių prisimena priešistorę, kuomet laukų tyruose ties Dariaus ir Girėno gatvė stovėjo pradėtas ir nebaigtas statyti pirmasis septynaukštis. „Mes jį statėme, tačiau užsakovas buvo kita bendrovė „Pamario namas“. Pastaroji buvo likviduota bankrutavus, o „Aldasta“ nupirko šį namą iš bankroto administratorių, kartu nusipirkome ir kitus žemės sklypus“, – dėstė A. Daugėla. UAB „Neoforma“ architektas Lauras Ruseckas džiaugiasi, kad tuomet daug teritorijos pateko į vienas rankas, dėl to kvartalas įgavo pagreitį vystytis kaip vientisas projektas. Pirmuosius septynaukščius projektavo UAB „Uostamiesčio projektas“. Dabar pradėtus statyti penkiaaukščius – UAB „Neoforma“.

A++ klasė leis sutaupyti

Jau praėjusią savaitę pradėtos kloti požeminės komunikacijos būsimiems penkiaaukščiams. Kuriamas jaukus daugiabučių namų kvartalas, kuris atitiktų visus kompaktiškos, kokybiškos ir tausojančios gyvenamosios erdvės reikalavimus. Po namais visu perimetru projektuojami požeminiai garažai automobiliams. Šis sprendimas leidžia sumažinti automobilių vietų skaičių antžeminėse aikštelėse, todėl daugiau erdvės bus paskirta gyventojų sporto, laisvalaikio, poilsio organizavimui, įvairesniam apželdinimui. „Požeminės aikštelės mums kaip statytojui atsieina žymiai brangiau, tačiau tokiu būdu galime išplėsti žaliuosius plotus, kas svarbu kiekvienam. Be to, požeminė aikštelė turi daug privalumų. Juk žiemą nusileidi liftu ir iškart į šildomą mašiną – patogumas“, – neabejoja tiek A. Daugėla, tiek architektas L. Ruseckas.

Penkiaaukščiai bus A++ klasės, naudojamos tik išskirtinai kokybiškos medžiagos, bus įrengta rekuperacinė sistema, šildomos grindys, įstiklinti erdvūs balkonai. Visa tai leis sutaupyti energijos kaštus, be to, garantuoja būsto sandarumą, komfortą gyventojams. Pirmuose penkiaaukščių aukštuose numatytos komercinės patalpos. „Veiks sporto klubas, kavinės, kirpykla, veterinarija. Vos tik sužinojo žmonės, daug kas iškart rezervavo“, – džiaugiasi verslininkas A. Daugėla.

220 naujų butų

Penkiaaukščiuose bus tiek vieno, tiek trijų kambarių butai. Visi butai yra su galimybe pritaikyti neįgaliesiems. Prieigos į liftus yra be laiptų. Iš viso penkiaaukščių kvartale bus apie 220 naujų butų, jų plotis svyruoja nuo 44 kvad. m iki 75 kvad. m. Smulkaus verslo vystymui pirmuosiuose aukštuose numatyta apie 1000 kvad. m įvairaus ploto komercinių patalpų. Skaičiuojama, jo per artimiausius penkerius metus „Aldastos“ investicijos sieks 12-14 mln. Eur.

Architektas L. Ruseckas „Bangai“ pasakojo, kad penkiaaukščiams parinkti sprendimai nėra agresyvūs, fasadų estetika pasirinkta saikinga, racionali ir ilgalaikė, nesivaikant trumpalaikės mados, neieškant dirbtinių ar nenatūralių žaidimo elementų. Tačiau apdailai naudojamos skirtingos medžiagos, kurios dera formuojamos aplinkos kontekste. „Aldastos“ vadovas A. Daugėla džiaugiasi, kad Karaliaus Mindaugo kvartalas ypač patrauklus jaunoms šeimoms, dėl to neatsitiktinai teritorijoje planuojama ne mažai sportui pritaikytos infrastruktūros, vaikų žaidimų aikštelių, bus net fontanas, kuriame karštomis vasaros dienomis bus galima atsigaivinti. Svarbiausia, kad čia gyvenančiam tiek jaunam, tiek senjorui – viskas ranka pasiekiama. Šalia didieji prekybos centrai, pagrindinės gatvės. Planuojama, kad ateityje būtent Dariaus ir Girėno gatvėje turėtų atsirasti ir daugiafunkcis Gargždų sporto centras. „Šiuo metu įvažiavimas į Karaliaus Mindaugo gatvę yra iš Pušų gatvės, tačiau ateityje Karaliaus Mindaugo gatvė turėtų darniai įsilieti į miesto gatvių tinklą ir vesti link prekybos centrų, tuo ateityje turėtų pasirūpinti Savivaldybė“, – svarstė architektas L. Ruseckas.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių