Imuniteto stiprinimo metus sveikuoliai pradės eketės maudynėmis

Ledinių maudynių entuziastai sausio 1-ąją švenčia ne tik Naujuosius metus, bet ir pasaulinę „ruonių“ dieną. Kiekvienų metų pirmąją dieną visi pasaulio „ruoniai” rengia simbolinį susitikimą vandenyje. Kiekvienas atskirai, kartu su savo šeima ar bendruomene tam tikrą valandą panyra į savo eketę: upėje, ežere ar jūroje, liudydamas beribes žmogaus dvasines ir fizines galias.

Kasmet vis daugiau Lietuvos miestų įsilieja į žiemos maudynių maratoną, pradedant sezono atidarymu gruodžio 1-ąją, Naujųjų metų pasitikimu, 30-ies dienų „ledinės eketės“ iššūkiu, „Ruonių“ maudynėmis Palangoje ir baigiant 25 metrų plaukimu Trakuose, ant Galvės ežero.

Ledinių maudynių entuziastai stebina ne tik vis gausėjančiomis gretomis, bet ir unikaliomis idėjomis.

Rokiškis šiemet visus nustebino išskirtine eglutės formos ekete, apie kurią žaibišku greičiu garsas pasklido ne tik po visą Lietuvą, bet ir toli už jos ribų.

„Idėja kilo rudeniui skaičiuojant paskutines dienas, bet be draugų pagalbos nebūčiau „įžiebęs“ eglės – esame visi šios idėjos autoriai, ‒ atviravo Mindaugas Nabagas. ‒ Prie įgyvendinimo taip pat prisidėjo: Sergejus Snetkovas, Edmundas Šakalys, Vaidas Ramanauskas, Vygantas ir Žydrūnė Ališauskai, Jarūnė Kriukelė, Rolandas Šmagoris ir Rasa Šiaulienė. Nesitikėjau, kad ši kalėdinės eglės formos eketė taip paplis po visą Lietuvą ir net už jos ribų. Tai paprasta ir minimalistinė eglė, genialumas slypi paprastume. Pagrindinė mintis, – egles miestų centruose reikia puošti kukliau ir paprasčiau, išleidžiant pinigus naudingiau ir nesistengiant konkuruoti tarp miestų. Tikiuosi, kitais metais išvysime daugiau Kalėdinių eglių formų ekečių užšalusiuose vandens telkiniuose.“

„Grūdinimasis – tai vienintelis, nieko nekainuojantis, itin efektyvus kelias link geros sveikatos ir idealaus imuniteto. Viskas, ko reikia, tai – nusiteikimo, geros bendraminčių kompanijos ir begalės šypsenų“, ‒ tikina profesionalus sporto treneris, motyvatorius Andžej Michmel, prie Lampėdžių ežero pritraukiantis vis daugiau Kauno „ruonių“, pasiryžusių natūraliai stiprinti imunitetą.

A. Michmel

Anot jo, šaltųjų maudynių esmė – sukelti kūnui šoką. Šokas suaktyvina šalčio receptorius, kurie yra po oda, jie siunčia signalus smegenims, o šie – hormoninei sistemai. Treneris atviravo, kad niekada nepamirš, kai lindo į vandenį lauke spaudžiant -18 laipsnių šalčio. „Buvo nerealu! Bet galiojo ta pati taisyklė: kuo šaltesnis oras – tuo labiau reikia sušilti, kad bėgtų prakaitas, jokiu būdu negalima lįsti į eketę sušalus“, – pabrėžė treneris.

„Pirmą kartą maudynes lediniame vandenyje išbandžiau prieš 7 metus Baltijos jūroje kovo mėnesį. Įspūdis buvo labai geras – išmušė karštis, kūną užplūdo didžiulė energija, pajutau tokius jausmus, kurių iki tol dar nebuvau patyręs. Visa tai ir „užkabino“ tęsti toliau“, ‒ dalinosi radviliškietis Tadas Grimaila, subūręs bendraminčių ratą ir savo kraštą išgarsinęs masiškiausiomis ledinėmis maudynėmis šiaurės Lietuvoje.

T. Grimaila

„Kai pradėjau maudytis žiemą, keletą metų tai dariau vienas. Sudalyvavęs Lietuvos sveikuolių sąjungos organizuojamoje sveikatos mokykloje, tęsiau bendravimą su sveikuoliais, plėčiau bendraminčių ratą. Laikui bėgant išsiplėtėme iki tiek, kad drąsiai galėjome surengti didžiausias maudynes šiaurės Lietuvoje, su komanda buvom apdovanoti LR Prezidentės už surengtas Vasario 16-osios šventines masines maudynes eketėje, Radviliškyje pradėjo lankytis žiniasklaidos atstovai, o tai maudynes dar labiau išpopuliarino“, ‒ tikino T. Grimaila.

LSS prezidentas Simonas Dailidė Naujuosius metus kviečia pradėti ledinėmis maudynėmis savo miestuose. „Tai puiki pradžia tiems, kas išsikėlė sau tikslą – keisti gyvenimo būdą ir prisiimti atsakomybę už savo sveikatą. Patirtis rodo, kad tai neabejotinai atneša naujų vėjų į kiekvieno gyvenimą. Naujuosius pradėkime su gera nuotaika, kompanija ir pilni energijos!“

S. Dailidė ir ruoniai

Ledines maudynes rengia Vilniaus, Kauno, Alytaus, Palangos, Utenos, Alytaus, Klaipėdos, Radviliškio, Rokiškio ir kitų miestų ledinių maudynių entuziastai. Kviečiame aktyviai jungtis miestuose ir miesteliuose gyvenančius sveikuolius, registruoti maudynes savo mietuose čia:

https://www.sveikuoliai.lt/renginys/ruoniu-naujieji-visi-i-ekete/ . 

Sveikuoliai skelbia 2022-uosius imuniteto stiprinimo metais

Pastarieji du metai kaip niekada apnuogino prastą Lietuvos žmonių sveikatos būklę. Nei viena valdančioji dauguma per visus nepriklausomybės metus neskyrė tinkamo dėmesio užkirsti kelio lėtinių ligų epidemijai, fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos skatinimui, o dabartinė vyriausybės politika sveikatos apsaugos, alkoholio ir narkotikų kontrolės srityje dar labiau gilina ir blogina jau beviltiška tapusią situaciją. Lietuvos sveikuolių sąjunga kviečia visus sveikai gyvenančius žmones vienytis, burtis miestuose, socialiniuose tinkluose ir savo pavyzdžiu demonstruoti, skatinti, įkvėpti savo draugus, bičiulius ir artimuosius gyventi sveikiau, stiprinti imuninę sistemą natūraliais būdais.

Juozas Dapšauskas
Sveikatingumo metų iniciatorius
„Už blaivią“ iniciatyvinės grupės koordinatorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių