Iniciatyvos

Globotinių šventėje – kalėdinės nuotaikos sutiktuvės


Penktadienio popietę Lapių pagrindinėje mokykloje netrūko nei vaikiško klegesio, nei garbių svečių. Surengta Atvirų durų diena į čia esančius globos namus sukvietė visus geros valios žmones, norinčius pasidalinti savo gerumu su vaikais, neturinčiais šiluma dvelkiančių namų. Įspūdžių netrūko niekam: svečiai pamatė globotinių kasdienybę, o vaikai už atvežtas dovanas atsidėkojo koncertu.


Vaikams – linkėjimai ir dovanos


Atvirų durų dienai Lapių pagrindinės mokyklos globotiniai ruošėsi itin kruopščiai. Ir ne tik todėl, kad tądien pas juos atvyko nemažai dovanomis nešinų svečių. Lapiškiai jau penktąjį kartą dalyvaus TV3 televizijos rengiamoje „Išsipildymo akcijoje“, tad renginys buvo skirtas ir šiam projektui. Žinoma, ir įkvėpti artėjančių švenčių nuotaikos.


Šventėje dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas, Seimo narys Petras Gražulis, rajono Tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Albinas Klizas, Veiklių moterų sambūrio atstovės bei rajono administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Genovaitė Jurevičienė.


Lapių pagrindinės mokyklos direktorė Vilija Lukauskienė neslėpė, kad parodytas susirinkusiųjų dėmesys vaikams labai svarbus. Ji linkėjo, kad po šio susitikimo visų širdyse atsirastų dar daugiau gerumo ir gyvenime niekada nestigtų baltos spalvos.


Linkėjimus ir sveikinimus papildė dovanų gausa, nuo kurių mažųjų auklėtinių kasdienybė tikrai taps gražesnė. Rajono Veiklių moterų sambūrio narė, verslininkė Loreta Mazalienė vaikus paragino kuo daugiau svajoti, juk artėjant stebuklingam Kalėdų metui visi norai gali išsipildyti. V. Dačkauskas priminė, kad būtina klausyti mokytojų ir įteikė didelę pintinę saldainių. A. Klizas linkėjimus papildė sakydamas, kad svajonės be įdirbio nieko vertos, ir palinkėjo kolegoms išugdyti gerus ir gabius žmones, nors jiems ir teko nepavydėtinas likimas.


Trūksta šeimyninės idilės


Mokyklos globotiniai kartu su auklėtojomis svečiams surengė smagų koncertą, nustebindami negirdėtomis dainomis, pakerėdami vaikišku nuoširdumu. Tačiau labiausiai susirinkusieji buvo sužavėti gavę netikėtas dovanėles. Visiems įteikti pačių vaikų pagaminti baltutėliai angelai.


Ne kartą renginyje nuskambėjusios kalbos apie svajones vaikams nėra svetimos. Savo slapčiausiais norais jie pasidalijo su visais. Pilna pintinė norų, surašytų į popierinius ritinėlius, taip pat atiteko svečiams. Čia gyvenančioms mergaitėms mažiausiai reikia naujos lėlės, o berniukai nesvajoja apie kompiuterinius žaidimus. Lapių pagrindinės mokyklos globos grupės vaikų svajonės pinigais neišmatuojamos. Jie nori turėti namus, gyventi laimingiau ir gražiau. Turėti negeriančią mamą ar Kalėdas praleisti su savo šeima. „… kad namuose karšti pyragai garuotų ir kvepėtų miško uogų arbata, o tu, mamyte, mus, visus vaikus, pakviestum prie stalo su šypsena švelnia. Ir kuo greičiau sutaupytų tėveliai pinigų ir atiduotų skolą“, – tokios žemiškos idilės trokšta mažos širdelės.


Globoja 45 mokinukus


Šiuo metu Lapių pagrindinės mokyklos globos grupėje yra 12 vaikų, jau kurį laiką gyvenančių atskirai nuo savo tėvų. Tačiau mokyklos bendrabutyje gyvena net 45 vaikai. Visi jie – mokyklinukai, vyriausiajam 16 metų. „Čia gyvenančių vaikų neskirstome, mums visi vienodi – tik vieni namo išvyksta savaitgaliais, o kiti vos kartais, dažniausiai atostogoms ir yra remiami valstybės. Čia atsiduria problemiški vaikai, neturintys motyvacijos tobulėti ir mąstantys, iš kur gauti pinigėlių. Jų mąstysena kitokia, brandesnė“, – pasakojo direktorė. Ji akcentavo, kad labai svarbus mokytojų įdirbis – per šitiek metų jie išėję gyvenimo mokyklą ir su vaikų problemomis nesunkiai susitvarko. Buvimą čia neretai, ypač prieš šventes, praskaidrina atvykstantys svečiai. Vaikus kartais į namus vedasi ir jų mokytojos, o kaimo močiutės dovanoja pačių megztų kojinių.


Su bendrabučio vaikų kasdienybe supažindinti ir šventės dalyviai. Jiems buvo parodytas trumpas filmas apie tai, kaip prasideda ir baigiasi globotinių diena: kaip jie draugiškai keliasi, valgo ar prižiūri tvarką. Kad visa tai – realybė, visi įsitikino apsilankę klasėse bei bendrabutyje, įvertinę vaikų gyvenimo sąlygas.


Lapių pagrindinė mokykla jau penktus metus dalyvauja TV3 televizijos projekte „Išsipildymo akcija“. Kasmet iš žmonių surinktų lėšų pagal globotinių skaičių mokyklai tenka iki 11 tūkstančių litų. Už tai jie įsigyja įvairių mokomųjų priemonių, sporto inventoriaus ir pan. Praėjusiais metais akcija buvo skirta vaikų sveikatinimui, tad auklėtiniai vyko į stovyklą. Šiemetinį akcijos maratoną lapiškiai ir pradėjo pasikviesdami rajono valdžios, nevyriausybinių organizacijų atstovus, visus, norėjusius vaikams įkvėpti gėrio.


Jolanta VENSKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių