„Inno Line“ užmojis: per pusmetį Klaipėdos regione – 100 naujų darbuotojų

Klaipėdos regionas išsiskiria čia įsikūrusiais pramonės verslais, tarp jų – ir praėjusiais metais atidarytas ir SBA industrinių inovacijų slėnyje įsikūręs baldų gamybos kompleksas „Inno Line“.
Apie 500 darbuotojų jungianti „SBA grupės“ įmonė per pusmetį siekia įdarbinti dar apie 100 naujų specialistų, mat po ištikusio sunkmečio baldų rinka stabilizuojasi, auga užsakymų skaičius. „Inno Line“ vykusioje spaudos konferencijoje apžvelgta ne tik baldų, bet ir darbo rinka, akcentuotos darbuotojų pritraukimo galimybės.

„Džiugi žinia, kad artimiausiais mėnesiais planuojame įdarbinti apie 50 naujų darbuotojų, kitų metų pradžioje – dar tiek pat“, – kalbėjo „Inno Line“ vadovas R. Marozas.


Labiausiai robotizuotas regione
Tarp 30 bendrovės „SBA grupė“ įmonių praėjusiais metais SBA industrinių inovacijų slėnyje šalia Klaipėdos buvo atidarytas ir labiausiai robotizuotas regione SBA baldų gamybos kompleksas „Inno Line“. Bend­rovė į „Inno Line“ investavo 65 mln. Eur ir tai yra didžiausias naujas pastarųjų metų pramonės objektas Vakarų Lietuvoje. Itin modernioje baldų gamykloje daug dėmesio skirta inovacijoms, kurios užtikrintų ilgalaikį konkurencingumą: „Inno Line“ gamykloje įdiegti 35 robotai ir 15 automatizuotų kokybės kontrolės sistemų, dalis inovatyvių sprendimų baldų gamyboje panaudoti pirmą kartą Europoje, čia dirba apie 500 darbuotojų, iš jų 30 – užsieniečiai.
Vidutiniškai „Inno Line“ kiekvieną minutę pagamina po daugiau nei 3 vnt. visiškai sukomplektuotų baldų (per dieną – apie 4 500 vnt.). „Inno Line“ produkciją eksportuoja į 50 užsienio rinkų, įskaitant Jungtinę Karalystę, Lenkiją, Švediją, Vokietiją, Jungtines Amerikos Valstijas ir kitur, o pardavimai 2021 m. siekė 404,6 mln. Eur. „SBA grupė“ veikia baldų gamybos, tekstilės ir NT sektoriuose. Grupės įmonėse Lietuvoje dirba apie 3 500 žmonių. Pasak SBA bendrovės „Inno Line“ vadovo Ramūno Marozo, Lietuvos baldų pramonei tenka konkuruoti su kitų šalių žaidėjais, Europoje – su Italijos, Rumunijos gamintojais.
„Inno Line“ gamykloje vykusioje spaudos konferencijoje SBA bendrovės „Inno Line“ vadovas R. Marozas akcentavo, kad įmonė plečiasi: per pusę metų čia planuojama įdarbinti apie 100 naujų darbuotojų. „Pramonė pastaraisiais metais išgyveno labai didelį sunk­metį, brango žaliavos, mažėjo baldų paklausa. Tačiau pastaruoju metu jaučiame gamybos stabilizavimąsi, o kad patenkintume klientų ir užsakymo poreikius, mums reikalinga motyvuota ir stipri komanda. Džiugi žinia, kad artimiausiais mėnesiais planuojame įdarbinti apie 50 naujų darbuotojų, kitų metų pradžioje – dar tiek pat“, – kalbėjo R. Marozas.
Jis teigė, kad šiuo metu paklausios inžinerinės specialybės, o labiausiai trūksta gamybos linijų operatorių, autokrautuvo vairuotojų, šaltkalvių, elektrikų. Per pastaruosius pusę metų „Inno Line“ darbuotojų neatleido, tačiau į išėjusių specialistų vietas nepriėmė naujų.


Siūlo įvairių priedų
R. Marozas taip pat pažymėjo, kad stengiasi pritraukti darbuotojų iš Klaipėdos, Šilutės rajonų, darbuotojai turi galimybę į darbą ir iš jo vykti įmonės transportu. Specialistų pritraukimui įmonė siūlo ir papildomą sveikatos draudimo paketą, mokymus, darbuotojų maitinimo lengvatą, o atlyginimai – aukštesni nei Lietuvos vidurkis. „Visus darbuotojus apmokome darbo vietoje priklausomai nuo turimos patirties. Kadangi profesinės mokyklos beveik nerengia arba rengia labai mažai tokių specialistų (operatorių – aut. past.), beveik visus darbuotojus reikia apmokyti“, – sakė „Inno Line“ vadovas.
„Inno Line“ personalo vadovė Kristina Šablinskienė taip pat atkreipė dėmesį, kad įmonė laukia ir studentų bei stažuotojų. „Turime ir praktikos, ir stažuotės galimybių. Praktikos laikotarpis priklauso nuo studento, stažuotė – apie pusę metų. Kviečiame automatikos, elektronikos studentus, suteikiame jiems galimybę stažuotis“, – pasakojo personalo vadovė.
Ji pridūrė, kad jei studentai atvyksta iš kitų miestų, pavyzdžiui, Vilniaus ar Kauno, jiems suteikiama 100 Eur kompensacija būsto nuomai.


Regione – kvalifikuoti specialistai
Spaudos konferencijoje Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento vadovė Jurgita Petraitienė apžvelgė darbo rinką, pristatė naujausius duomenis. Pasak jos, Klaipėdos regionas yra išskirtinis, čia vyrauja pramonės sektorius. „Daugiausia trūksta suvirintojų, sunkiasvorių krovininių transporto priemonių vairuotojų, elektrikų, lengvųjų automobilių, taksi vairuotojų, dažytojų, metalinių konstrukcijų surinkėjų, stebimas virėjų trūkumas, pardavėjų darbas taip pat išlieka paklausus“, – įžvalgomis dalijosi J. Petraitienė.
Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento vadovė akcentavo, kad Klaipėdos regione taip pat trūksta reklamos/rinkodaros specialistų, administravimo srities darbuotojų, pradinio, vidurinio ugdymo pedagogų, sandėlininkų, apskaitos, buhalterijos darbuotojų, personalo specialistų, socialinių darbuotojų, stebimas nekvalifikuotų darbuotojų poreikio mažėjimas.
Iš viso Lietuvoje rugsėjį padedant Užimtumo tarnybai įsidarbino 20,7 tūkst. darbo ieškančių asmenų, dar 8,6 tūkst. rinkosi savarankišką veiklą pagal verslo liudijimus. Užimtumo tarnybos duomenimis, pirmąjį rudens mėnesį labiausiai išsiskyrė švietimo sektorius – mokytojų padėjėjais, mokytojais, administravimo specialistais ir pagalbinio personalo darbuotojais pradėjo dirbti 2,7 tūkst. asmenų. Štai rugsėjį Užimtumo tarnybos laisvų darbo vietų platformoje paskelbta 17,5 tūkst. darbo pasiūlymų, iš jų – 12,6 tūkst. kvalifikuotam darbui. Darbo skelbimuose vidutinis bruto darbo užmokestis rugsėjį buvo 1,3 tūkst. – tai 111 Eur (9,3 proc.) didesnis nei prieš metus. Užimtumo tarnyba pirmą kartą šiais metais fiksavo didesnį nei pernai registruotą nedarbą – spalio pradžioje darbo ieškančių asmenų buvo 6,9 tūkst. (4,8 proc.) daugiau nei pernai tuo pačiu metu, o registruotas nedarbas 0,2 proc. punkto didesnis.


Gabrielė ČIUNKAITĖ
SBA grupės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių