Iš Bachmuto fronto atnešta ukrainiečių vėliava perduota Lietuvos nacionaliniam muziejui

Rugpjūčio 2 dieną Vilniaus miesto savivaldybėje Ukrainą remiančių organizacijų „Siprūs kartu“ ir „Blue / Yellow“ atstovai perdavė Lietuvos nacionalinio muziejaus generalinei direktorei dr. Rūtai Kačkutei vėliavą iš Bachmuto fronto.  Po 17 dienų bėgimo, kojomis įveikus 1300 km tarp Kyjivo ir Vilniaus, Ukrainos vėliava liepos 12 dieną buvo atnešta į Lietuvos sostinę ir per finalinį projekto koncertą „Keliu vėliavą už Ukrainą NATO!“ iškelta Lukiškių aikštėje. Šį visuotinės akcijos simbolį, prie kurio prisilietė ir Lietuvos bei Ukrainos prezidentai, bus galima pamatyti Signatarų namuose.  

Viso pasaulio lyderių akims nukrypus į Vilnių, kuriame liepos 11–12 d. vyko NATO viršūnių susitikimas, LRT su Ukrainą remiančiamis organizacijomis „Blue / Yellow“ ir „Stiprūs kartu“ vykdė akciją „Keliu vėliavą už Ukrainą NATO!“. Gyventojai buvo kviečiami išreikšti savo palaikymą karo alinamos šalies norui tapti NATO nare ir iškelti Ukrainos vėliavas.  

„Ši vėliava iš fronto ir jos nešimas link Lietuvos, tikime, inspiravo ne vieną prie savo namų iškelti Ukrainos vėliavą. Neabejojame, kad 33 tūkstančiai – tiek, kiek ir siekėme, tikrai buvo iškelta sostinėje“,  – įvykusią visuotinę paramos akciją priminė žurnalistas, „Stiprūs kartu“ organizacijos atstovas Edmundas Jakilaitis.  

„Tai tik mažas simbolis visos didelės kovos, kurią Ukraina kovoja dėl savo ir kartu mūsų laisvės. Invazija trunka ilgai, bet mes negalime prie to priprasti, negalime to užmiršti, turime kasdien padėti Ukrainai. Tikiuosi, kad ši vėliava muziejuje bus dar vienas priminimas visiems  – jei nepadėsime sustabdyti blogio Ukrainoje, mums gali tekti jį stabdyti Lietuvos žemėse“, – apie vėliavos simbolinę svarbą sakė Ukrainą remiančios organizacijos „Blue/Yellow“ vadovas Jonas Ohmanas.  

Lietuvos nacionalinis muziejus, saugantis ir eksponuojantis objektus, kurie yra svarbūs mūsų valstybės ir visuomenės kultūros bei istorijos pažinimui, kviečia visuomenę prisidėti prie karo Ukrainoje istorijos įamžinimo. Pradėtame kaupti rinkinyje jau yra atminimo medalių, numizmatikos ir filatelijos objektų; juos svariai papildo perduoti muziejui artefaktai, simboliniai paramos Ukrainai padėkos ženklai.  

„Keliu vėliavą už Ukrainą NATO!“ buvo unikalus Ukrainos paramos projektas, kurio simbolį verta išsaugoti ateities kartoms. Ateityje bus sudarytos galimybės visiems pamatyti šią iš fronto atneštą vėliavą LNM padalinyje Signatarų namuose, kurie ir aktualizuoja laisvę, demokratiją ir pilietines teises. Šios vertybės itin svarbios, kai Ukrainos karas už laisvę vyksta mūsų valstybės ir NATO pašonėje. Ukraina kovoja ne tik už savo, bet ir viso demokratinio pasaulio ateitį“, – sakė Lietuvos nacionalinio muziejaus generalinė direktorė dr. Rūta Kačkutė ir padėkojo už perduotą ukrainiečių vėliavą.  

Perduodant Ukrainos vėliavą dalyvavo ir Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas. „Man buvo didelė garbė Lukiškių aikštėje iškelti šią unikalią, krauju ir kulkomis pažymėtą ir tiesiai iš fronto atvykusią vėliavą per patį NATO viršūnių susitikimą. Ypatingai didelė garbė buvo tai daryti Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio akivaizdoje. Tikiuosi, kad ji įkvėpė ne tik ukrainiečius, bet ir viršūnių susitikimo dalyvius, nes taip buvo parodytas Vilniaus ir visos Lietuvos solidarumas su vis dar kovojančia Ukraina“, – kalbėjo Vilniaus meras. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių