Iš sniego patalų vaduoti žada net skolon

Sinoptikų prognozės apie parkeliaujančią žiemą Lietuvoje pildosi. Pirmojo sniego jau sulaukė Ignalinos ir kai kurių kitų rajonų gyventojai. Klaipėdos rajone kelių priežiūra besirūpinančios seniūnijos irgi išrikiavo sniego valytuvus ir nesklandumų per pirmąją pūgą nežada. Iš viso rajono Savivaldybėje sniego valymo darbams šiemet likę 252 702 Lt. Kai kurios seniūnijos jau žino, kad sniego patalą nuo kelių valys skolon.

Dovilų seniūnijos seniūnė Nijolė Ilginienė:

– Sniegui seniūnijos keliuose valyti iš šių metų asignavimų dar turime 13 tūkst. Lt. Ar jų pakaks, kaip visuomet priklausys nuo oro sąlygų. Pavyzdžiui, pernai visą žiemą keliams valyti užteko 33 tūkst. Lt, o užpernai – per 120 tūkst. Lt. Turime kelių atokiose vietovėse, todėl žiemą nei aš, nei padėjėjas nemiegame jau nuo pusės šešių ryto – telefono skambučiai netyla. Daug problemų yra soduose, nes gyventojai į darbus vyksta skirtingu laiku – ryte, popiet ir naktimis. Skambučių dėl neišvažiuojamų kelių gauname ir pusę pirmos nakties.

Veiviržėnų seniūnijos seniūnė Edita Sluckienė:

– Seniūnijoje yra 135 km kelių, kuriuos reikia prižiūrėti. Rangovams mokame po 17 Lt už 1000 m² mechanizuoto sniego valymo nuo kelių ir gatvių. Vienu kartu keliams valyti reikia 8 840 Lt, ir tai tik keliams, be kiemų, aikštelių. Nevalome tik apie 20 km kelių į miškus, laukus arba kur nėra gyventojų. Jau įprasta, kad per pūgas kelių nevalome – tai darome nustojus snigti ir nežiūrime, tai rytas ar vakaras. Šiemet, kaip ir pernai, kelius valys du traktoriai, o esant bėdai – ir trečias. Tam turime 30 500 Lt, o pernai išleidome 26 500 Lt. Tad jei žiema bus tokia pat, pinigų turėtų užtekti.

Sendvario seniūnijos seniūnė Loreta Kuprienė:

– Iš Savivaldybės biudžeto lėšų žiemos darbams šiemet dar turime 24 137 Lt. Ar jų pakaks, priklausys nuo oro. Tačiau net jei neužteks, nepaliksime gyventojų likimo valiai – valysime kelius, bet susidariusi skola persikels į 2014 m.

Zigmantas Siminauskas, Judrėnų seniūnijos seniūnas:

– Judrėnų seniūnijai kelių priežiūrai metams iš rajono biudžeto skyrė 13 700 Lt, iš kelių priežiūros ir plėtros programos – 37 300 Lt. Papildomai skirstant lėšas, seniūnija dar gavo 3 200 Lt. Didžioji pinigų dalis šiemet išleista žvyravimui, už 5 200 Lt įrengta pralaida, 700 Lt skirta kelio ženklams, 7 600 Lt – greideriavimui. Dar turime nepanaudotų 2 000 Lt sniegui valyti lapkričiui ir gruodžiui. Kiek kartų valysime, priklausys nuo oro sąlygų. Pagrindines ilgąsias Judrėnų gatves nuvalo „Klaipėdos regiono keliai“, mums lieka valyti miesto gatveles, kaimų kelius ir privažiavimus į vienkiemius. Iš viso apie 20 km. Esame priversti taupyti, tad valome, kai gyventojai nebeišvažiuoja. Vienas toks valymas kainuoja apie 1700 Lt, o valyti sniegą per metus tenka 7 kartus. Kitąmet planuojame lopyti duobes ir kloti ištisinę asfalto dangą.

Aušra Norvilienė, Dauparų–Kvietinių seniūnijos seniūnė:

– Iš rajono biudžeto greideriuoti ir sniegui valyti gavome 37 800 Lt. Turime nepanaudotus 11 457 Lt. Papildomai greideriuoti gavome apie 3 000 Lt. Taigi padėtis nėra bloga. Už šią sumą galime 1,5 karto nuvalyti inventorizuotus seniūnijos kelius. Tokių turime apie 90 km. Jeigu pritrūksime lėšų sniegui valyti, mokėsime iš kitų metų biudžeto. Tikimės gero oro. Jeigu užsnigs visur ir gausiai, tad iš karto visur nuvalyti nesuspėsime.

Agluonėnų seniūnijos seniūnės padėjėja Alina Žilienė:

– Artėjančiai žiemai keliams valyti esame pasilikę 3 tūkstančius litų. Jei ji prasidės labai anksti ir su daug sniego, tai tikriausiai šių pinigų neužteks ir reikės skolintis iš kitų metų biudžeto. Nors šiaip šaltajam sezonui esame pasiruošę: turime dar iš pernai likusio smėlio ir druskos mišinio, nusipirkome papildomų kastuvų, kurių nuolat trūksta. Labai džiaugiamės, jog užklupus giliai žiemai nuvalyti kelius seniūnijoje geranoriškai padeda ūkininkai, čia įsikūrusios įmonės.

Vėžaičių seniūnijos seniūnas Liudas Laukaitis:

– Iš viso keliams prižiūrėti iš Savivaldybės biudžeto ir 2013 metų kelių priežiūros ir plėtros programos buvome gavę 60 tūkstančių litų. Iš jų didžiausią dalį, apie 30 tūkstančių litų, išleidome seniūnijos žvyrkeliams remontuoti. Dalį pinigų skyrėme kelio ženklams pastatyti. Dar yra likę apie 20 tūkstančių litų, tad žiemos laukiame ramūs, tikrai turėsime iš ko valyti, kad ir netikėtai anksti iškritusį sniegą.

Gargždų seniūnas Saulius Bakšinskis:

– Pinigų keliams valyti beveik nebeturime. Yra likę keli tūkstančiai litų, su kuriais, iškritus sniegui, galėtume išsiversti kokią savaitę. Jei nutiks taip, kad žiema prasidės anksti, keliams valyti naudosime lėšas iš ateinančių metų biudžeto. Tokia praktika pas mus taikoma jau ne vieneri metai. Pripratome gyventi į skolą, netaupome paskutinių litų žiemos sezonui, jei yra būtinybė, už juos remontuojame kelius.

Endriejavo seniūnijos seniūnė Laimutė Šunokienė:

– Šiemet valyti ir barstyti kelius galėsime už 12 tūkst. litų. Seniūnijoje yra 83 km gat­vių ir kelių. Nustatyti prioritetai: pirmiausia valyti kelius, kuriais važiuoja mokyklinis autobusiukas, ir gyvenvietes.

Tradiciškai tikroji žiema prasideda sausį, bet reikia ruoštis ir staigmenoms. Žinoma, geriausia būtų nešalta, nesnieginga žiema.

Kretingalės seniūnijos seniūnas Vytautas Gūžas:

– Turime 10 tūkst. litų, kurių šiemet užtektų kelių priežiūrai, jeigu žiema nebūtų atšiauri ir snieginga. Priešingu atveju tektų kreiptis į rajono Savivaldybės administraciją ir prašyti lėšų. Bet tikimės palankios žiemos.

Priekulės seniūnijos seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė:

– Mūsų seniūnijoje yra 161 km žvyrkelių, o iš viso – apie 200 km kelių ir gatvių. Jų priežiūrai turime apie 14 tūkst. Lt. Ar užteks, priklausys nuo žiemos „kietumo“ ir trukmės. Juk pernai užsnigo gruodžio 1 d. ir reikėjo valyti.


  • Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjas Algirdas Ronkus informavo, kad seniūnijose nesikeis kelius valantys rangovai. Su dauguma iš jų sudarytos kelerių metų sutartys, todėl Savivaldybei kasmet nebereikia vargti skelbiant naujus konkursus. „Ankstesni rangovai visose seniūnijose sutiko pratęsti sutartis. Viskas vyks sklandžiai, jei kuris nors paslaugos teikėjas nesugalvos, kad jam nepelninga vykdyti paslaugą ir jos neatsisakys. Dėl tokios priežasties šiemet užsitęsė duobėms taisyti skelbtas konkursas. Žiemos sezonui esame pasiruošę, o lėšų pristigs nebent tuo atveju, jei lapkritį pasnigs iki kelių ir neištirps iki kovo“, – kalbėjo A. Ronkus. Šiuo metu tebeieškoma rangovo, žiemą galinčio valyti kelius ekstremaliais atvejais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių