Jakuose – kupolų komplekso darželis

Nors statybų sektoriuje darbai dėl pandemijos, itin išaugusių medžiagų (medienos, metalo) kainų stringa, tačiau Jakuose jau dygsta netradicinės formos – kupolinių pastatų kompleksas. Vykdomas projektas „Vaikų darželio įkūrimas Jakuose“.

Pastatai – 5 kupolai po 40 kv. m., o viduryje vienas – 80 kv. m. – jau pastatyti ir sujungti koridoriais. Jakų bendruomenės centro pirmininkas Kęstutis Dvarionas pasakojo, kad vienas iš 6 kupoliukų bus skirtas buities reikmėms: persirengimui, asmens higienai, o keturi – miegamieji. Viename kupoliuke tilps 10 lovų, taigi, tai bus 40 vietų darželis. Didžiajame – 80 kv. m. pastate planuojama įrengti net pusinį antrą aukštą, pats pastatas bus skirtas įvairioms edukacinėms veikloms. Įrengta ir šildymo sistema – tad netradicinis darželis veiks visus metus.

Tai bus gamtamokslinės ugdymo krypties darželis, veiklas planuojama vykdyti ne tik viduje, bet ir lauke. K. Dvarionas pasakojo, kad planuojama pastatyti avilius, taip pat šiltnamiukus.

„Šalia parkas, medžiai. Vaikai vykdys veiklas gryname ore, ‒ pasakojo Jakų bendruomenės centro pirmininkas. ‒ O kupoliukų viduje dėsis molio tinkas – jis gesina interneto ryšį.“

Iš tiesų nuvykus apžiūrėti, nustebina ir kupolų akustika. Tai netradicinės formos pastatai, jų viršuje – stoglangiai, pro kuriuos užvertęs galvą gali matyti dangų.

Tai vienas pirmųjų tokių kompleksų Lietuvoje, mat kol kas yra pastatyti tik pavieniai kupoliniai pastatai, ir vienas įdomiausių vietos projektų. Bus sukurta 7,5 darbo vietos (etatai).

Pirmininkas K. Dvarionas minėjo, kad pastatų kompleksas traukia žmones – jie ateina apžiūrėti, domisi, kas čia bus.

Monika CALZONAITĖ

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių