Jankus klinikos siekis – kokybiškas gyvenimas be skausmo

Asm. archyvo nuotr.: didžiulę patirtį turintis gydytojas-anesteziologas V. Jankus akcentavo, jog Skausmo klinika yra skirta žmonėms, kurie nebesusidoroja su savo skausmais.

Daug žmonių metų metus kenčia nuo įvairių skausmų, geria vaistus, tačiau šių efektas – tik trumpalaikis. Daugelis net nežino, kad pažangūs medicinos metodai gali lengvai grąžinti kokybišką, visavertį gyvenimą be skausmo.
Atsisveikinti su kankinančiais skausmais kviečia praėjusių metų pabaigoje Gargžduose (Klaipėdos g. 17A) duris atvėrusi Jankus klinika – Skausmo gydymo centras. Čia kone 11 metų patirties turintis anesteziologas-skausmo gydytojas Vidas JANKUS diagnozuoja lėtinio bei ūmaus skausmo priežastis ir jas gydo, taikydamas pažangiausius metodus. Kartais užtenka vienos vaistų injekcijos – ir skausmas atsitraukia visam laikui.


Pacientams – stebuklas
Gydytojas V. Jankus „Bangai“ pasakojo, kad studijas baigė Kauno klinikose, vėliau dirbo Klaipėdos universitetinėje ligoninėje anesteziologu-reanimatologu Reanimacijos skyriuje ir operacinėje. Tačiau pastaraisiais metais jį traukė būtent skausmo medicina. „Tai labai susiję su anesteziologija operacinėje, tačiau kartu labai skiriasi. Anesteziologo ir skausmo gydytojo darbo pobūdis sutampa turbūt apie 5 proc., likusi dalis žinių ir technikos labai skiriasi nuo anesteziologo darbo. Man labai gerai sekėsi daryti įvairias intervencijas, todėl skausmo medicina traukė vis labiau. O ypač patiko jos rezultatai, kuomet žmonės atsisveikinimą su skausmais vadina tiesiog stebuklu“, – dėstė V. Jankus.
Didžiulę patirtį turintis gydytojas akcentavo, jog Jankus klinika yra skirta žmonėms, kurie nebesusidoroja su savo skausmais. „Tais atvejais, kai būna išbandyti įvairiausi vaistai nuo skausmo, net ir narkotiniai jo nemažina bent iki toleruojamo. Kai skausmas trikdo įprastą gyvenimo ritmą, kenčia šeima, darbas. Juk tu būni nuolat piktas, skausmas neleidžia atsipalaiduoti, mėgautis gyvenimu. Žmogus siuntinėjamas nuo specialisto prie specialisto, o rezultatų jokių. Išgirsta, kad yra sveikas ir tegul neišsigalvoja skausmo, nusiunčia dar pas psichiatrą“, – pasakojo pacientų istorijas V. Jankus. Anot jo, Skausmo klinikoje naudojama daug įvairių pažangių gydymo metodų, kurie leidžia pašalinti ne tik skausmą, bet neretai ir diagnozuoti bei koreguoti tikrąsias skausmų priežastis.


Blokados terminas klaidina
Anesteziologas-skausmo gydytojas V. Jankus pastebėjo, jog dauguma žino blokados terminą. Tačiau skausmo medicinoje šį terminą reikėtų išgyvendinti, kadangi suprantamas visiškai neteisingai. Terminas atsirado ir yra painiojamas su operacinėje taikoma blokada, kai suleidus anestetiko sukeliama nejautra operacijai atlikti. Tačiau skausmo klinikoje taikoma blokada reiškia ne tą patį, nors techniškai yra tam tikrų panašumų. Siekiama priešingo rezultato. Nors taip pat taikoma injekcija šalia nervo, bet ne turint tikslą jį užmarinti, o priešingai – gydyti užtirpimą, mažinti uždegimą aplink nervą, esant jo suspaudimui – atlaisvinti. Dėl to mažėja skausmas, atkuriami sutrikę jutimai, praeina užtirpimas. „Pavyzdžiui, jei tarp raumenų yra užspaustas nervas ir tirpsta ranka, tai echoskopo kont­rolėje, taikant tikslias injekcijas, pacientui pojūčiai atkuriami, pats skausmas neblokuojamas, o savaime mažėja veikiant priežastį, kuri sukėlė skausmą ar tirpimą. Kitas skirtumas – skausmo gydymui leidžiamų vaistų sudėtis ir koncentracijos skiriasi, palyginti su blokadomis, kurios atliekamos operacinėje. Tad skausmo medicinoje blokados terminas visiškai neatitinka to, ko yra siekiama. Deja, jis giliai įsišaknijęs ir siejamas su operacinėje taikoma blokada. Blokada anestezijai ir skausmo blokada tai nėra tas pats“, – pabrėžė pašnekovas.


Gydymo metodai įvairūs
Skausmo klinikoje taikomi ir regeneraciniai gydymo metodai. Pavyzdžiui, jei skausmą kelia negyjantys audiniai, tarkime, patemptas, paplėštas raištis ar pradinių stadijų sąnario artrozė ir skausmas tęsiasi daugiau nei tris mėnesius, tokiu atveju galima atlikti injekcijas su preparatais, kurie stimuliuoja gijimo procesą. Pavyzdžiui, trombocitais praturtintos plazmos injekcijos (PRP). Audiniai gali visiškai sugyti, atsikurti buvusios sutrikusios funkcijos, nors prieš tai pacientui skaudėjo keletą metų.
Taip pat yra atvejų, kai kenčiama nuo įsijautrinimo skausmui. Mediciniškai tai vadinama centrine ar periferine sensibilizacija. Dėl to gali skaudėti įvairiose kūno vietose, deginti, spazmuoti, skaudėti raumenis. Tais atvejais į veną yra lašinami vaistai, kurie gydo nervų sistemos įsijautrinimą skausmui. Esant lėtiniam skausmui tarp nervų susidaro papildomos jungtys, sutrinka skausmo signalų perdavimo bei slopinimo reguliavimo mechanizmai, kurie ir sukelia tą skausmą, nors realios priežasties gali ir nebūti. Būtent vaistai šiuos skausmo mechanizmus padeda normalizuoti.
Skausmo klinikoje gali būti gydomi ir miego sutrikimai, potrauminis streso sindromas. Yra besikreipiančių ir dėl pasikartojančių naktinių košmarų. Lietuvoje tai nėra populiaru, tačiau kitose šalyse, kaip JAV, taikoma gana plačiai. Skausmo apibrėžimas nėra tik fizinis skausmas, jis kartu apibrėžiamas ne tik nemaloniu sensoriniu, bet ir emociniu patyrimu. Šiais atvejais leidžiami vaistai palei kakle esantį simpatinį mazgą, kuris vadinamas žvaigždiniu. Šis metodas naudojamas tam tikriems skausmams gydyti galvos, kaklo ir rankų srityje. Taip pat šiuo metodu galima pasiekti nervų sistemą raminantį poveikį, sumažinti perdėtą emocinį jautrumą, pagerinti miegą, susikaupimą, padeda atgauti jėgas pagerėjusio miego metu. Šis gydymas žmogaus neslopina, o normalizuoja perdėtą jautrumą ir dirglumą.


Išbandė pats
Į Skausmo kliniką rekomenduoja kreiptis tiems, kurie kenčia nuo radikulopatijos, stuburo išvaržų, kai yra konsultuotas neurochirurgo ir, jo nuomone, operacinio gydymo dar nereikia. Efektingai gydoma ir nuo riešo kanalo sindromo, kai skauda ir tirpsta pirštai ir pan. Būna, jog žmonės puola darytis operacijų, tačiau, jei atvejis neužleistas, gali pakakti tiesiog injekcijos.
Skausmo klinikoje taip pat gali būti gydomi sąnarių skausmai, kai operacinis gydymas netikslingas, ar skausmai dėl negyjančių raiščių, jei traumatologai nesiūlo kitų gydymo metodų.
Kiekvieno paciento atvejis skiriasi. Todėl kiekvienam pritaikomas individualus gydymas. Taip pat skiriasi skausmo klinikų specialistų gydymo metodai, intervencijų technika ir gydomos ligos. Kas būna taikoma vienose klinikose, kitose neatliekama.
Visos Jankus klinikoje atliekamos procedūros ir jų kainos yra nurodytos tinklalapyje www.jankusklinika.lt. Registruotis kviečiama tel. 8 690 11118.
Gydytojas V. Jankus į darbą eina kaip į šventę, didžiausia motyvacija – besišypsantys ir skausmo nebejaučiantys pacientai. „Daug kas laukia penktadienio ir su nerimu keliasi pirmadienį, nes reikės eiti į darbą. Man taip nėra. Matau didžiulę prasmę darbe, gera padėti žmonėms, todėl darbo valandų neskaičiuoju, dirbu nuo pirmadienio iki šeštadienio, nuo ryto iki vakaro. Paslaugų poreikis yra didžiulis, todėl ir atidarėme Skausmo kliniką Gargžduose“, – kalbėjo gydytojas V. Jankus. Jis prisipažino, kad ir pačiam teko išbandyti skausmo medicinos efektyvumą. Skaudėjo petį kelerius metus, tad susileido atitinkamus vaistus ir užteko vieno karto – skausmo it nebuvę.


Laiką stabdo estetinė dermatologija
Gydytojas atvirai sakė, jog šeimoje turi stiprų palaikymą. Jo atsidavimą darbui supranta žmona Eglė, kuri yra gydytoja dermatologė ir dirba Gargždų ligoninėje, tačiau šiuo metu yra vaiko priežiūros atostogose. Ji užsiminė, kad ateityje taip pat dirbs jų šeimos klinikoje. „Gargždų ligoninėje neturiu galimybės atlikti tam tikrų procedūrų. Tad Jankus klinikoje bus šalinami apgamai, papilomos, įvairūs dariniai. Taip pat orientuosimės ir į estetinę dermatologiją, kurios tikslas – stabdyti senėjimo procesus“, – kalbėjo Eglė. Pasak jos, Gargžduose bus atliekamos PRP/PRF ir botulino toksino injekcijos. PRP ar PRF (trombocitais praturtinta plazma) taip pat naudojama stabdant plaukų slinkimą. Tai universali terapija, kurią naudoja įvairių sričių specialistai, dėl jos regeneracinių savybių. Trombocitais praturtinta plazma suleidžiama, pavyzdžiui, į odos opas ar į sąnarį, tuomet audiniai gyja ir skausmas atsitraukia.
Dermatologė Eglė akcentavo, kad moterims ir vyrams stabdyti laiką ypač padeda botulino toksino injekcijos, apie kurias yra daug nepagrįstų mitų. „Tai saugios procedūros, kurios padeda išsaugoti jaunystę“, – neabejoja dermatologė. Anot jos, botulino toksino injekcijos ypač efektyvios, kol mimikos raukšlės dar nėra pasyvios.


Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių