Jaunimo mainuose – gargždiškių improvizacijos

Teatro studijos „Smart“ mokiniai kartu su vadovu L. Dirškumi Laisvalaikio centro bendruomenei pristatė 3 labiausiai patikusias improvizacijas ir Lietuvos pasirodymą, pristatytą kultūriniame vakare Lenkijoje.

Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro teatro studijos „Smart“ ugdytiniai žinias gilino jaunimo mainų „Erasmus+“ programoje „Soft Skills Drama“ Lenkijoje. Moksleiviai teigė, kad mainuose ne tik susirado draugų, gerino komunikacijos įgūdžius, bet ir pažino kitas kultūras, tapo laisvesni, atviresni.
Pažino įvairias kultūras
Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centre vykusiame mainų pristatymo vakare įstaigos direktorė Skaidra Karalienė pasakojo, kad į mainus su teatro pakraipa „Soft Skills Drama“, vykusius balandžio 5–13 dienomis, pakvietė ir teatro studiją „Smart“ (vadovas Laimonas Dirškus). Mainuose dalyvavo ir Angelika Ibrahimova, tarptautinės organizacijos „Asterix“ vadovė, lyderiais taip pat buvo S. Karalienė ir L. Dirškus. Jaunimo mainuose šalia Zakopanės džiaugėsi Ignas Liaudonskas, Amaliia Ibrahimova, Elinga Vendelytė, Artūras Alfimovas, Enida Jasmontaitė, Domas Buivydas, Everesta Sluckaja, Donatas Venckevičius, Benas Kirilovas. Iš viso mainuose dalyvavo apie 40 moksleivių iš Vengrijos, Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos.
Teatro studijos „Smart“ vadovas L. Dirškus teigė, kad pirmą kartą gyvenime jau būdamas 33 metų išvyko į „Erasmus+“ mainus. „Smagu, nes viskas vyko anglų kalba. Mano anglų kalbos žinios tokios savamokslės, bet, kai žmogus dega noru, tai puikiai gali susikalbėti“, – įspūdžiais dalijosi vadovas.
Pasak Laimono, gyvenime kartais reikia tiesiog nerti nuogiems į dilgėles ir tada suprasti, kad tos dilgėlės nėra baisios. „Man, kaip teatro studijos vadovui, buvo labai gera patirtis pasisemti žinių, patirti kažką nauja. Ten buvo nuostabi terpė išeiti iš komforto zonos. Pažinome save, vienas kitą, kitas kultūras, jaunimas buvo labai aktyvus, bendraujantis. Ką iš projekto išsinešėme? Dar daugiau laisvės savyje“, – tikino L. Dirškus.
Smagus procesas be rutinos
Mainuose dalyvavę moksleiviai taip pat akcentavo, kad buvo smagu pažinti kitas kultūras, visi buvo draugiški, patiko įdomios užduotys. „Man reikėjo atitrūkimo nuo visų, nuo kasdienės rutinos. Mainuose įgavau daug jėgų, noro viską daryti. Ir laisvumas jautėsi, nereikėjo jaudintis dėl atsiskaitymų ar kad anksti į mokyklą“, – džiaugėsi E. Jasmontaitė.
Mainų dalyviai pristatyme Laisvalaikio centre parodė tris labiausiai patikusias improvizacijas, kurias atliko Lenkijoje, bei vieną, kurią patys paruošė kultūriniam vakarui. Improvizacijoje pristatė pagrindinius lietuviškus žodžius, priežastis, kodėl myli Lietuvą. Moksleiviai kartu su teatro studijos vadovu atliko ir mainuose pristatytą dainą „Mano Lietuva“. „Improvizacija nesiekia gero rezultato, tai nuostabus, smagus procesas, kuris tave išlaisvina ir lipdo laisvą žmogų“, – akcentavo teatro studijos vadovas.
Gabrielė ČIUNKAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių