Ką pasirinkti: dantų laminates ar estetinį plombavimą?

Dantys yra tarsi žmogaus vizitinė kortelė, todėl nenuostabu, kad kiekvienas norime turėti sveiką ir estetišką šypseną. Kartais genetika, asmeniniai įpročiai ar netikėti įvykiai gali pakenkti dantų išvaizdai. Atsižvelgiant į tai, straipsnyje pateiksime ir palyginsime 2 natūralių burnos audinių atkūrimo būdus ir kada šiuos geriausia rinktis.

Laminatės

Laminatės (venyrai) – tai labai plonos keraminės plokštelės, kurios tvirtinamos prie priekinio danties paviršiaus. Venyrai išsiskiria tuo, kad yra vos 0,2–0,5 mm storio. Pasirenkant estetinį protezavimą laminatėmis, išgaunamas itin estetiškas ir ilgalaikis rezultatas. Kiti estetinio protezavimo privalumai;

  • natūraliai atrodantis rezultatas;
  • ilgaamžiškumas;
  • neskausminga procedūra;
  • tausojami danties audiniai.

Venyrai pralaidūs šviesai, todėl atrodo itin natūraliai. Be to, plokštelės laikui bėgant netamsėja ir nepraranda blizgesio, todėl pasižymi ilgaamžiškumu. Kadangi plokštelės gaminamos individualiai iš aukštos kokybės medžiagų, dantų laminatės kaina gali būti kiek didesnė nei estetinio plombavimo. Tačiau profesionalus odontologas ir modernios gydymo technologijos leis džiaugtis ilgalaikiu rezultatu.

Žinoma, ilgaamžiškumui įtakos turi ir burnos ertmės priežiūra, kuri po protezavimo išlieka tokia pati kaip ir prieš tai. Rekomenduojama naudoti minkštų šerelių šepetėlį, tarpdančių siūlą ir valyti dantis 2 kartu per dieną. Taip pat svarbu reguliariai lankytis pas odontologą ir burnos higienistą.

Estetinis plombavimas

Estetiniu plombavimu galima atkurti nuskilusius, nudilusius ar ėduonies pažeistus dantis. Ši procedūra taip pat gali būti atliekama, kai norisi pakoreguoti dantų formą, spalvą ar pašalinti tarp jų esančius tarpus. Atliekant šią procedūrą, dantys atkuriami sluoksniais. Tokiu būdu atliekama procedūra leidžia išgauti itin natūralią išvaizdą. Norint užtikrinti plombos ilgaamžiškumą, patariama:

  • vengti kietų maisto produktų;
  • atsisakyti pastos su stambiomis šveičiamosiomis dalelėmis;
  • reguliariai prižiūrėti plombą.

Plombos tvirtumui įtakos turi tvarkingas sąkandis ir asmeniniai įpročiai. Jeigu griežiama dantimis arba yra blogas sąkandis, padidėja plombos nuskilimo rizika. Dėl to būtina ne tik reguliariai lankytis odontologo ir higienisto kabinetuose, bet ir kartą per metus poliruoti plombas. Be to, specialistai pataria plombas keisti kas 5–7 metus.

Tiek protezavimas venyrais, tiek estetinis plombavimas – puikūs dantų atkūrimo būdai, leidžiantys džiaugtis estetiška šypsena. Iš aukščiau aptartų įžvalgų galima daryti prielaidą, kad natūralių audinių atkūrimas laminatėmis yra kiek brangesnis, tačiau ilgaamžiškesnis ir mažiau priežiūros reikalaujantis būdas. Žinoma, kuri procedūra yra tinkamiausia pagal individualų atvejį, gali patarti tik patyrę odontologai.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių