Ką veikti pas kaimynus lenkus?

Lenkija yra istorinė šalis, turinti 14 UNESCO pasaulio paveldo vietų ir kvapą gniaužiančių gamtos kampelių – kalnų, nacionalinių parkų, raižytų pakrančių ir netikėtų gamtos stebuklų, tokių kaip seniausia pasaulyje druskos kasykla.

Viduramžių architektūra, liūdna Antrojo pasaulinio karo istorija ir daugybė kaimų, kurie atrodo įstrigę laike, Lenkija yra puiki vieta istorijos ir architektūros mėgėjams. Lenkijos miestai dvelkia meno ir kultūros energija ir yra puikus atspirties taškas, norint atrasti viską, ką gali pasiūlyti ši šalis.

Nesvarbu, ar domitės istorija, o gal menu ar gamta, kelionių kryptis į Lenkiją lietuviams yra viena iš patogiausių.

Dėmesio: kai kurios įmonės gali būti laikinai uždarytos dėl naujausių pasaulinių sveikatos ir saugos problemų.

1. Veličkos druskos kasykla, Velička

XIII a. Veličkos druskos kasyklos vietos gyventojams šiandien yra tokios pat svarbios, kaip ir prieš šimtus metų, tačiau dėl visai kitos priežasties. Viena iš seniausių ir ilgiausiai veikiančių druskos kasyklų pasaulyje 1996 m. sustabdė komercinę veiklą ir nuo tada tapo meno traukos objektu.

Veličkos druskos kasykloje dabar yra keturios koplyčios, koridoriai ir statulos, iškaltos iš akmens druskos sienų. Originalios kasyklos šachtos ir praėjimai – kai kurie net 327 metrų po žeme – buvo vėl atidaryti, todėl lankytojai gali tyrinėti duobes ir kameras, vaikščioti pro statula. 

Tačiau pagrindinė turistų traukos vieta kasykloje yra Šv. Kingos koplyčia, 12 metrų aukščio kamera, kurioje viskas, įskaitant įmantrius sietynus ir baldus, yra pagaminta iš druskos. 

2. Aušvico-Birkenau stovyklos, Osvencimas

Aušvico I ir Aušvico II–Birkenau koncentracijos stovyklos yra vietos, kurias būtina pamatyti. Maždaug valandą į vakarus nuo Krokuvos įsikūrusios stovyklos siūlo blaivų žvilgsnį į praeitį.

1942–1944 metais į čia esančius lagerius iš vokiečių okupuotų šalių buvo atvežta per 900 000 žydų. Čia taip pat buvo išsiųsti politiniai kaliniai, romai ir daugybė kitų etninių grupių atstovų. Mažiau nei 10 procentų čia atvežtų žmonių išgyveno savo ,,viešnagę”.

Karo pabaigoje, sovietų pajėgoms įsiveržus į Lenkiją, naciai prieš pabėgdami sugriovė dujų kameras ir krematoriumus. Nors jiems pavyko sunaikinti ir sudeginti dalį stovyklos, daugelis konstrukcijų stovi iki šių dienų.

3. Varšuvos senasis turgus, Varšuva

Seniausia Varšuvos dalis – senamiesčio turgavietė – datuojama XIII a. Nors per Antrąjį pasaulinį karą naciai sunaikino 85 procentus teritorijos, nuo to laiko ji buvo atkurta taip, kad atrodytų kiek įmanoma autentiškiau.

Populiariausioje miesto aikštėje sugyvena viduramžių architektūros, gotikos ir spalvingų renesanso pastatų bei pirklių namų derinys. 19-ojo amžiaus bronzinė kardu ginkluotos undinės statula – Varšuvos simbolis nuo viduramžių – išgyveno karą ir tebestovi aikštėje.

4. Malborko pilis, Malborkas

Šią XIII a. kryžiuočių pilį iš pradžių pastatė Kryžiuočių ordinas. Nors pilis buvo pradėta kaip nedidelis įtvirtinimas, vėliau, bėgant amžiams, ji buvo plečiama ir ilgainiui tapo didžiuliu statiniu. Kadaise buvęs didžiausias gotikinis pastatas Europoje, Malborko pilis išlieka didžiausia pilimi pasaulyje pagal žemės plotą.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių