Kaip pasirinkti dujinį katilą šildymui?

Dujinis šildymas pasižymi maža aplinkai kenksmingų medžiagų emisija, todėl yra laikomas ekologišku, neteršia mūsų namų ir yra paprastas naudoti, o kartu leidžia tiksliai nustatyti temperatūrą. Apsisprendus dėl tokio tipo šildymo sistemos namuose, verta susipažinti su rinkoje esančiais dujinių katilų tipais ir pasirinkti visus mūsų lūkesčius atitinkantį modelį.

Dujiniai katilai ir jų technologijos

Dujiniai katilai yra tarp populiarių šildymo prietaisų, o jų gamybos technologija vis dar tobulėja, todėl rinkoje nuolat atsiranda naujų pažangių modelių. Katilai gali būti montuojami specialiai tam skirtose patalpose, t.y. katilinėse arba bet kurioje kitoje patalpoje, atitinkančioje dujų instaliacijos reikalavimus. Be to, tai gana kompaktiško dizaino įrenginiai, todėl puikiai dera net su baldais. Pakabinami modeliai yra šiek tiek brangesni ir labiau linkę į gedimus, tačiau mažuose namuose ir butuose jie sutaupo daug vietos. Kita vertus, stovintys katilai užima daugiau vietos, tačiau yra labai patvarūs, nes turi ketaus šilumokaitį.

Tradiciniai ir kondensaciniai katilai atrodo vienodai ir atlieka tas pačias funkcijas. Vienintelis skirtumas čia yra efektyvumas, kuris reiškia degalų sąnaudas. Kondensaciniai katilai yra daug brangesni, tačiau sunaudoja mažiau kuro. Taip yra dėl išmetamųjų dujų, kurios, grįždamos iš įrenginio, šildo vandenį šilumokaityje.

Šildymo katilo automatika

Tai prietaisų rinkinys, leidžiantis valdyti katilo darbą. Tai taikoma tiek valdymui šildymo įrenginio įrengimo vietoje, tiek nuotoliniu būdu naudojant programas ir mobiliuosius įrenginius. Perkant katilą, prekybos atstovas mums taip pat pateiks valdymo prietaisų pasiūlymą – verta susipažinti su šiuolaikinėmis galimybėmis, nes be komforto galime optimizuoti ir katilo veikimą, dėl to bus mažesnės dujų sąskaitos.

Svarbus katilo pasirinkimo kriterijus taip pat yra jo galia. Reikia atsiminti, kad tam, kad katilas veiktų efektyviai, jo šildymo galia turi būti griežtai apibrėžta konstrukcijoje – per didelis arba per mažas katilo dydis generuoja nuostolius ir apsunkina instaliaciją, trumpindamas jo tarnavimo laiką. Šildymo įrenginio galia turi atitikti faktinį šilumos poreikį, susidarantį dėl pastato ploto ir žmonių skaičiaus namuose. Namo projekte ši vertė nurodyta, o modernizuojant darbus reikėtų pasinaudoti specialisto patarimais.

Priimdami sprendimą dėl dujinio katilo, pirmiausia turime nustatyti mus dominantį tipą, o tada pasirinkti patikrintą gamintoją.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių