Kaip pavasarį atgaivinti savo kiemo veją po šaltos ir sniegingos žiemos?

Žiema – didžiųjų švenčių laikotarpis, kuomet labai didelė dalis gamtos užmiega ir slepiasi nuo šalčio tam, kad pavasarį ir vasarą atgimtų su naujomis jėgomis. Tačiau viena gamtos dalis, kuriai gali reikėti papildomo dėmesio yra jūsų veja. Žiemos oras – šalti vėjai, sniegas, žemės įšalas kiek apsunkina jos gyvenimą, tad po šaltojo metų laiko gali reikėti papildomų pastangų, kad tik pavyktų ją atgaivinti. Šis straipsnis padės tiems, kurie nori turėti gražesnį kiemo vaizdą arba net ruošiasi parduoti namus ir nori, kad viskas atrodytų kuo geriau.

Reguliarus laistymas – bene pagrindinis sėkmės šaltinis

Nors sveika ir klestinti veja priklauso ne tik nuo to, kaip efektyviai ji yra laistoma, tačiau niekur nerasite puikiai atrodančios, tačiau išdžiūvusios arba perlaistytos vejos. Nors ryte ant jos ir kaupiasi rasa, tačiau veją reikėtų laistyti būtent rytais. Jeigu nėra išmanios laistymo sistemos, teks statytis žadintuvą ar priminimą, kad to nepamirštumėte.

Negana to, daugumai trąšų reikia papildomos drėgmės, kad būtų galima gauti geriausią rezultatą. Daug kam dar atrodo, jog laistyti veją ryte, pavasarį, ypač kai padaugėja kritulių, nėra būtina. Tačiau lietaus grafikas yra nenuspėjamas, o būtent to nuspėjamumo ir reguliarumo laistyme reikia, kad žolė dygtų stipri ir patvari. Mūsų platumose reikėtų veją laistyti iki 10 valandos ryto, kad ji spėtų drėgmę sugerti ir pasisavinti, o perteklinė drėgmė išdžiūtų vidudienio saulėje.

Jeigu per daug laistysite vakare ar naktį, labai padidinate tikimybę to, kad į veją įsimes ligos ar grybelis.

Su piktžolėmis kovokite iš karto, nedelskite

Nors apie piktžolių keliamus pavojus žino, turbūt, visi, tačiau ne visi imasi tinkamų priemonių, kad su jomis kovotų. Namų šeimininkams reikėtų kuo anksčiau stebėti savo žolę ir su piktžolėmis kovoti kartu su tuo, kai matome, kad kalasi pirmieji žolės ūgliukai.

Be abejonės, geriausias būdas yra prieš piktžoles kovoti pritaikytas substratas, kadangi ravėjimas rankomis per didelį plotą užimtų pernelyg daug laiko.

Trąšos – vejos maistas

Bet kuriam gyvam organizmui (koks ir yra veja), būtinos maistinės medžiagos ir energiją, kad jis išgyventų. Tam tikrą mikroelementų dalį ji gali pasiimti iš žemės, jau esančios po jais, tačiau norint geriausio rezultato reikia suteikti savo vejai šiek tiek pagalbos. Ypač, jeigu žiema užsitęsė, pavasario norisi kuo greičiau, nors veja dvejoja dygti.

Greitesniam sudaiginimui skirtos trąšos yra būtent tai, ką reikėtų naudoti šiuo atveju. Dažniausiai pakanka vos kelių dienų, kad trąšos prasiskverbtų iki pat šaknų ir jūsų kiemas pasidengtų vešlia žaluma. Tačiau su tokiomis trąšomis reikia elgtis atsargiai, kad nepanaudotumėte per daug, nes taip galite labai smarkiai pakenkti ir nusekinti žolę.

Jeigu norite lėtesnio efekto ir taip neskubate, nes žiema baigėsi anksčiau arba labai planuotai, galite pirkti savaime suyrančias granulių formos trąšas. Jas paklojate ant žolės ir joms yrant, dirva ir žolė pasisavina daug naudingų mikroelementų, kas suteikia pievai energijos ir stabilumo.

Neskubėkite veją pjauti reguliariai, bet ir nelaukite per ilgai

Taip – tiesa ta, kad gerai atrodanti veja yra ir dažnai trumpinama ir pjaunama veja. Tačiau taip elgtis reikėtų su jau sustiprėjusia veja, kuri dygsta vasaros sezono metu. Vos tik prasikalus pirmiesiems ūgliams ir atgaivinus veją po žiemos, reikėtų nepamiršti to, kad per dažnas pjovimas nukankins jaunus ūglius ir veja nebus tokia tanki ir neatrodys estetiškai.

Įsigyti sodo traktoriuką, vejapjoves ar žoliapjoves visada galite čia, tačiau jums reikėtų pasidairyti po prekių asortimentą, kad rastumėte reguliuojamus nustatymus ir galėtumėte pritaikyti pjovimą prie esamos vejos būklės. Tinkamai ją pjaudami galėsite tikėtis stabilesnių ir geresnių rezultatų ilguoju laikotarpiu.

Žolę pjauti reikėtų tuomet, kai ji iškyla maždaug 6-8cm virš žemės. Pjaudami ją tuomet, kai ji pasiekia tokį aukštį, skatinsite augimą ir išvengsite pernelyg nevaldomo jos dygimo.

Žolės priežiūrai pavasarį ir vasarą ruoškitės dar žiemos metu

Jeigu norite turėti pačią gražiausią veją pavasarį ir vasarą, tam reikia ruoštis iš anksto. Pirmasis patarimas, kurį galime duoti, kad reikėtų sugrėbti visus lapus, patraukti ir paslėpti purkštukus, žarnas, sodo baldus, žaislus ir kitus daiktus, kurie lieka ant žemės.

Jeigu nepatrauksite, tuomet tie daiktai prisispaus prie paviršiaus ir suspaus sluoksnius, dėl ko, pasikeitus sezonams, toje vietoje ji augs lėčiau ir prasčiau. Negana to, atsiradus papildomai drėgmei iš krintančio ir tirpstančio sniego bei lietaus, toks suspaustas paviršius gali tapti idealia vieta, kur gali atsirasti ir daugintis parazitai ir pelėsis.

Žiemai artėjant į pabaigą, vertėtų neapsileisti ir suskubti apsaugoti žolę nuo transporto priemonių ir, kad kažkuriose vietose nesikauptų itin aukštos ir masyvios sniego krūvos/pusnys. Tada sniegas greičiau tirps. Pravalykite praėjimus ir takelius. Tai ne tik užtikrina pėsčiųjų saugumą, bet ir apsaugo žolę nuo intensyvaus vaikščiojimo ir trypimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių