Kaip sutaupyti perkant vėdinimo sistemos komponentus?

Ventiliacijos kanalai yra atsakingi už šviežio oro cirkuliaciją pastatuose. Planuojant vėdinimo sistemą verta atkreipti ypatingą dėmesį į ortakių pasirinkimą – nuo to priklauso montavimo technologija, komplekso ekonomiškumas, patikimumas ir žinoma jūsų išlaidos.

Pagrindiniai tipai ir skirtumai

Ortakiai naudojami gyvenamųjų, pramoninių ir komercinių pastatų bei visuomeninių pastatų vėdinimo sistemose. Dažnai tame pačiame tinkle naudojami kelių tipų ortakiai, kurie sudaro sudėtingą tinklą su įvairiomis atšakomis.

Ventiliacijos ortakis yra elementas, kurį galima klasifikuoti dvejopai. Pirmasis skirstymas susijęs su jo forma. Yra trijų tipų vėdinimo ortakiai:

  • Stačiakampio formos. Jie dažniausiai naudojami pramoninėse, gamybinėse ar buitinėse patalpose. Šie gaminiai yra kompaktiškų matmenų ir gali perduoti didelį oro srautą;
  • Apvalūs. Tai labiausiai paplitęs ortakių tipas gyvenamųjų namų statyboje. Juos lengva montuoti, tačiau montuojant reikia kruopščiai izoliuoti. Apvalūs plastikiniai vėdinimo ortakiai yra nedidelio skersmens, todėl juos lengviau montuoti įmontuotuose ortakiuose;
  • Ovalūs. Kompromisas tarp stačiakampių ir apskritų vėdinimo kanalų. Jiems reikia daug mažiau izoliacijos, o jų srauto pralaidumas yra didesnis nei apskritų ortakių.

Ventiliacijos ortakiai taip pat klasifikuojami pagal tai, iš kokios medžiagos jie pagaminti:

  • Tvirti ortakiai dažniausiai gaminami iš plieno ir cinko. Jie rekomenduojami dėl didelio stiprumo ir atsparumo įvairiems mechaniniams veiksniams. Trūkumas – prasta garso izoliacija. Jį reikia padidinti naudojant įvairių tipų duslintuvus.
  • Pusiau standūs ortakiai užima tarpinę padėtį tarp standžios ir lanksčios konstrukcijos. Juose sklandžiai suderintas lanksčių konstrukcijų lankstumas ir didelis standžių ortakių tvirtumas. Pusiau standūs ortakiai yra pigesni už standžius ir juos lengviau įrengti. Jie turi šį trūkumą: vieną kartą ištempti, jie nesuspaudžiami ir nebegrįžta į pradinę formą.
  • Lankstūs ortakiai yra pagaminti iš 45-70 mikronų storio aliuminio folijos, sutvirtintos spiraline plienine viela. Plastikas daugiausia naudojamas jungiamosioms detalėms ir kitiems vėdinimo sistemą sudarantiems elementams.

Oro ortakiai gali būti montuojami išorėje arba atraminio paviršiaus viduje. Jei ortakių sistema jūsų namuose suprojektuota ar įrengta netinkamai, net efektyviausi ir brangiausi oro kondicionavimo įrenginiai neužtikrins pakankamo šviežio oro kiekio, todėl klaidos renkantis ortakius kainuoja labai brangiai.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių