Kaip tinkamai pasirūpinti vyresnio amžiaus šuns sveikata?

Ateina laikas, kai jūsų ištikimas draugas pasiekia savo auksinius metus. Nors amžius – tik skaičius, šeimininkai privalo suprasti, kad šunys senjorai reikalauja kiek kitokios priežiūros. Tai, kas nebuvo itin aktualu jauniems šunims, tampa itin svarbiu faktoriumi prižiūrint vyresnio amžiaus šunis. Tad, kai jūsų šuo pradeda rodyti tam tikrus senėjimo požymius, turite prisitaikyti prie jo pasikeitusių poreikių!

Kada šuo tampa senjoru?

Šunų senėjimo procesas gali skirtis ir priklauso nuo įvairių faktorių. Pavyzdžiui, maži ir vidutiniai šunys neretai tampa senjorais pasiekę 12 ar 15 gyvenimo metų. Didesnės šunų veislės gali senti greičiau ir tapti senjorais pasiekę 5 ar 6 metus. Gali būti sunku nuspręsti, ar jūsų augintinis rodo kokius nors senėjimo požymius. Todėl pravartu apie tai pasikalbėti su savo veterinaru.

Tinkama mityba

Žinoma, subalansuota mityba yra svarbi bet kokio amžiaus šuniui ar kitam gyvūnui. Tačiau jūsų augintiniui tampant senjoru, privalu atkreipti dėmesį į konkrečius ingredientus, kurių jūsų šuniui reikia.

Apie tinkamo maisto pasirinkimą privalu pasitarti su veterinaru. Juk augintinis gali turėti įvairių sveikatos problemų, prie kurių svarbu pritaikyti jo mitybą. Pavyzdžiui, galbūt jums reikia labiau dietinio maisto senjorams, o gal teks pasirinkti produktus, skirtus turintiems sąnarių problemų ar šuns imuninei sistemai gerinti. Tad galutinis pasirinkimas priklauso nuo jūsų šuns individualių poreikių.

Kad ir kaip bebūtų, svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad šuo maistą galėtų suvalgyti lengvai. Pavyzdžiui, jeigu duodate sausą maistą, galite į jį įpilti šiek tiek vandens. Kartais senjorams tenka pasirinkti šlapią maistą, jei granules yra per sunku sukramtyti.

Fizinio aktyvumo svarba

Šunys senjorai gali būti mažiau žaismingi ir nenoriai keliauti į ilgesnius pasivaikščiojimus. Tačiau fizinis aktyvumas yra itin svarbus vyresnio amžiaus šunims. Žinoma, rinkitės lengvus fizinius krūvius ir visuomet atkreipkite dėmesį į šuns savijautą. Fizinio krūvio svarba tik didėja, jei šuo yra linkęs į viršsvorį.

Maisto papildai

Vitaminai ir maisto papildai taip pat yra itin svarbūs vyresniems šunims. Šunys senjorai neretai gali turėti sąnarių, imuniteto, virškinimo ir svorio problemų. Pavyzdžiui, aukštos kokybės vitaminai ir papildai šunims skirti kaulų ir sąnarių veiklai gerinti gali padėti augintiniui išvengti judėjimo sunkumų, iš kurių gali kilti ir kitų problemų (viršsvoris). Visuomet pasitarkite su savo veterinaru apie maisto papildus, kurie palengvins jūsų šuns savijautą ar užkirs kelią ligoms ateityje.

Nepraleiskite vizitų pas veterinarus

Geriausia vyresnio amžiaus šunis pas veterinarą nuvesti dažniau. Pavyzdžiui, bandykite vizitams užsiregistruoti kas šešis mėnesius. Be abejonės, nedvejokite nuvykti į kliniką, jei pastebite įvairius sveikatos sutrikimus ar staigius pasikeitimus šuns elgsenoje.

Šuns dantų priežiūra

Svarbu pradėti rūpintis šuns dantimis nuo jauno amžiaus. Tačiau reguliari dantų priežiūra yra itin svarbi šunims senjorams. Iškilus problemoms, šunims gali būti sunku sukramtyti maistą, kas gali stipriai apsunkinti tinkamą šuns mitybą.

Esminiai aspektai šunų senjorų priežiūrai

Šunys senjorai užsitarnavo, kad jų šeimininkai imtųsi visų įmanomų priemonių palengvinti šį gyvenimo pasikeitimą. Svarbu kiek pakeisti savo prioritetus, reaguoti į šuns kūno ar sveikatos pasikeitimus ir suteikti jam kokybiškiausią priežiūrą. Veterinarai noriai padės jums susidėlioti planą ir atlikti reikiamus mitybos ir papildų pakeitimus.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content