„Karališkos“ pirties judrėniškiai neišbandė

Judrėniškis Antanas Poška aplinkinius stebina originaliomis idėjomis, kaip panaudoti avių vilną. Jis nestokoja jėgų ir ryžto įgyvendindamas savo sumanymus. Ir keli gaisrai, kilę vilnų karšykloje, nesustabdė. Prieš kelerius metus A. Poška pradėjo gaminti neįprastas mūsų šaliai jurtas, o šį pavasarį įrengė veltininę garo pirtį. Judrėniškio teigimu, ši galinti pataisyti ir palaikyti sveikatą. Šiuo metu joje eksperimentuojama.

Judrėniškis A. Poška, prieš dešimtmetį pradėjęs auginti avis ir užsiveisęs nemažą bandą, ėmė sukti galvą, kaip racionaliai panaudoti vilną, anot jo, labai vertingą natūralų gamtos produktą. Įsirengus vilnų karšyklą, Antano žmona ėmė siūti vilnonius patalynės komplektus – pagalves, antklodes, paklotus. Pirkėjams jie patiko. Prieš 4 metus A. Poška susidomėjo mūsų kraštui nebūdingomis jurtomis ir pradėjo jas gaminti.

Judrėniškis pasakojo, jog Kelmės rajone esanti kaimo turizmo sodyba pastatyta iš jo sumeistruotų jurtų, o Trakuose jurtoje įrengta kibininė. „Šiuo metu turiu užsakymų penkiolikai jurtų“, – tikino pašnekovas.

Susibičiuliavęs su pirtininkais, A. Poška užsidegė noru iš veltinio sumeistruoti pirtį. Sakė žinių sėmęsis internete. „Karalius Jogaila maudydavosi veltininėje pirtyje“, – teigė judrėniškis.

Taigi šį pavasarį jo sodyboje atsirado jurta, kurioje įrengta garo pirtis. Pasak pašnekovo, joje galima pataisyti ir palaikyti sveikatą. „Veltinis kvėpuoja ir sulaiko drėgmę. Šioje pirtyje nereikia eterinių aliejų, – kalbėjo A. Poška, pridūręs, kad joje kaitinama iki 50 laipsnių. – Organizmas turi iš lėto įkaisti, o po to atvėsti, pilant ant įkaitusio kūno šaltą, bet ne ledinį vandenį. Labai svarbu gerti specialią arbatą. Procesas trunka 4–5 valandas.“

Veltinio pirtyje gultai užkloti veltiniu. „Jis veikia antibakteriškai, – patikino vyriškis. – Pirties mėgėjai komfortiškai gulėdami ant jų kaitinasi.“

Pasak judrėniškio, nedrėksta nei vilnonės sienos, nei gultai. Šioje pirtyje telpa 10 žmonių. A. Poška pasakojo atsivežęs iš Kapstato ežero sapropelio, kuriuo pirtyje išsitepa kūną, o po maudynių – gintaro aliejumi.

A. Poška tikino išbandęs „karališkos“ pirties privalumus. „Dvi dienas praleidęs joje, išsigydžiau išvaržą“, – tvirtino jis, pridūręs, kad čia išsivalius organizmą, netgi traukulių nebelieka, regėjimas pagerėja, o vyrams – potencija. Pasak jo, čia gali maudytis ir onkologiniai ligoniai.

Judrėniškio pirtis – mobili. Jis pasakojo, kad buvo nuvežęs pristatyti ir išbandyti į Kauną, Raudonę, Latviją. Į jo sodybą atvykstantys pirties mėgėjai iš Kauno, Vilniaus, tačiau judrėniškiai šios pirties dar neišbandė. „Jie įtariai žiūri“, – neslėpė Antanas. Bet jis neabejojantis šios privalumais, kaip ir kiti, anot jo, išbandžiusieji. Sakė, jog sulaukęs užsakymų šeimyninėms veltinio pirtims: 10 kv. m dydžio kainuoja 5 tūkst. Lt.

A. Poška pasakojo, kad konsultavosi su vanojimo specialistu. Jis išmokęs sūnų Eriką tinkamai vanoti.

Judrėniškis prasitarė, kad ateityje ketina siūti vilnonius batus, kitaip tariant, veltinius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content