Karstai ir laidotuvių kainos, ką reikia žinoti?

Laidotuvės nėra pigios. Kuklioms laidotuvėms neužtenka dažnai net ir algos, todėl nelaimingų atsitikimų atveju žmonės privalo turėti santaupų. Valstybės subsidijų gal užteks iškasti duobę ar pigiausią karstą, bet nebeliks nei kapų, nei papuošalų, nei šarvų.

Vidutinė laidotuvių kaina Vilniuje yra 1000 – 1500 eurų. Tačiau tokios sumos užtenka tik pagrindiniams dalykams – šarvojimo salės nuomai, lavono, karsto paruošimui, duobės iškasimui, transportavimo paslaugoms. Į šią sumą gedulingi pietūs nepatenka. Žmonės pradeda atsisakyti gedulo tradicijos gedėti, nes nebeturi tam pinigų. Gedulingi pietūs 10 eurų. Todėl Vilniuje laidojimo paslaugos yra brangios. Karstų kainos yra įvairios, yra pigesnių ir brangesnių, pagal kiekvieno pasirinkimą.

Didžioji dalis pinigų mokama kasant velionio duobę

Tai nelengvas, fizinis darbas, kurį galima atlikti šaltyje, lyjant ir šviečiant saulei. Velionio artimieji linkę taupyti karsto sąskaita, dažnai renkasi paprastesnius karstus. Kai kurie vyresnieji jau prižiūri tiek daug kapų ir nebereikia jų pirkti.

Žmonės dažnai susimąsto, kas pigiau – laidojimas ar kremavimas. Tačiau kainos panašios. Pavyzdžiui, iškasti kremavimo duobę pigiau, krenta transportavimo paslaugų kaina. Kremavimui skirti karstai taip pat pigesni. Į krematoriumą mirusieji dažniausiai vežami vilkėti savo drabužiais. Jei kūnas nešarvotas ir velionis neatsisveikina prieš kremavimą, velionio drabužiai gali būti paprastesni. Tačiau praktika rodo, kad kremavimui pirmenybę teikia aukštąjį išsilavinimą turintys ir didesnes pajamas turintys žmonės.

Dėl higienos normų tik profesionalai gali paruošti mirusįjį atsisveikinimui

Velionio palaikų paruošimu užsiima laidojimo paslaugų įmonės, tad patogiausia iš karto susirasti įmonę, kuri gali sutvarkyti viską, ko tik norisi, pradedant reikalingų dokumentų sutvarkymu ir baigiant laidotuvių ar kremavimo procesu. Paprastai kūno šarvojimui paruošti užtrunkama apie pusantros valandos. Jei velionis dėl kokių nors priežasčių ilgą laiką po mirties nebuvo palaidotas, gali prireikti ir balzamavimo bei dehidratacijos procedūrų. Šiuo atveju mirusiojo kūno paruošimo procesas trunka apie dvi valandas.

Atsisveikinimas su artimuoju, kaip viskas vyksta?

Laidotuvių dieną artimiausi velionio žmonės atsisveikina paskutinėmis minutėmis, kol bus galima paimti karstą. Mišios bažnyčioje prieš laidotuves ryte. Po mišių keliausite į kapines. Dažnai į kapines reikia važiuoti automobiliu, išrikiavus mašinas. Taip pat būna daug giminaičių, kurie ateina atsisveikinti su velioniu, dėl to gali susidaryti daug mašinų, kurios sukurs koloną. Tokiu atveju galite iš anksto susitarti su kelių policija dėl kolonos priežiūros (tai mokama paslauga).

Valstybės parama dėl artimojo mirties yra labai maža, jos nepakanka tinkamai palaidoti žmogų. Juk žmogus be karsto ir drabužių negali būti palaidotas. Laidojant žmones reikia pinigų: nupirkti karstus, drabužius, gėles, vainikus, pervežti, išsinuomoti šarvojimo salę, dekoruoti sales, paruošti mirusįjį, suvalgyti laidotuvių pietus. Tačiau svarbiausia – ne prabangios laidotuvės, tai turi būti teisingas atsisveikinimas su mylimu žmogumi ir jo amžinybe.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių