Keturių vandenų kraštas skambėjo Mažojoje dainų ir šokių šventėje
Po kelių dešimčių metų Gargžduose, nuostabiajame Minijos slėnyje, praėjusį šeštadienį 771-ojo miesto gimtadienio proga atgaivinta Mažosios šokių ir dainų šventės tradicija. Apie 1 200 šokėjų, dainininkų iš kaimyninių rajonų bei, žinoma, iš Klaipėdos rajono žiūrovams padovanojo įspūdingą šventę „4 Vandenų kraštas – Upė“. Saviveiklininkams didžiausias įkvėpimas parodyti tai, kas geriausia mūsų tautinėje kultūroje, buvo artėjanti Šimtmečio dainų šventė Vilniuje.
Karštą šeštadienio popietę, kol žiūrovai dar vangiai rinkosi Minijos slėnyje, tiek dainininkai, tiek šokėjai jau buvo visiškai pasirengę, pasidabinę šventiniais ir tautiniais rūbais.
Stebino kolektyvų darnumas, giedra nuotaika, entuziazmas, nors jie buvo po įtemptų ryto repeticijų, kai kurie saviveiklininkai ir anksti kėlę, iš toliau atvažiavę.
„Esame laimingos dalyvaudamos Gargždų šventėje. Nuovargį nubraukia noras kuo geriau pasirodyti, išpildyti ir mūsų vadovų, ir žiūrovų lūkesčius. Choreografinės kompozicijos yra ir sudėtingos, ir labai kūrybiškos. Kas matys, tas nenusivils. Tiesa, kol kas žiūrovų matome ne tiek daug, kiek norėtųsi matyti. Bet tikriausiai ateina būtent tie, kuriems tautinė kultūra brangi“, – „Bangai“ kalbėjo lietuvininkų kultūros skleidėjos, šokėjos iš Šilutės ,,Tantės“ kolektyvo.
„Tantės“ lietuvininkų kalba reiškia tetos“, – šypsodamosi paaiškino šilutiškės, Klaipėdos krašto lietuvininkų palikimo saugotojos.
Kintų ,,Kaitros“ ir ,,Kanarėlių“ kolektyvų narės akcentavo, kad Mažoji šokių ir dainų šventė Gargžduose joms yra puiki generalinė repeticija prieš Šimtmečio dainų šventę sostinėje.
Gargždų kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Minija“ tiek jaunimo, tiek senjorų šokėjų grupės spinduliavo puikia nuotaika, kurios neįveikė popietės karštis. Šokėjai Audrius Kampas, Nerija Valinčienė, Vilma Tirevičienė „Bangai“ sakė, kad prieš akis – nauji koncertai.
Šį sekmadienį „Minijos“ kolektyvas pasirodys Klaipėdoje, Vakarų Lietuvos dainų šventėje, o liepos 5-ąją laukia vainikuojanti Šokių diena Dainų šventėje Vilniuje.
Kad Mažoji šokių ir dainų šventė Gargžduose bus irgi įspūdinga, neabejojo ir Minijos slėnio šokių aikštės baletmeisterės Donata Jurgelevičienė, Lilija Šepčenko, Dalia Genčiuvienė, Ingrida Sutkienė, Vaida Zacharevičienė, Aurelija Urbaitienė bei, žinoma, baletmeisterė, šokių dalies meno vadovė Birutė Oželienė.
Šeštadienį Gargždų kultūros centro sukurtoje Mažosios šokių ir dainų šventės programoje „4 Vandenų kraštas – Upė“ (režisierius – Vaidas Kvedaras) dalyvavo 21 šokių kolektyvas, 10 chorų ir ansamblių iš Gargždų, Klaipėdos, Vėžaičių, Priekulės, Veiviržėnų, Kretingos, Šilutės, Kintų, Nidos, Telšių, Palangos, Švėkšnos, Rietavo, Žemaičių Kalvarijos.
Minijos slėnyje šventės įžangoje per visų dalyvių ir žiūrovų širdis nuvilnijo Gargždų kultūros centro vokalistės, chorų dalies koordinatorės Mildos Šeškevičienės atliekama daina. Gargždų muzikos mokyklos pedagogas, dirigentas Gžegožas Krušinskis didžiuliam chorui ant scenos uždavė toną: ir tada sodriai, giliai, skambiai sugiedota „Tautiška giesmė“. Vėliau šimtų balsų choras pakluso dirigentams Kristinai Rimienei, Audrai Daukšei, Danguolei Gerdauskienei, Vytautei Jonuškienei, Irenai Šemeklienei, Rimgaudui Juozapavičiui.
Paskutinis šventės akordas, suvienijęs ir šokėjus, ir dainininkus, ir muzikantus, ir žiūrovus – kompozicija „Mūsų dienos kaip šventė“. Daugiabalsiam chorui akompanavo Mažosios šokių ir dainų šventės ritmo grupė: Justas Katauskis – klavišiniai, Vykintas Jasaitis – elektrinė gitara, Antanas Balsys – bosinė gitara, Mykolas Eiva – mušamieji.
Gargždų miesto 771-ojo gimtadienio šventės dalyviai šeštadienį parko amfiteatre galėjo išbandyti Knygų mugėje didžiulio susidomėjimo sulaukusį Gargždų kultūros centro stendą „4 Vandenų kraštas“.
Šventės vakaro programa buvo skirta Baltijos šalių vienybei, ES ir NATO narystės 20- mečiui, tad koncertavo grupės „Puuluups“ iš Estijos, „Tautumeitas“ iš Latvijos ir „Žalvarinis“ iš Lietuvos.
Vilija BUTKUVIENĖ
A. VALAIČIO nuotr.
Šventės akimirkos: Mažojoje šokių ir dainų šventėje dalyvavo apie 1 200 šokėjų ir dainininkų.