Kiek turi tarnauti buitinė technika? Ir kas ją apsaugo nuo gedimų?

te

Buitinė technika – tai prietaisai, su kuriais susiduriame kasdien. Kai jų neturime, neretai jaučiamės kaip netekę rankų. Net jei mūsų tėvai ar seneliai gali prisiminti savo kasdienybę, nenubarstytą įvairiais prietaisais, šiandien jų gausos turbūt galime tik išvykę į gamtą. O gerai pagalvojus, šiais laikais net ir ten vežamės mėgstamiausius buitinės technikos prietaisus. Pavyzdžiui kavos aparatų gamintojai nepalieka kavos mylėtojų net ir laukinėmis sąlygomis ir neatsilikdami nuo klientų poreikių gamina jiems tinkamus prietaisus.

Ir toks sprendimas labai suprantamas – juk buitinė technika sukurta ne kam kitam, o tam, kad tarnautų žmogui, ji palengvina mūsų kasdienybę, leidžia įprastus veiksmus atlikti kur kas greičiau ir įdedant mažiau pastangų, o kai kuriuos buities darbus, pavyzdžiui, indų plovimą, gali atlikti net ir tada, kai mes fiziškai atliekame kitus darbus. Ir už tokius išradimus galime tik dėkoti!

Tačiau graži kasdienybė greitai apsitraukia dūmais, kai pradedame kalbėti apie buitinės technikos ilgaamžiškumą. Neretas turbūt girdi savo senelius kalbant, jog štai jų laikais pirkta technika negenda, o dabar įsigyti galime tik metams keliems. Yra tiesos tame, jog gyvename vartotojiškoje visuomenėje, kur neretai kreipiamas dėmesys į daiktų kiekybę, o ne jų kokybę, tačiau verta atkreipti dėmesį ir į tai, jog tikrai nebe taip atidžiai ir patys renkamės tą buitinę techniką. Nuoširdžiai pagalvokite: kiek laiko skiriate nuodugniam informacijos rinkimui prieš įsigyjant daiktą? Skyrus tam pakankamai laiko, tikrai galima nesudėtingai įsigyti kokybišką ir ilgai tarnausiantį daiktą.

Pirmas dalykas, į ką verta atkreipti dėmesį perkant buitinę techniką – taupumas. Dabar visai madinga į kairę ir į dešinę švaistytis šiuo terminu ir nusakyti juo savo gyvenimo būdą, tačiau kalbant apie buitinę techniką jis įgauna kiek kitokią, inžinerinę, prasmę. Jeigu prietaisas bus sukurtas taip, jog veiktų taupiai, minimaliomis sąlygomis, jis paprasčiausiai ilgiau tarnaus. O kartu ir elektros sąskaita bus mažesnė.

Atkreipkite dėmesį ir į funkcijų gausą. Jeigu pirksite paprastą prietaisą, atliekantį vos kelias funkcijas, jis tikrai tarnaus ilgiau negu daug funkcijų turintis aparatas. Svarbu nepraleisti pro akis ir patikimo gamintojo: nieko blogo yra išbandyti naujų gamintojų produktus, ypač, jei gamintojas apskritai yra naujas rinkoje, tačiau patikimas gamintojas visada išlieka patikimu, daug teigiamų atsiliepimų turinčiu gamintoju, kurio produktais džiaugiasi daugybė žmonių.

Vidutiniškai oro kondicionieria turėtų tarnauti apie dešimt metų, indų plovyklė – iki dešimties metų, dujinės viryklės gali tarnauti nuo 10 iki 17 metų, šaldikliai – nuo 10 iki 20, šaldytuvai, mikrobangų krosnelės, skalbimo mašinos – apie dešimt, o kavos aparatai – nuo penkerių iki dešimties metų.

Norint kokybišką daiktą išlaikyti kokybišku, puikiai atliekančiu savo funkciją ir dar tarnaujančiu ilgai, svarbu jį tinkamai prižiūrėti. Reguliariai buitinę techniką valykite. Jeigu prietaise yra angos, jas taip pat kruopščiai išvalykite, kad nesikimštų ir nesukeltų sudėtingesnių gedimų. Svarbu tvarkingai elgtis ir su laidais – jie turėtų būti įtempti arba susukti, nesimėtyti, nesipainioti.

Jeigu dvejojate, ar išmanote, kaip reikėtų tinkamai naudotis prietaisu, nepagailėkite laiko ir perskaitykite detalią naudojimosi prietaisu instrukciją. Ji tam ir skirta, kad palengvintų pirkėjui naudojimąsi nauju namų draugu. Naudokite prietaisą taip, kaip nurodyta.

Šiandien daugelio namuose galima rasti po kavos aparatą, tačiau neretai tai yra prietaisas, kurio gedimais taip pat skundžiasi dažnas. Norėdami nepatekti į šią liūdną statistiką, rūpinkitės savo kavos aparatu ir apsaugokite jį nuo gedimų.

Dažniausiai kavos aparatai genda dėl susikaupusių kalkių nuosėdų. Jos susikaupti gali sistemos viduje, kur kasdien vartotojo akis net nepažvelgia. Norint išvengti šios dažnos gedimo priežasties svarbu kalkių nuosėdas pašalinti. Galima naudoti vandens minkštinimo filtrus arba, jeigu kavos aparate yra kalkių nuosėdų šalinimo funkciją, naudoti ją. Galima kombinuoti abu šiuos būdus, taip būsite tikri, kad kalkių nuosėdos nesikaupia ir kavos aparatui negresia gedimas. Beje, vandens minkštinimo filtrai ir pagerina vandens skonį, tad galite tikėtis, jog kava bus tobula.

Daugelis kavos aparatų turi ir integruotą automatinę valymo programą. Tad jeigu ją turite, nepatingėkite ir paleiskite ją. Jeigu kavos aparatą dažnai naudojate, dažnai reikėtų ir valyti. Naudokite šią programą pagal nurodymus, kuriuos pateikia gamintojas.

Kavos aparatus sudaro ir kavos virimo mechanizmas, kurį taip pat reikia išvalyti. Šį rekomenduojama valyti bent kartą į mėnesį.

Dar vienas dalykas, kurio nevalia pamiršti – pieno sistemos skalavimas ir valymas. Jeigu į jūsų kavos aparatą yra integruota ši automatinė funkcija, jums pasisekė, tik nepamirškite jos įjungti. Jeigu šios funkcijos neturite, nepatingėkite pasirūpinti savo kavos aparatu patys išplaudami įvairias jį sudarančias sistemos dalis.

Svarbu prisiminti, kad buitinė technika tarnaus tiek, kiek ja rūpinsitės ir taip gerai, kaip tai atliksite. Daiktai tarnauja jums, o ne jūs jiems, tačiau kruopščiai rūpintis įsigytu daiktu dar niekam nepakenkė.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių