Kiek vidutiniškai tarnauja įvairi buitinė technika? Dėl ko ji genda?

Kaip namų šeimininkai, daugelyje sričių pasikliaujame įvairiais buitiniais prietaisais. Norime, kad su jų pagalba mūsų gyvenimas būtų lengvesnis ir patogesnis. Tačiau šie prietaisai nėra sukurti taip, kad tarnautų amžinai. Galiausiai jie lengviau ar smarkiau sugenda, tad reikia galvoti apie remontą ir/ar keitimą.

Šiame straipsnyje aptarsime vidutinę įvairių buitinių prietaisų tarnavimo trukmę ir veiksnius, kurie gali lemti gedimus. Įžvalgas pateikia Salvatos įmonė – vieni iš buitinės technikos remonto paslaugų teikimo lyderių Lietuvoje jau daugiau nei 20 metų!

Trumpi patarimai

·   Vidutinė technikos remonto kaina – ~60 EUR;

·   Vidutinė naujo įrenginio kaina:

o   Šaldytuvas – 500 EUR;

o   Skalbimo mašina – 450 EUR;

o   Orkaitė – 250 EUR;

o   Džiovyklė – 300 EUR.

·   Finansiškai ir dėl tvarumo labiau apsimoka remontuoti;

·   Jeigu įrenginį turite ilgai ir remonto kaina viršija 50 % naujo gaminio vertės, ko gero apsimokės pirkti naują;

·   Bet kokiu atveju verta išsikviesti profesionalus atlikti diagnostiką.

Šaldytuvai

Vidutinis šaldytuvo tarnavimo laikas yra 10-15 metų, priklausomai nuo prekės ženklo, modelio ir to, kaip gerai jis prižiūrimas.

Viena dažniausių šaldytuvo gedimo priežasčių yra sugedęs kompresorius arba kondensatoriaus ventiliatorius, dėl kurių prietaisas ima silpnai vėsinti arba visai nebegali šaldyti. Kitos šaldytuvo gedimo priežastys – sugedęs termostatas, užsikimšęs atitirpinimo kanalas arba pažeistas durų sandariklis.

Patiems remontuoti šaldytuvą – labai sunku.

Indaplovės

Indaplovė vidutiniškai tarnauja 7-12 metų, priklausomai nuo prekės ženklo, modelio ir to, kaip gerai ji prižiūrima. Dažniausia indaplovės gedimo priežastis – užsikimšęs arba sugedęs nutekėjimo siurblys, dėl kurio iš indaplovės nenuteka vanduo.

Kitos dažnos problemos – pažeistos durelės, iš rikiuotės išėjęs motoras.

Savomis, neprofesionaliomis jėgomis remontuojama indaplovė tikrai kels labai daug iššūkių.

Skalbimo mašinos

Vidutinė tokio prietaiso tarnavimo trukmė yra 8-12 metų. Kaip ir visur kitur, taip ir čia tai labai priklauso nuo prekės ženklo, technikos modelio ir to, kaip gerai ji buvo prižiūrima bei eksploatuojama.

Tarp plačiausiai žinomų gedimo priežasčių patenka sugedęs vandens įleidimo vožtuvas, sugedęs pagrindinis motoras, susidėvėjęs diržas arba užsikimšęs išleidimo siurblys. Kai kada gali būti, kad reikia tik išvalyti pūkų filtrą. Pastaroji užduotis – nesunki ir paprasta.

Džiovyklės

Vidutinis džiovyklės tarnavimo laikas yra 10-13 metų, nors tam įtakos turi įvairūs faktoriai.

Sugedęs kaitinimo elementas, dėl kurio prietaisas netenka didelės dalies efektyvumo – populiari gedimų priežastis. Sugedęs motoras, nutrūkęs būgno diržas arba užsikimšusi išleidimo žarna užbaigia populiariausių bėdų sąrašą.

Mėgėjiškas džiovyklių remontas tikrai nėra lengvas. Daug efektyviau diagnostikai ir darbų atlikimui pasikviesti profesionalus.

Orkaitės

Vidutinė orkaitės tarnavimo trukmė yra 10-15 metų. Kadangi orkaitėje didžiausią apkrovą patiria kaitinimo elementas, jis ir yra pagrindinis gedimas.

Sugedęs termostatas, sugedęs uždegiklis arba netinkamai veikianti valdymo plokštė užbaigia populiarių gedimų sąrašą. Vertėtų nepamiršti ir nebeveikiančios lemputės.

Ar apsimoka bandyti orkaitę tvarkyti patiems? Tikrai ne. Visi įtaisai, kurie naudoja elektrą ar dujas, kad generuotų šilumą – labai delikatūs. Jų tvarkymas turėtų būti atliekamas tik profesionaliai.

Kas lemia, kad technika genda?

Buitiniai prietaisai gali sugesti dėl labai įvairių priežasčių. Visgi atmeskime gamintojo broką, force majeure ir netikėtas aplinkybes, kurios pasitaiko, tačiau yra labai retos. Vienas svarbiausių faktorių, kuris daro įtaką – prietaiso amžius. Senstant prietaisams, juose esantys komponentai susidėvi ir didėja rizika, kad apkrovos nebeatlaikęs varžtelis iššoks, vyris sulūš, guma įplyš…

Dar vienas dalykas, galintis lemti prietaiso gedimą, yra prietaiso surinkimo kokybė. Iš aukštos kokybės medžiagų ir komponentų pagaminti prietaisai paprastai tarnauja ilgiau nei ekonominės klasės, biudžetiniai įrenginiai. Visgi, taip būna ne visada, ypač, kai kalbame apie elektroniką.

Techninė priežiūra taip pat labai svarbi buitinių prietaisų eksploatavimo trukmei. Reguliarus aptarnavimas, pavyzdžiui, prietaiso filtrų ir ričių valymas, leidžia išvengti gedimų ir padeda prailginti prietaiso tarnavimo laiką.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių