Klaipėdos apskrities pareigūnai įspėja – plinta naujas sukčiavimo būdas, kai sukčiai prisidengia aukoms pažįstamų asmenų paskyromis


2023-09-20 į Palangos m. PK kreipėsi 1957 m. gimusi moteris, kuri nurodė, kad tą pačią dieną per vieno socialinio tinklo bendravimo programėlę gavo pranešimą iš pažįstamos moters, kuri pasiūlė sudalyvauti loterijoje, nes jai neva pasisekė ir laimėjo pinigų. Pareiškėja, manydama, kad bendrauja su drauge, atskleidė mokėjimo kortelės duomenis, suvedė reikalaujamus kodus, o po to pastebėjo, kad iš jos banko sąskaitos, apgaulės būdu, yra pasisavinti 1788 eurai. Pradėtas tyrimas dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo. Nusikaltimus elektroninėje erdvėje tiriančių pareigūnų duomenimis, yra ir daugiau kituose Klaipėdos apskrities miestuose tokiu būdu nukentėjusių asmenų.

Pareigūnai žmones ragina būti itin atidžiais – net ir iš neva pažįstamo asmens gavus pranešimą, patariama susisiekti su tuo žmogumi kitu būdu ir pasitikrinti, ar jį siuntė tikrai jis, ypač jei yra prašoma atskleisti asmeninius duomenis, prisijungimo prie elektroninės bankininkystės kodus ar patvirtinti kokius nors mokėjimus.

Taip pat pareigūnai pastebi, kad žmonės labai daug asmeninės informacijos atskleidžia socialiniuose tinkluose, kuria sukčiai gali lengvai pasinaudoti. Todėl primygtinai rekomenduojama gerai pagalvoti prieš dalijantis bet kokia informacija apie save, artimuosius, draugus, darbovietę ir panašiai.

Būkite budrūs, atidūs ir Jūs bei Jūsų turtas bus saugūs.

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių